Ухвала
від 14.11.2022 по справі 916/390/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про визнання кредитором

"14" листопада 2022 р.Справа № 916/390/20Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,

дослідивши матеріали заяви Військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) про визнання грошових вимог

по справі

за заявою боржника: Приватного підприємства „Артек-Союз (65047, м. Одеса, вул. Косовська, буд. 47, офіс 102; код ЄДРПОУ 30741489)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Військова частина НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) звернулася із заявою від 26.10.2022р. (вх. №3-446/22 від 09.11.2022р.) про визнання грошових вимог до ПП „Артек-Союз, що складаються із суми 71 405, 77 грн., з яких: 51 390, 95 грн. основна заборгованість, 3509, 32 грн. 3: річних, 8439 грн. пеня, 7766, 50 грн. індекс інфляції; включення грошових вимог до реєстру вимог кредиторів ПП „Артек-Союз.

Розглянувши матеріали справи, заяву про визнання грошових вимог, суд встановив.

Ухвалою підготовчого засідання суду від 06.04.2020р. відкрито провадження у справі про банкрутство ПП „Артек-Союз; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника ПП „Артек-Союз; призначено розпорядником майна боржника ПП „Артек-Союз арбітражного керуючого Струця М.П.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, 07.04.2020р. здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП „Артек-Союз на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за № 64706.

Постановою Господарського суду Одеської області від 15.02.2021р. визнано банкрутом ПП „Артек-Союз; відкрито відносно ПП „Артек-Союз ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 15.02.2022р.; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Колмикову Т.О.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, 16.02.2021р. здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання ПП „Артек-Союз банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за №65953.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 19.09.2022р. затверджено звіт ліквідатора ПП „Артек-Союз; затверджено ліквідаційний баланс ПП „Артек-Союз; припинено юридичну особу ПП „Артек-Союз; вимоги, не задоволені за відсутності майна банкрута, вважаються погашеними; припинено повноваження ліквідатора ПП „Артек-Союз арбітражного керуючого Колмикової Т.О.; закрито провадження у справі №916/390/20; вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнано такими, що не підлягають виконанню.

Вказана ухвала не оскаржувалась в апеляційному порядку і є чинною.

Таким чином, провадження у справі закрито на підставі п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та відповідно суд не здійснює провадження у ній.

Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Грошове зобов`язання згідно абз. 4 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства це зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Порядок звернення кредиторів із вимогами до боржника у справі про банкрутство (після відкриття провадження та після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури) та порядок розгляду судом відповідних заяв визначені, зокрема ст.ст. 45, 60 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Відповідно до ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.

Згідно ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи Військова частина НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) під час провадження справи не зверталася із заявою про визнання грошових вимог до ПП «Артек-Союз» ані після відкриття провадження у справі, ані після ухвалення постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у випадках, передбачених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Закриття провадження у справі це форма завершення справи, зумовлене передбаченими законом обставинами, що повністю відкидають можливість судочинства.

Судом встановлено, що за підсумком здійснення всього комплексу процедур і механізмів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, ухвалою Господарського суду Одеської області від 19.09.2022р. провадження у справі №916/390/20 про визнання банкрутом ПП «Артек-Союз» закрито на підставі п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, яка не оскаржувалась в апеляційному порядку і є чинною.

Таким чином, у зв`язку із наявністю ухвали про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та закриття провадження у справі розгляд будь-яких заяв, клопотань, тощо по даній справі, крім прямо передбачених ГПК України, є неможливим та буде порушенням процесуальних норм Кодексу України з процедур банкрутства за відсутності у господарського суду першої інстанції повноважень на розгляд заяви про визнання грошових вимог у справі, у якій припинено ліквідаційну процедуру та закрито провадження у справі.

Суд зазначає, що відсутність провадження у справі про банкрутство боржника унеможливлює розгляд заяви про визнання грошових вимог поза межами провадження у справі про банкрутство такого боржника, оскільки такий розгляд судом потягне за собою наділення такого кредитора певним обсягом прав, які можуть бути реалізовані виключно в межах провадження у справі про банкрутство (включення його до реєстру вимог кредиторів, визначення черговості задоволення вимог, отримання інформації від арбітражного керуючого щодо провадження у справі, участь в загальних зборах кредиторів, задоволення вимог кредитора згідно визначеної черговості тощо).

За наслідками закриття провадження у справі про банкрутство повним завершенням усіх процедур, затвердженням звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, та припиненням боржника як юридичної особи (суб`єкта господарювання), всі процедурні інструменти, можливість застосування яких передбачена Кодексом України з процедур банкрутства, є вичерпаними, а боржник має вважатися таким, грошові та інші зобов`язання якого врегульовані.

Таким чином, незаявлені під час провадження справи №916/390/20 грошові вимоги визнано погашеними на підставі ухвали від 19.09.2022р.

Згідно абз. 11 ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства

Заява Військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) про визнання грошових вимог подана без дотримання вимог Кодексу України з процедур банкрутства та Господарського процесуального кодексу України, оскільки заявник звернувся із такою заявою з пропуском строку, встановленого Кодексом України з процедур банкрутства, та після закриття провадження у справі про банкрутство, що унеможливлює розгляд такої заяви поза межами провадження у справі про банкрутство такого боржника.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства для прийняття заяви Військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) про визнання грошових вимог після закриття провадження у справі.

Керуючись ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.175, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Відмовити у прийнятті заяви від 26.10.2022р. (вх. №3-446/22 від 09.11.2022р.) Військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) про визнання грошових вимог до Приватного підприємства „Артек-Союз, що складаються із суми 71 405, 77 грн., з яких: 51 390, 95 грн. основна заборгованість, 3509, 32 грн. 3: річних, 8439 грн. пеня, 7766, 50 грн. індекс інфляції; включення грошових вимог до реєстру вимог кредиторів Приватного підприємства „Артек-Союз.

2.Заяву з доданими до неї документами повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили 14 листопада 2022 р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги.

Додаток: заява кредитора, який звертається з грошовими вимогами від 26.10.2022р. №0666/35/6588 з доданими до неї додатками.

Копію ухвали з додатком надіслати Військовій частині НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) ( АДРЕСА_1 ).

Суддя Л.І. Грабован

Дата ухвалення рішення14.11.2022
Оприлюднено29.03.2024
Номер документу107351809
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/390/20

Ухвала від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 23.02.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 13.02.2023

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 26.12.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 18.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 18.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 25.08.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні