Дата документу 15.11.2022Справа № 554/7079/21 Провадження № 1-кс/554/13487/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.11.2022 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3
підозрюваного ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого Першогослідчого відділу(здислокацією ум.Полтаві)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого ум.Полтаві ОСОБА_6 , в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62021170010000055 від 07.04.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 та ч. 2 ст. 364 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кобеляки Полтавської області, громадянина України, працюючого старшим державним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Полтава», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
в с т а н о в и в:
слідчий звернувся до Октябрського районного суду м. Полтави із клопотанням про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави.
В обґрунтування вказаного клопотання слідчий вказав, що слідчими першого слідчого відділу (з дислокацією в місті Полтаві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021170010000055, відомості по якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.04.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 КК України.
У період з грудня 2018 року по березень 2019 року ОСОБА_4 , обіймаючи посаду старшого державного інспектора відділу митного оформлення №1 Полтавської митниці ДФС, діючи умисно, з корисливих мотивів, перебуваючи на території ВМО № 1 Полтавської митниці ДФС за адресою: м. Полтава, вул. Половки, 64, на виконання узгодженого між учасниками злочинної групи спільного плану, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, інших фізичних та юридичних осіб, використовуючи владу та службове становище, всупереч інтересам служби, в порушення вимог п. 1 ст. 49, ст. 54, ст. 55, п. 1, п. 2 ст. 57, ст. 59 Митного кодексу України, п. п. 2.5, п. п. 2.9, п. п. 2.12 п. 2 Методичних рекомендацій №689, п. 4.5 Порядку № 631, ігноруючи вимоги п. п. 4, 16, 29, 43, 56, 57, 58, 60, 61, 74 ст. 4 Положення про Державну фіскальну службу України, вимог положення про ВМО №1, своєї посадової інструкції, а такожвищевказаної інформаціїправоохоронних органівта Департаментуорганізації протидіїмитним правопорушеннямта міжнародноївзаємодії ДФСУкраїни щодозабезпечення вжиттядодаткових заходівконтролю відноснозовнішніх операційз товаром«Кава розчиннасублімована»,стосується митнихоформлень імпортутовару,що класифікуєтьсяза кодами2101110010та 2101309100згідно УКТЗЕД,всіма безвиключення суб`єктамиЗЕД, не вжив заходів щодо контролю за правильністю визначення митної вартості товару «Кава натуральна, розчинна сублімована (Freeze Dried Soluble Coffee)» (код товару за УКТЗЕД 2101110010), яка ввозилася на митну територію України ТОВ «Геліад» (код ЄДРПОУ 41835914), що призвело до ненадходження до бюджету України податків та зборів.
У зазначеному кримінальному провадженні 10 листопада 2022 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 364 та ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.
Вказані вище обставини, дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 364 та ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, що підтверджується зібраними в ході досудового розслідування матеріалами (доказами).
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Підозрюваний тайого захисникв судовомузасіданні заперечувалипротиклопотання, просили обрати відносно ОСОБА_4 особисте зобов`язання.
Слідчий суддя заслухавши учасників, дослідивши матеріали клопотання приходить до наступного висновку.
У відповідності до ч. 1 ст.177КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Ураховуючи обґрунтовану підозру у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може перешкоджати кримінальному провадженню, слідчий суддя приходить до висновку про застосування запобіжного заходу.
Відповідно до ч. 1 ст.194КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Оцінивши в сукупності всі обставини, наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зокрема, стан здоров`я підозрюваного, його матеріальне становище та той факт, що підозрюваний не ухиляється від органу досудового розслідування, добровільно з`явився до суду, слідчий суддя приходить до висновку про застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання.
Відповідно до ч.1 ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу
Якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.
На підставі викладеного і керуючись ст. 182, 194 КПК України,-
у х в а л и в:
у задоволенні клопотання слідчого Першогослідчого відділу(здислокацією ум.Полтаві)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого ум.Полтаві ОСОБА_6 , в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62021170010000055 від 07.04.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 та ч. 2 ст. 364 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_4 відмовити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у виді особистого зобов`язання в межах строку досудового розслідування.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , обов`язки:
прибувати за кожним усним чи письмовим викликом до слідчого, прокурора чи суду, в тому числі за допомого телекомунікаційних послуг;
не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними в даному кримінальному провадженні;
здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
На виконання вимог ч. 2 ст.179КПК України письмово під розпис повідомити підозрюваному ОСОБА_4 , про покладені на нього обов`язки та роз`яснити, що в разі їх невиконання до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід, і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 107545296 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні