СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

РІШЕННЯ

Справа № 523/1506/22

Провадження №2/523/2622/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" листопада 2022 р. м.Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

головуючої судді- Середи І.В.,

за участі секретаря- Щербан О.Д.,

розглянувши в судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесів порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

27 січня 2022 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що вони від шлюбу мають одну доньку, оскільки спільне життя з відповідачем не склалося, рішенням суду шлюб між ними було розірвано, а дитина залишилася на утриманні матері, відповідач у добровільному порядку відмовляється приймати участь у матеріальному забезпечені дитини, хоча має таку можливість, оскільки є працездатним, отримує високий дохід, веде господарську діяльність із купівлі-продажу комп`ютерної техніки, інших дітей на його утриманні немає. Позивачка зазначає, що у зв`язку із постійним доглядом за малолітньою донькою, вона не має можливості влаштуватися на роботу, тому потребує матеріальної підтримки відповідача. Відповідно до її розрахунків витрати на утримання доньки за один місяць склали 23415 грн, з яких витрати на харчування 10165 грн., одяг, ліки, іграшки та транспортні витрати 13243 грн., виходячи з цього позивачка визначила суму аліментів у розмірі половини витрат, понесених за місяць, тобто у розмірі 11708 грн.

В зв`язку з вищезазначеним, позивачка просить стягувати з відповідача аліменти на утримання доньки у твердій грошовій сумі у розмірі 11708 грн., щомісячно, починаючи з дати подання позовної заяви і до повноліття дитини.

Після надходження позовної заяви суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України.

01 лютого 2022 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідач надав суду відзив на позов, в якому позовні вимоги не визнав, вважаючи їх необґрунтованими і безпідставними. Відповідач спростовує те, що він веде господарську діяльність, оскільки він не є ні суб`єктом підприємницької діяльності, ні засновником юридичної особи, на даний час він безробітний та не має постійного доходу, крім того 22 лютого 2022 року він уклав шлюб з ОСОБА_4 , яка на даний час перебуває на 18 тижні вагітності, тому він повинен забезпечувати свою нову сім`ю.

Крім того, за період з 01 серпня 2021 року по 11 липня 2022 року він перерахував на картковий рахунок позивачки 38738,85 грн., що свідчить про його турботу про дитину та матеріальну підтримку.

З урахуванням вказаного, відповідач вважає, що визначений позивачкою розмір аліментів не відповідає принципам розумності та справедливості, тому вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог, та визначити аліменти у розмірі, гарантованою державою на одну дитину, виходячи із 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У своїй відповіді на відзив представник позивачки зазначив, що відповідач умисно приховує свою господарську діяльність, а прибутки від неї акумулює на картковому рахунку в АТ КБ «ПриватБанк», а також має у власності елітний автомобіль марки Lexus LX450, вартістю 76800 дол. США, і при цьому погоджується на аліменти у розмірі лише 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Сторони у судове засідання не з`явилися. Позивачка надала клопотання про розгляд справи у її відсутність, в якій вона також підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач та його представник всудове засіданняне з`явилися,відповідач повідомлявся належнимчином продату,місце тачас судовогозасідання відповіднодо вимогп.3 ч.8 ст.128ЦПК України, суд враховує також смс-повідомлення на номер телефону, зазначений у матеріалах справи. Крім того, інформація про розгляд справи розміщена на офіційному веб-сайті судової влади України, про причини неявки не повідомив, відзив на позов не надсилав, у зв`язку із чим на підставі абз. 2 ч. 1 ст. 131 ЦПК України вважається повідомленим про розгляд справи.

Відповідно до вимог ч.2ст.247ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно з вимогами ч.5 ст.268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

В ході розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебували у зареєстрованому шлюбі з 20 квітня 2018 року, актовий запис №302.

Від шлюбу під час спільного проживання у подружжя народилася донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис № 2780 від 11 червня 2020 року, батьками якої у свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 , виданому Одеським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), зазначені: батько ОСОБА_2 , мати ОСОБА_1 .

Дитина проживає разом з позивачкою, яка не працює, доглядає за дитиною, доходу не має.

З 01 серпня 2021 року по 11 липня 2022 року відповідач перерахував на рахунок позивачки 38738,85 грн.

Відповідно до ст.12ЗаконуУкраїни«Про охоронудитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Крім того, статтею 181 СК України визначено способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину.

Відповідно до вказаної статті способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька, або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків, або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ст.18 Конвенції про права дитини, яка ратифікована постановою ВР N789-XII від 27.02.1991 року, держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Частинами першою та другою статті 27 Конвенції визначено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (батьки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей, умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Одним із основних прав дитини є право на утримання, яке кореспондується з конституційним обов`язком батьків утримувати дітей до їх повноліття та знайшло своє закріплення у Сімейному кодексі України.

Стягнення аліментів на утримання дитини є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності.

Згідно ст. 179 СК України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім`я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.

Згідно з нормами ч.1 та 2 ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення повноліття.

Нормами ч.1ст.182СКУкраїнипривизначеннірозміруаліментівсуд враховує: станздоров`ятаматеріальнестановище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментівмає бутинеобхідним тадостатнім длязабезпечення гармонійногорозвитку дитини. Мінімальнийгарантований розміраліментів наодну дитинуне можебути меншим,ніж 50відсотків прожитковогомінімуму длядитини відповідноговіку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Відповідач працездатний, у зв`язку з чим може надавати матеріальну допомогу на утримання доньки.

При визначенні розміру аліментів, судом береться до уваги інформацію з АТ КБ «ПриватБанку» по картковому рахунку № НОМЕР_2 за період з 27 липня 2021року по 21 липня 2022 року, з якої вбачається, що ОСОБА_2 активно витрачає кошти та отримує переводи від інших осіб, та доводи позивачки, що відповідач працює і отримує доходи від реалізації комп`ютерної техніки, які акумулює на картковому рахунку в АТ КБ «ПриватБанк», на який постійно надходять кошти від покупців.

Як вбачається з карткового рахунку, відкритого у АТ КБ «ПриватБанк» на ім`я ОСОБА_2 , на нього постійно зараховувались кошти від інших осіб за період з 21 липня 2021 року по 21 липня 2022 року, а тому наявність у відповідача кошів, які перераховуються йому на картковий рахунок, спростовує доводи останнього про скрутне матеріальне становище та неспроможність сплачувати аліменти на утримання дитини.

Відповідач не спростував інформацію АТ КБ «ПриватБанк» щодо доходів, які він отримує на свій картковий рахунок.

Крім того, судом враховується, що відповідно до даних Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області відповідачу належав автомобіль марки «Lexus LX450» номерний знак НОМЕР_3 , який на підставі договору купівлі-продажу 27 липня 2022 року був перереєстрований за його колишню дружиною ОСОБА_4 .

Оцінюючи всі докази в сукупності, суд вважає, що слід визначити аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 у розмірі 8000 грн. щомісячно, враховуючі те, що на теперішній часпозивачка не працює тазнаходиться у відпустці по догляду за дитиноюі основний тягар витрат на утримання малолітньої доньки несе позивачка, а тому визначення такого розміру аліментів не призведе до дисбалансу обов`язків батьків та їх витрат на дитину.

Даний розмір аліментів не суперечить чинному законодавству, інтересам позивачки, відповідача та малолітньої дитині.

Доводи відповідача про неспроможність сплачувати аліменти більш ніж гарантований розмір аліментів на дитину, виходячи з 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, так як він є безробітним, до уваги не приймаються, оскільки згідно інформації АТ КБ «ПриватБанк» він отримує кошти від інших осіб, в зв`язку з чим спроможній сплачувати аліменти на дитину в розмірі 8000 грн.

Згідно зі ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Враховуючи те, що позивачка звернулася до суду з позовом 27 січня 2022 року, тому і стягнення аліментів необхідно здійснювати саме з вказаної дати.

Нормами ч.1 ст.430 ЦПК України визначено, що суд допускає негайне виконання судових рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Таким чином, враховуючи вказану норму, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до вимог ч.1 ст.141 ЦПК України та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з відповідача підлягає також стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 992,4 грн.

Керуючись ст.ст. 12,13,76, 81, 89, 95,141, 258-259, 263-265, 268,273, 279, 280-283, 354-355, 430 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_5 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ) аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі у розмірі 8000 грн., щомісячно, починаючи з 27 січня 2022 року і до її повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 992,4 грн.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його складення.

Рішення складено 14.11.2022 р.

Суддя

Дата ухвалення рішення 14.11.2022
Оприлюднено 30.11.2022

Судовий реєстр по справі 523/1506/22

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 14.11.2022 Суворовський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 20.07.2022 Суворовський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 01.02.2022 Суворовський районний суд м.Одеси Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 523/1506/22

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону