ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
25 листопада 2022 року м.Харків Справа № 913/230/22
Суддя господарського суду Луганської області Злепко Н.І., розглянувши позовну заяву Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», м.Старобільськ Старобільського району Луганської області
про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
11.11.2022 Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Комунального підприємства «Вода Старобільщини», в якій просить розірвати договір №215 від 13.01.2022 у зв`язку з істотною зміною обставин з 03.03.2022.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між сторонами було укладено Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об`єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водовідведення №215 від 13.01.2021 (далі Договір) за адресою 92703, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, буд. № 1; 5, за умовами якого виконавець (відповідач) зобов`язався надавати споживачеві (позивачу) послуги з централізованого водовідведення, а споживач зобов`язався оплачувати надану послугу за тарифом, відповідно до законодавства, у порядку, строки та на умовах, передбачених договором.
Позивач зазначає, що станом на 23.02.2022 належним чином виконував свої зобов`язання за договором. 24.02.2022 Указом Президента України 64/2022 на всій території України оголошено військовий стан.
Наказом ректора ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» № 51-ОД від 03.03.2022 університет було переміщено з міста Старобільська до міста Полтави. Наказом Міністерства освіти і науки України №337 від 14.04.2022 університет було тимчасово переміщено в повному обсязі до міста Полтави, однак фактично евакуація відбулася 24.02.2022, усе нерухоме майно, яке належить університету, знаходиться на тимчасово окупованій території, в тому числі й приміщення за адресою надання послуг за договором, та отже у зв`язку з істотною зміною обставин, якими сторони користувалися при укладанні договору, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.11.2022 справа передана на розгляд судді Злепко Н.І.
Ухвалою суду від 15.11.2022 позовну заяву Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» залишено без руху.
22.11.2022 тобто в межах встановленого судом строку на усунення недоліків, позивач звернувся до суду з заявою про усунення недоліків.
У заяві позивачем виконано вимоги ухвали суду від 15.11.2022 про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви у сукупності із заявою про усунення недоліків, господарський суд приходить до висновку, що вони відповідають вимогам ст.ст.162-164 ГПК України; підстав для їх повернення чи відмови у відкритті провадження не встановлено.
Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 1 ст.247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч.5 ст.12 ГПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 та 2 статті 247 ГПК України унормовано, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 4 ст. 247 у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи:
1) про банкрутство;
2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство;
3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій);
4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції;
6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю);
7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна;
8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.
Відповідно до ч.5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд, враховуючи предмет позовних вимог, вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 913/230/22 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.12, 165, 176, 247, 232 235, 252 ГПК України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.
3. Довести до відома відповідача, що у відповідності до ч.1 ст.251 ГПК України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У випадку подання відзиву відповідачу слід подати до суду докази його надіслання позивачу з усіма додатками.
4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву. У випадку подання позивачем відповіді на відзив подати суду докази надіслання (надання) її іншим учасникам справи.
5. Встановити відповідачу строк для подання заперечень протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. У випадку подання відповідачем заперечень подати суду докази надіслання (надання) їх іншим учасникам справи.
Інформацію щодо справи, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 25.11.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Назар ЗЛЕПКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2022 |
Оприлюднено | 28.11.2022 |
Номер документу | 107509422 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Злепко Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні