Справа № 305/1647/22
Номер провадження 1-кп/305/388/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.11.2022 року м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, при розгляді кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Рахівського районного суду Закарпатської області перебуває об`єднане кримінальне провадження справа № 305/1647/22 (провадження № 1-кп/305/388/22), стосовно обвинувачених ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень ч.ч. 3, 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, яке призначене до розгляду у відкритому судовому засіданні на 11.11.2022 року о 09 год. 00 хв.
10.11.2021 прокурором ОСОБА_2 , електронною поштою, подано до суду клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції вхідний номер ЕП2862/22-вх від 09.11.2022 року, при розгляді кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 , в якому він просить провести судовий розгляд вказаного кримінального провадження з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», посилаючись на те, що його робоче місце знаходиться в Закарпатській обласній прокуратурі, м. Ужгород, що значно віддалено від Рахівського районного суду Закарпатської області, а також відсутня можливість фізично прибути у вказаний суд для розгляду справи по суті.
Учасники судового процесу для розгляду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції судом не викликались, у зв`язку з чим, згідно положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування під час розгляду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Вирішуючи питання про можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції із використанням програми «EasyCon», суддя дійшов таких висновків.
Статтею 1 КПК України передбачено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Статтею 336 КПК України визначений порядок проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження.
Згідно ч. 5 ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
З метою забезпечення реалізації положень ст. 366 КПК України Наказом Державної судової адміністрації України від 15.11.2012 № 155 затверджено Інструкцію про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження). Даною інструкцією роботу з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в кримінальних процесах за участі сторін поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «EasyCon» не передбачено.
Відповідно до Наказу Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 "Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", який регулює порядок проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «ЕasyСon» передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
З огляду на викладене та враховуючи, що прокурор ОСОБА_2 подав клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - програми EasyCon за два дні до судового засідання та одночасно не зазначив дату та час на яку призначено, проведення судового засідання, також не зазначив суд, якому слід доручити здійснення дій в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 336 КПК України, а саме: перевірити документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання, суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора ОСОБА_2 про участь у судовому провадженні у режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 107, 336, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, при розгляді кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 , з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 107234433 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Попова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні