Єдиний унікальний номер 728/1125/21
Номер провадження 1-кп/728/10/22
УХВАЛА
про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту
9 листопада 2022 року місто Бахмач
Бахмацький районний суд Чернігівської області
у складі головуючого судді - ОСОБА_1
за участі:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмачі клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021270310000094 від 4 березня 2021 року та за № 12021270310000448 від 30 жовтня 2021 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 121, частиною другою статті 289 Кримінального кодексу України (далі КК) відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Нижнє Болотне Іршавського району Закарпатської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_2 ,
за участі сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_4
обвинуваченого - ОСОБА_3
захисника - адвоката ОСОБА_5
у с т а н о в и в :
1. В провадженні Бахмацького районного суду Чернігівської області перебувають зазначені кримінальні провадження.
2. Судові засідання у вказаних кримінальних провадженнях неодноразово відкладалися із-за неявки ОСОБА_3 , який декілька разів був оголошений в розшук і був затриманий працівниками поліції на виконання ухвали суду.
3. У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про обрання запобіжного заходу.
4. Клопотання обґрунтовано тим, що ОСОБА_3 з метою уникнення від притягнення до кримінальної відповідальності переховується від суду, та знаходячись на волі може продовжити займатися злочинною діяльністю, а тому в даному кримінальному проваджені встановлено наявність ризиків передбачених пунктами 1, 5 частини першої статті 177 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК), у зв`язку із чим необхідно застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
5. Обвинувачений та захисник заперечували проти задоволення клопотання, пояснили, що ОСОБА_3 має вагітну дівчину і проживає разом із нею, бажає виправитись і відшкодувати шкоду потерпілому.
6. Розглянувши дане клопотання, Суд прийшов до висновку про необхідність його часткового задоволення, виходячи із такого.
7. В даній справі встановлено, що прокурор звернувсяіз клопотаннямпро застосуваннязапобіжного заходуу виглядітримання підвартою.
8. Клопотання відповідає вимогам статті 184 КПК.
9. Відповідно до частини першої статті 183 КПК тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК.
10. В свою чергу, за змістом частин першої та другої статті 181 КПК домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
11. При цьому, домашній арешт являє собою позбавлення свободи в розумінні підпункту «с» пункту 1 статті 5 Конвенції про захист рпав людини і основоположних свобод (пункт 17 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Вітторіо та Луіджи Манчіні проти Італії»,«Лавентс проти Латвії»).
12. З матеріалів справи вбачається що наявна обґрунтована підозра у вчиненні ОСОБА_3 вказаних кримінальних правопорушень, а також обґрунтована наявність ризику, передбаченого статтею 177 КПК, а саме можливість переховуватися обвинуваченого від органів досудового розслідування та суду.
13. Але на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, оцінивши в сукупності всі обставини в даному конкретному випадку, враховуючи в тому числі: вагомість наявних доказів; поряд з іншим тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання обвинуваченого винуватим у інкримінованих кримінальних правопорушеннях; вік та стан його здоров`я; міцність соціальних зв`язків в місці її проживання; відсутність постійного місця роботи; репутацію обвинуваченого; майновий стан, Суд знаходить підстави для застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, оскільки вказані обставини є наявними і достатніми для цього.
14. Враховуючи викладене та те, що домашній арешт не є найбільш суворим запобіжним заходом, Суд прийшов до висновку про необхідність задоволення вказаного клопотання частково.
Керуючись статтями 177-178, 181, 193, 194, 196, 197, 205, 309, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, Суд,
П О С Т А Н О В И В :
1. Клопотання прокурора задовольнити частково.
2. Застосувати щодо ОСОБА_3 запобіжний західу виглядідомашнього арештув періодз 22години 00хвилин вечорадо 06години 00хвилин ранкунаступного дня,заборонивши йомузалишати місцепроживання заадресою: АДРЕСА_2 з 22 години 00 хвилин вечора до 06 години 00 хвилин ранку наступного дня.
3. Роз`яснити ОСОБА_3 , що відповідно до частини п`ятої статті 181 Кримінального процесуального кодексу України, працівники поліції, з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків, використовувати електронні засоби контролю.
4. Покластина ОСОБА_3 на підставі частини п`ятої статті 194 Кримінального процесуального кодексу України обов`язки:
? прибувати за кожною вимогою до Бахмацького районного суду Чернігівської області;
? не залишати постійнемісце проживанняв АДРЕСА_2 з 22 години 00 хвилин вечора до 06 години 00 хвилин ранку наступного дня;
? повідомляти суд про зміну місця свого проживання.
5. Строк дії ухвали про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати шістдесяти днів.
6. Визначити строк дії ухвали до 8 січня 2023 року.
7. Копію ухвали після її оголошення негайно вручити ОСОБА_3 .
8. Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передати для виконання органу національної поліції за місцем проживання обвинуваченого.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Чернігівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя Бахмацького районного суду
Чернігівської області ОСОБА_1
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 107264808 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Пархоменко П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні