ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 листопада 2022 року м.Харків Справа № 913/230/22
Суддя господарського суду Луганської області Злепко Н.І., розглянувши позовну заяву Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», м. Старобільськ Старобільського району Луганської області
про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
11.11.2022 Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Комунального підприємства «Вода Старобільщини».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між сторонами було укладено Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об`єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водовідведення №215 від 13.01.2021 (далі Договір) за адресою 92703, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, буд. № 1; 5, за умовами якого виконавець (відповідач) зобов`язався надавати споживачеві (позивачу) послуги з централізованого водовідведення, а споживач зобов`язався оплачувати надану послугу за тарифом, відповідно до законодавства, у порядку, строки та на умовах, передбачених договором.
Позивач зазначає, що станом на 23.02.2022 належним чином виконував свої зобов`язання за договором. 24.02.2022 Указом Президента України 64/2022 на всій території України оголошено військовий стан.
Наказом ректора ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» № 51-ОД від 03.03.2022 університет було переміщено з міста Старобільська до міста Полтави. Наказом Міністерства освіти і науки України №337 від 14.04.2022 університет було тимчасово переміщено в повному обсязі до міста Полтави, однак фактично евакуація відбулася 24.02.2022, усе нерухоме майно, яке належить університету, знаходиться на тимчасово окупованій території, в тому числі й приміщення за адресою надання послуг за договором, та отже у зв`язку з істотною зміною обставин, якими сторони користувалися при укладанні договору, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 162 ГПК України встановлено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктом 4 частини 3 статті 162 ГПК України унормовано, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
В порушення цих норм позивачем в прохальній частині позовної заяви зазначено тільки про прийняття позовної заяви до розгляду з порушенням провадження у справі та водночас не зазначено змісту будь-якої правової вимоги до відповідача, тобто не зазначено зміст позовних вимог.
У пункті 10 частини 3 статті 162 ГПК України зазначено, що підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, однак позивачем у позовній заяві не вказано про зазначені обставини.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вказані недоліки, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» без руху з наданням заявникові 10 днів з дня вручення даної ухвали для усунення наведених недоліків.
При цьому, встановлюючи десятиденний строк з дня вручення даної ухвали, як максимально можливий строк для усунення недоліків позовної заяви визначений ГПК України, суд приймає до уваги введення в Україні воєнного стану, що може суттєво впливати на спроможність учасників справи своєчасно виконати покладені процесуальним законом і судом обов`язки.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху та подати до суду заяву про усунення недоліків з доказами виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що якщо він усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч. 3 ст. 174 ГПК України); якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Інформацію щодо справи, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 15.11.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Назар ЗЛЕПКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2022 |
Оприлюднено | 18.11.2022 |
Номер документу | 107351547 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Злепко Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні