Ухвала
від 29.11.2022 по справі 640/3329/20
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі

29 листопада 2022 року м. Київ№ 640/3329/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр" до Міністерства культури, молоді та спорту України, за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору Львівської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю "Колос-Арт", ОСОБА_1 , Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу в частині,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр" (надалі - Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до Міністерства культури, молоді та спорту України (надалі - Відповідач) про визнання протиправним та скасування наказу Відповідача від 21.12.2010 №1266/0/16-10 "Про затвердження науково-проектної документації меж і режимів використання зон охорони пам`яток та занесення об`єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам`яток України" в частині додатку №5, яким до Державного реєстру нерухомих пам`яток України за критерієм місцевого значення занесено об`єкт культурної спадщини "Старе єврейське кладовище", який розташований за адресою: м. Львів, між вулицями Рапопорта, Базарна, Броварна та Клепарівська; виключення з Державного реєстру нерухомих пам`яток України, реєстру пам`яток місцевого значення пам`ятку історії, що знаходиться в Львівській області, м. Львів: Старе єврейське кладовище, місцезнаходження між вулицями Рапопорта, Базарна, Броварна та Клепарівська, № та дата наказу МКТ/Мінкультури про занесення до реєстру: Наказ МКТ від 21.12.2010 №1266/0/16-10, Охоронний №2951-Лв.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.02.2020 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.

У зв`язку з збільшенням позовних вимог та клопотаннями про залучення третіх осіб, розгляд справи неодноразово відкладено.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.12.2020 залучено до участі у справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору Львівську міську раду, Товариство з обмеженою відповідальністю «Колос-Арт», ОСОБА_1 .

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.08.2021 залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Міністерство юстиції України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.08.2021 залишено без задоволення клопотання Об`єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу та Представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про їх залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Встановлено, що згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 23.12.2021 внесено запис про припинення юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр" (код ЄДРПОУ 42687205; 79007, м. Львів, вул. Раппопорта, буд. 6).

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутня інформацію про правонаступника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр".

Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, письмовими, речовими і електронними доказами.

Згідно ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ст. 74, 75, 76 Кодексу адміністративного судочинства України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Наведені докази в своїй сукупності свідчать, що на даний час позивач (Товариство з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр") припинено як юридична особа без визначення правонаступника.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб`єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Таким чином, оскільки до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг медікал центр" без визначення правонаступника, суд вважає, що наявні підстави для закриття провадження у справі на підставі п.5 ч.1 ст. 238 КАС України.

Суд звертає увагу, що провадження у даній справі відкрито за правилами загального позовного провадження.

Разом з тим, указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України від 24 лютого 2022 р. № 2102-IX, по всій території України з 05 годин 30 хвилин 24 лютого 2022 р. строком на 30 діб введено воєнний стан. Таке рішення ухвалено у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України.

У зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 березня 2022 р. № 133/2022, затвердженим Законом України від 14 березня 2022 р. № 7168, продовжено строк дії воєнного стану з 05 годин 30 хвилин 26 березня 2022 р. строком на 30 діб.

Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, тобто до 25 травня 2022 року.

Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, тобто до 23 серпня 2022 року.

Указом Президента України від 12.08.2022 № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15.08.2022 № 2500-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до вимог статті 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України.

Частиною першою статті 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією України та законами України.

Рішенням від 24 лютого 2022 року № 9 Рада суддів України звернула увагу усіх судів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

Рішенням від 05 серпня 2022 року № 23 Рада суддів України вирішила вважати рекомендації з організаційних питань роботи суддів в умовах воєнного стану, які були опубліковані 02 березня 2022 року на сайті Ради суддів України, такими, що відображають офіційну позицію Ради суддів України щодо організації роботи судів.

З огляду на викладені обставини, враховуючи предмет і підстави позову, введення воєнного стану в Україні, постійні оголошення повітряної тривоги, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Керуючись положеннями статей 238, 239, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження в адміністративній справі № 640/3329/20.

2. Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів за правилами, встановленими статтями 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Н.М. Клименчук

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.11.2022
Оприлюднено02.12.2022
Номер документу107623085
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками