Ухвала
від 24.11.2022 по справі 317/2587/22
ЗАПОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 317/2587/22

Провадження № 1-кс/317/632/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2022 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Запорізького районного суду Запорізької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування за №12022082230000514, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.10.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , звернувся до суду із клопотанням про арешт майна.

Клопотання, крім іншого, мотивоване тим, що

07.10.2022 відносно ОСОБА_5 складено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

10.10.2022 копію повідомлення про підозру ОСОБА_5 вручено під підпис його захиснику - адвокату ОСОБА_6 , призначеному Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях.

Згідно реєстраційної картки транспортного засобу ОСОБА_5 на праві власності належить транспортний засіб, а відповідно до санкції ч. 5 ст. 191 КК України, за якою ОСОБА_5 повідомлено про підозру, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Посилаючись на те, що арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання та зазначаючи про те, що є ймовірність приховування вказаного майна шляхом перереєстрації на третіх осіб, слідчий за погодженням з прокурором, просив суд накласти арешт на об`єкт рухомого майна, який перебуває у власності підозрюваного ОСОБА_5 , при цьому розгляд клопотання проводити без участі власника майна та його захисника.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання та надані матеріали, приходить до наступних висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

В порушення зазначених вимог, у клопотанні не зазначено розмір шкоди. Відтак, зазначений недолік підлягає усуненню.

Згідно з ч. 1 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Так, у клопотанні слідчий просив розглядати його без участі власника майна та його захисника, проте належним чином вказане прохання не обґрунтував.

Зазначена обставина перешкоджає розгляду клопотання.

Крім того, слідчий суддя зазначає, що, в порушення вимог ст. 173 КПК України, у клопотанні не обґрунтовано наявність правових підстав для арешту майна.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя зазначає, що клопотання не відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України, слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування за № 12022082230000514, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.10.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про арешт майна повернути прокурору, встановивши строк в сімдесят дві години з часу постановлення ухвали для усунення недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення24.11.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107491233
СудочинствоКримінальне
Сутьарешт майна

Судовий реєстр по справі —317/2587/22

Ухвала від 02.06.2023

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 28.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 28.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 28.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 24.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 24.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 24.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

Ухвала від 15.11.2022

Кримінальне

Запорізький районний суд Запорізької області

Громова І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні