Ухвала
від 25.11.2022 по справі 569/20918/20
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/20918/20

1-кс/569/5435/22

УХВАЛА

25 листопада 2022 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовомузасіданніклопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_3 , яке погоджено із прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020180000000153, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджено із прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020180000000153, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020180000000153 від 27.11.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

27.11.2020 Рівненською обласною прокуратурою, за матеріалами Управління Служби безпеки України в Рівненській області, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом привласнення майна Сарненської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, вчиненого її службовими особами шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, при вчиненні господарського зобов`язання, яке підлягає погодженню органом управління, предметом якого є земельні ділянки Сарненської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення: привласнення чужого майна, вчинене шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, передбачене ч. 3 ст. 191 КК України.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що згідно з державними актами на право постійного користування землею серії ЯЯ №253077 та серії ЯЯ №253048 від 14.01.2008 року, на праві постійного користування у Сарненської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, код ЄДРПОУ: 05391169, юридична адреса: Рівненська область, Сарненський район, місто Сарни, Дослідна станція, будинок 32, перебувають дві земельні ділянки загальною площею 551,7111 га із кадастровими номерами 5625410100:02:001:0014 та 5625410100:02:002:0001.

Згідно Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно цільове призначення вказаних земельних ділянок для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства; категорія земель землі сільськогосподарського призначення; вид використання земельних ділянок для ведення науково-дослідних робіт, апробації та впровадження наукових розробок і ведення сільського господарства; форма власності державна; вид права право постійного користування земельною ділянкою.

Надання земельних ділянок у користування регулюється Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про землеустрій» та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у галузі земельних ресурсів.

Статтею 1 Закону України «Про оренду землі» визначено, що оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Правовий режим Сарненської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України визначений Законом України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу». Відповідно до абзац 3 статті 5 вказаного Закону, вилучення земельних ділянок Національної академії наук України та національних галузевих академій наук може здійснюватися лише за згодою Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук відповідно до Земельного кодексу України. Згідно п. «в» ч. 1 ст. 150 Земельного кодексу України землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів відносяться до особливо цінних земель, що перебувають у державній або комунальній власності, можуть вилучатися за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання про вилучення (викупу) земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.

Відповідно до вищевказаних норм чинного законодавства Сарненська дослідна станція ІВПіМ НААН України не наділена повноваженнями щодо передачі земельних ділянок в користування, а вилучення ділянок із користування можливе за згодою НААН України та відносяться до компетенції Кабінету Міністрів України.

У відповідності до пункту 5 Порядку укладання державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 №296, у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про погодження укладання договору орган управління здійснює заходи щодо забезпечення його укладання суб`єктом господарювання відповідно до вимог законодавства.

Орган управління готує протягом місяця з дня надходження від суб`єкта господарювання звернення щодо погодження укладення договору за погодженням з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Фондом державного майна та Мін`юстом відповідний проект рішення Кабінету Міністрів України.

У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про погодження укладання договору, орган управління здійснює заходи щодо забезпечення його укладання суб`єктом господарювання відповідно до вимог законодавства.

01.03.2019, між Сарненською дослідною станцією Інституту водних проблем і меліорації НААН України, в особі директора ОСОБА_5 (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Вест Активс», код ЄДРПОУ: 41137306, юридична адреса: вулиця Генерала Алмазова, будинок 18/7, офіс 620, місто Київ, в особі директора ОСОБА_6 (Замовник), укладено Договір №01/03/19 про надання послуг з проведення науково-дослідних робіт з дослідження, адаптації та виробничого впровадження нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур та технологій їх вирощування в сучасних грунтово-кліматичних умовах меліорованих агроландшафтів Західного Полісся, предметом якого є проведення науково-дослідних робіт ТОВ «Вест Активс» для Сарненська дослідна станція ІВПіМ НААН України. Строк дії договору визначено до 31.12.2023 року.

Предметом даного Договору є взаємні зобов`язання Сторін щодо організації та надання послуг з проведення науково-дослідних робіт.

Відповідно до п.2.3.8 Договору слідує, що для досягнення поставленої мети та отримання запланованого наукового результату Замовник бере на себе зобов`язання здійснювати повний фінансовий та матеріально-технічний супровід всіх етапів проведення науково-дослідних робіт.

П.2.3.9 Договору визначено, що товарно-матеріальні цінності, які є власністю Замовника і затрачені ним на проведення науково-дослідних робіт згідно умов Договору відображаються у відповідних Актах передачі-приймання в кількісному виразі, а в якісному вираженні відображається у відповідній фінансовій (бухгалтерській) документації, яка узгоджується та затверджується Сторонами Договору та на підставі додаткових договорів.

У відповідності до п.2.3.11 Договору слідує що побічна продукція, отримана в результаті проведення науково-дослідних робіт (в т.ч. зерно, насіння та ін.), не є метою та науковим результатом надання послуг з проведення науково-дослідних робіт за умовами даного Договору.

За рахунок побічної продукції, отриманої в результаті проведення науково-дослідних робіт, Замовнику компенсуються витрати понесені на організацію і проведення науково-дослідних робіт та матеріальні затрати, понесені для забезпечення їх необхідними паливно-мастильними матеріалами, посівним матеріалом, засобами захисту рослин, добривами та іншими метеріально-технічними засобами (п.2.3.12 Договору).

Відповідно до п.2.3.13 Договору, побічна продукція, отримана в результаті проведення науково-дослідних робіт, за рахунок якої буде проводитись компенсація Замовнику понесених ним фінансових та матеріальних затрат згідно з п.2.3.12 даного Договору, вивозиться Замовником з території Виконавця на елеватор Замовника. Зважування побічної продукції проводиться Сторонами на вагах елеватора на які вона буде поставлена Замовником. Після зважування побічна продукція Сторонами відображається у кількісному та якісному вираженні у Акті передачі-приймання побічної продукції, який складається у двох оригінальних, ідентичних примірниках для кожної із Сторін. Право власності на дану побічну продукцію належить Замовнику з моменту підписання Сторонами Актів передачі-приймання побічної продукції фактичного збору.

На виконання умов Договору №01/03/19 про надання послуг з проведення науково-дослідних робіт з дослідження, адаптації та виробничого впровадження нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур та технологій їх вирощування в сучасних грунтово-кліматичних умовах меліорованих агроландшафтів Західного Полісся, у 2021 році, на земельних ділянках із кадастровими номерами 5625410100:02:001:0014 та 5625410100:02:002:0001, що на праві постійного користування перебувають в Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН України, проведено посів сільськогосподарської культури кукурудзи загальною площею 401,96 га. Ухвалою слідчого судді на зазначений урожай кукурудзи накладено арешт.

Від слідчого судді отримано дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться в Сарненській дослідній станції ІВПіМ НААН України та в ТОВ «Вест-Активс», однак виконати зазначені ухвали не представилося можливим, через ненадання зазначених в ухвалах слідчого судді документів.

12.05.2022 ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 24 місяців, тобто до 27 листопада 2022 року.

На підставі ухвал слідчого судді Рівненського міського суду в Сарненській дослідній станції ІВПіМ НААН України та за місцем проживання ОСОБА_5 проведено обшуки, в ході яких вилучено ряд документів.

З ТОВ «Волинь-зерно-продукт» витребувано ряд документів що стосуються передачі зерна кукурудзи на зберігання.

18.11.2022 на адресу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області скеровано лист про залучення як спеціаліста працівника (працівниів) даної установи з метою проведення перевірки відповідності умов вказаного договору вимогам законам України.

Строк досудового розслідування цього кримінального провадження відповідно до ст. 219 КПК України закінчується 27 листопада 2022 року. Однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, внаслідок особливої складності провадження.

Для цього у кримінальному провадженні необхідно встановити місцезнаходження зібраного урожаю кукурудзи, його кількість та якість, отримати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів що стосуються зібрання, перевезення та зберігання зерна кукурудзи, залучити в якості спеціаліста працівника Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області з метою проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Сарненській дослідній станції ІВПіМ НААН України в частині дослідження предмету Договору вимогам «Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном» затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 11.04.2012 №296 та, у разі виявлення спеціалістом збитків, заподіяних посадовими особами Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН України внаслідок виконання фінансово-господарських взаємовідносин, призначити судову економічну експертизу для документального їх підтвердження та судову почеркознавчу експертизу документів на підставі яких були проведені збиткові фінансові операції, з метою належності підписів у них конкретним службовим особам.

Проведення перерахованих вище слідчих (розшукових) та процесуальних дій має істотне значення для кримінального провадження, а також для ухвалення законного, обґрунтованого та справедливого процесуального рішення під час судового розгляду кримінального провадження.

В судове засідання слідчий не з"явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав з підстав, у ньому наведених.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Досудове розслідування повинно бути закінчено:

1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 3ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:

1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;

2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;

3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Судом встановлено, що в провадженні слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020180000000153 від 27.11.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

12.05.2022 ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 24 місяців, тобто до 27 листопада 2022 року.

На підставі ухвал слідчого судді Рівненського міського суду в Сарненській дослідній станції ІВПіМ НААН України та за місцем проживання ОСОБА_5 проведено обшуки, в ході яких вилучено ряд документів.

З ТОВ «Волинь-зерно-продукт» витребувано ряд документів що стосуються передачі зерна кукурудзи на зберігання.

18.11.2022 на адресу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області скеровано лист про залучення як спеціаліста працівника (працівниів) даної установи з метою проведення перевірки відповідності умов вказаного договору вимогам законам України.

Строк досудового розслідування цього кримінального провадження відповідно до ст. 219 КПК України закінчується 27 листопада 2022 року. Однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, внаслідок особливої складності провадження.

Для цього у кримінальному провадженні необхідно встановити місцезнаходження зібраного урожаю кукурудзи, його кількість та якість, отримати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів що стосуються зібрання, перевезення та зберігання зерна кукурудзи, залучити в якості спеціаліста працівника Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області з метою проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Сарненській дослідній станції ІВПіМ НААН України в частині дослідження предмету Договору вимогам «Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном» затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 11.04.2012 №296 та, у разі виявлення спеціалістом збитків, заподіяних посадовими особами Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН України внаслідок виконання фінансово-господарських взаємовідносин, призначити судову економічну експертизу для документального їх підтвердження та судову почеркознавчу експертизу документів на підставі яких були проведені збиткові фінансові операції, з метою належності підписів у них конкретним службовим особам.

Проведення перерахованих вище слідчих (розшукових) та процесуальних дій має істотне значення для кримінального провадження, а також для ухвалення законного, обґрунтованого та справедливого процесуального рішення під час судового розгляду кримінального провадження.

Згідно з ч. 2 ст. 9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

На виконання вказаних слідчих (розшукових) дій необхідно ще не менше шести місяців.

Провести вказані слідчі (розшукових) та процесуальні дії у передбачений законом строк не представилося можливим, у зв`язку із особливою складністю провадження, а також необхідністю вилучення всіх документів, що мають значення для призначення судових експертиз, без яких неможливо завершити досудове розслідування, проведення яких є досить тривалим.

Враховуючи конкретні обставини справи, також те, що строк досудового розслідування спливає, а провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не надається за можливе з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення.

Керуючись ст.ст.219,294,309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, №42020180000000153 від 27 листопада 2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, до тридцяти місяців, тобто до 27 травня 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення25.11.2022
Оприлюднено18.01.2023
Номер документу107646556
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —569/20918/20

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 17.02.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 06.02.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 25.11.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 25.05.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 12.05.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 22.04.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 22.04.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні