Справа № 157/963/22
Провадження №2/157/305/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
28 листопада 2022 рокумісто Камінь-Каширський
Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Антонюк О.В.,
за участю секретаря судового засідання Солошик Д.В.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Камінь-Каширської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок до ОСОБА_1 про стягнення майнової шкоди, завданої порушенням законодавства про мисливське господарство та полювання,
встановив:
Камінь-Каширська районна організація Українського товариства мисливців та рибалок (далі УТМР) звернулася у суд з позовом, подавши позовну заяву, що підписна її керівником ОСОБА_2 , у якій просить стягнути з ОСОБА_1 на користь УТМР 32000 гривень у відшкодування майнової шкоди, завданої порушенням законодавства про мисливське господарство та полювання, і судові витрати, пов`язані з оплатою судового збору у розмірі 2102 гривні. В обгрунтування вимог зазначає, що 11 серпня 2019 року близько 09 год. 30 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи на території мисливських угідь Камінь-Каширської організації УТМР Кримнівського лісництва в обході № 1 кварталу № 2 ДП СЛАП «Камінь -Каширськагроліс», не маючи відповідних дозвільних документів, здійснював полювання з мисливською рушницею марки «ІЖ-27Е», № НОМЕР_1 , у результаті якого незаконно добув самця європейської козулі та був виявлений працівниками державної лісової охорони на місці вчинення правопорушення. Районним мисливствознавцем ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» Монцем А.М. на місці вчинення правопорушення 11 серпня 2019 року складено протокол про порушення правил користування і охорони тваринного світу на території України №000085, оскільки своїми діями ОСОБА_1 вчинив адмінправопорушення, передбачене ч. 2 ст. 85 КпАП України та порушив вимоги ст. 20 ч. 1 п. 1, 3, 4 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Постановою Камінь-Каширського районного суду від 26 листопада 2019 року по справі № 157/1540/19 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 85 КпАП України, однак провадження по справі закрито у зв`язку з закінченням строку накладення адмінстягнення. Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь мають право на відшкодування збитків від порушників правил полювання за добуті незаконним шляхом тварини. Відповідно до «Такс для обчислені завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)», затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України 19 червня 2017 року за №301/222, розмір збитків за незаконне добування або знищення козулі за одну особу становить 32000 грн. Відповідно до Статуту Громадської організації «Українське товариство мисливців і рибалок», зареєстрованого Міністерством юстиції України 21.10.1992 року, Свідоцтво № 316 (зі змінами), Товариство має право представляти та захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів у державних органах, звертатися у порядку, визначеному законодавством України, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями, заявами, скаргами.
У судове засідання представник позивача ОСОБА_3 не з`явився, подав заяву, із змісту якої вбачається, що він просить справу розглянути у його відсутності та не заперечує щодо заочного розгляду справи у разі неявки в судове засідання відповідача.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, викликався до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. Причину неявки в судове засідання ОСОБА_1 не повідомив і відзив не подав.
За таких обставин та беручи до уваги те, що представник позивача не заперечив проти заочного розгляду справи, ухвалою суду від 28 листопада 2022 року постановлено провести заочний розгляд справи і ухвалити заочне рішення за правилами спрощеного позовного провадження з особливостями, встановленими Главою 11 Цивільного процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити повністю, зважаючи на таке.
Судом встановлено, що постановою судді Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 26 листопада 2019 року, яка набрала законної сили 9 грудня 2019 року, ОСОБА_1 було визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 85 КпАП України, а саме у тому, що він 11 серпня 2019 року біля 9 год 30 хв на території мисливських угідь Камінь-Каширської організації УТМР Кримнівського лісництва в обході 3 1 кварталу 3 2 ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», не маючи відповідних дозвільних документів, здійснював полювання з мисливською рушницею марки «ІЖ-27Е», № НОМЕР_2 , спорядженою набоями шротом 0000 та картеч, у результаті якого було добуто самця козулі європейської, чим порушив вимоги пунктів 1, 3, 4 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».
Відповідно до рішення Волинської обласної ради шостого скликання від 22 липня 2014 року № 27/42, договору про умови ведення мисливського господарства від 10 жовтня 2014 року, укладеного між Волинським обласним управління лісового та мисливського господарства, і Камінь-Каширською районною організацією УТМР, останній надано в користування мисливські угіддя для ведення мисливського господарства терміном на 25 років, зобов`язано вести мисливське господарство з дотриманням вимог, зокрема, передбачених Законом України «Про мисливське господарство та полювання», здійснювати охорону державного мисливського фонду, створювати єгерську службу. Дотримуватися режиму охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України і до переліку видів тварин, які підлягають особливій охороні, в межах надних у користування угідь.
Згідно з ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Оскільки постанова судді Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 26 листопада 2019 року набрала законної сили, обставини, які встановлені в ній щодо незаконного полювання саме відповідачем доказуванню не підлягають.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання`користувачі мисливських угідь мають право на відшкодування збитків від порушників правил полювання за добуті незаконним шляхом тварини.
Притягнення порушників до відповідальності не звільняє їх від обов`язку відшкодувати збитки, завдані внаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання (ч. 4 ст. 42 Закону).
Згідно з ч. 1 ст. 43 Закону відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання, здійснюється добровільно або за рішенням суду відповідно до законодавства за затвердженими в установленому порядку таксами, а за їх відсутності - за розрахунками користувачів мисливських угідь.
Відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України), затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України 19.06.2017 № 301/222 розмір стягнення за незаконне добування або знищення козулі за одну особину становить 32000 гривень.
Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала (ч. 1 ст. 1166 ЦК України).
Враховуючи те, що незаконне полювання відповідачем було здійснено в мисливських угіддях, які на праві користування належать позивачу, постановою судді Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 26 листопада 2019 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 85 КУпАП, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову та стягнення з відповідача на користь позивача 32000 гривень у відшкодування майнової шкоди.
Оскільки позовні вимоги задоволено повністю, з відповідача на користь позивача належить стягнути понесний останнім судовий збір у розмірі 2102 гривні.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 12, 13, 76-82, 141, 258-259, 263-265, 268, 273, 353, 354 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позов Камінь-Каширської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок до ОСОБА_1 про стягнення майнової шкоди, завданої порушенням законодавства про мисливське господарство та полювання, задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Камінь-Каширської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок (місцезнаходження: вул. Ковельська, 103, м. Камінь-Каширський, Волинська область, код ЄДРПОУ 37490432) 32000 (тридцять дві тисячі) гривень майнової шкоди, завданої порушенням законодавства про мисливське господарство та полювання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Камінь-Каширської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок 2102 (дві тисячі сто дві) гривні судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Дата виготовлення повного тексту рішення 1 грудня 2022 року.
Головуючий: О. В. Антонюк
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2022 |
Оприлюднено | 05.12.2022 |
Номер документу | 107642286 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Антонюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні