Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/968/22
У Х В А Л А
18.11.2022 м.м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області А.А.Надопта, розглянувши матеріали позовної заяви третьої особи із самостійними вимогами ОСОБА_1 до Держава України в особі Міністерства фінансів України, К.В.Сичової про визнання права власності на 1/2 частини нерухомого майна за набувальною давністю,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Виноградівськоо районного суду перебуває цивільна справа №968/22 за позовною заявою ОСОБА_2 до Міністерства Фінансів України, треті особи: Берегівська РДА, Велятинська сільська рада Хустського району, Т.Ф.Штефан про визнання права власності на нерухоме майно- квартиру АДРЕСА_1 за набувальною давністю.
16.08.2022р. до суду надійшла позовна заява від ОСОБА_3 , про залучення її до участі в справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, оскільки вона є рідною матір`ю позивачки ОСОБА_4 , з її вимогами повністю згідна, проте вважає, що і вона має самостійні вимоги на предмет спору, а відтак просить визнати право власності на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 за набувальною давністю.
Ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_3 , про залучення її до участі в справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Згідно з ч.ч.3,4 ст.52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов`язки позивача. Після вступу у справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням учасника справи розглядається спочатку.
Як роз`яснено у п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009р. за №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ в суді першої інстанції», судам слід мати на увазі, що, оскільки від належного вирішення питання про прийняття зустрічного позову, позову третьої особи із самостійними вимогами та об`єднання і роз`єднання позовів залежить своєчасний і правильний розгляд заявлених вимог, то ці процесуальні дії необхідно провадити у точній відповідності з правилами, встановленими статтями 123 - 126 ЦПК.
Позовні вимоги кількох осіб до одного й того ж відповідача або позивача до кількох відповідачів можуть бути об`єднані в одне провадження, якщо ці вимоги є однорідними, зокрема такі, які нерозривно пов`язані між собою, або від вирішення однієї з них залежить вирішення інших, таке об`єднання не допускається, коли відсутня спільність предмета позову.
До позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження, застосовуються положення статей 193 і 194 ЦПК України, тобто як до вимог щодо подачі зустрічного позову.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним. Недоцільно розглядати первісний позов і зустрічний позов, якщо це затягне розгляд справи, істотно розширить предмет доказування.
Відповідно до ст.195 ЦПК України положення ст.ст.193-194 зазначеного кодексу застосовуються до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору у справі, у якій відкрито провадження.
Оскільки, позови ОСОБА_4 та ОСОБА_3 взаємопов`язані, випливають з одних правовідносин та стосуються одного предмету, суд вважає за необхідним прийняти позов ОСОБА_1 до Держава України в особі Міністерства фінансів України, К.В.Сичової про визнання права власності на 1/2 частини нерухомого майна за набувальною давністю до розгляду та об`єднати в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_2 до Міністерства Фінансів України, треті особи: Берегівська РДА, Велятинська сільська рада Хустського району, Т.Ф.Штефан про визнання права власності на нерухоме майно- квартиру АДРЕСА_1 за набувальною давністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.52,193-194,195 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Держава України в особі Міністерства фінансів України, К.В.Сичової про визнання права власності на 1/2 частини нерухомого майна за набувальною давністю та відкрити провадження у справі.
Цивільну справу №968/22 за позовом ОСОБА_2 до Міністерства Фінансів України, треті особи: Берегівська РДА, Велятинська сільська рада Хустського району, Т.Ф.Штефан про визнання права власності на нерухоме майно- квартиру АДРЕСА_1 за набувальною давністю об`єднати в одне провадження з цивільною справою №4114/22 за позовом ОСОБА_1 до Держава України в особі Міністерства фінансів України, К.В.Сичової про визнання права власності на 1/2 частини нерухомого майна за набувальною давністю.
Присвоїти об`єднаному провадженню реєстраційний номер справи №299/968/22.
Справу призначити до розгляду в підготовчому судовому засіданні в приміщенні Виноградівського районного суду Закарпатської області на 10.30 годину 14.12.2022р.
Копію ухвали суду направити сторонам.
Одночасно, з копією ухвали про об`єднання позовів, ОСОБА_3 надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідач, в порядку статті 178 ЦПК України, має право подати суду відзив, впродовж п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Позивач, після отримання відзиву, має право впродовж п`яти днів подати відповідь на відзив, у порядку передбаченому статтею 179 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Відповідач протягом п`яти днів з моменту отримання відповіді на відзив, має право надати заперечення на підставі ст. 180 ЦПК України.
Роз`яснити сторонам вимоги ст. 83 ЦПК України, згідно з якими:
- позивач, особи яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви;
- відповідач, повинний подати суду докази разом з поданням відзиву.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя А. А. Надопта
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2022 |
Оприлюднено | 21.11.2022 |
Номер документу | 107380797 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Надопта А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні