Справа № 2-164/11
Провадження 2-во/574/4/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2022 року м. Буринь
Буринський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Гука Т.Р.,
з участю секретаря судового засідання Божок В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Буринського районного суду Сумської області заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Буринського районного суду Сумської області від 16.05.2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про позбавленнябатьківських прав.
Заочним рішенням Буринського районного суду Сумської області від 16.05.2011 року ОСОБА_2 , 1990 року народження, зареєстровану в АДРЕСА_1 позбавлено батьківських прав відносно неповнолітніх синів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Призначено ОСОБА_1 опікуном над неповнолітніми ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Визначено місце проживання неповнолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 .
10.11.2022 року до Буринського районного суду Сумської області надійшла заява позивача ОСОБА_1 , в якій вона просить виправити описку у зазначеному рішенні суду, а саме в даті народження сина ОСОБА_3 з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та вказати число та місяць народження відповідача ОСОБА_2 , а саме ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до положень ч.ч.1, 2 ст.269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Приймаючи до уваги, що розгляд заяви про виправлення описки проводиться без повідомлення учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України.
Дослідивши доводи заяви про виправлення описки та матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено,що в першому та п`ятому абзацах описової частини та першому, другому, третьому абзацах резолютивної частини тексту рішення Буринського районногосуду Сумської області від16.05.2011 року,допущена опискав даті народження ОСОБА_5 ,а саме: помилково вказано « ІНФОРМАЦІЯ_1 », замість правильного « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Разом з тим, з свідоцтва про народження ОСОБА_5 вбачається, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Враховуючи викладене,судвважає,щодопущенавсудовомурішенніопискащодо датинародження ОСОБА_5 підлягає виправленню.
Що стосується відсутності в першому абзаці резолютивної частини тексту вказаного рішення суду повної дати народження ОСОБА_2 , то самою позивачкою не було зазначено її в позовній заяві, а було вказано лише 1990 рік.
Матеріали справи також не містять будь-яких доказів, які б свідчили про повну дату народження ОСОБА_2 .
Таким чином, у своїй заяві ОСОБА_1 фактично просить внести до судового рішення нові дані, що є неприпустимим, а тому заява про виправлення описки в цій частині задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.247, 258-261, 269 ЦПК України, суд-
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду задовольнити частково.
Виправити описку,допущенув першому та п`ятому абзацах описової частини та першому, другому, третьому абзацах резолютивної частини рішення Буринського районногосуду Сумської області від16.05.2011 року, правильно зазначивши дату народження ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
В задоволенні решти вимог заяви про виправлення описки відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Т.Р. Гук
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2022 |
Оприлюднено | 28.11.2022 |
Номер документу | 107492176 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Буринський районний суд Сумської області
Гук Т. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні