Ухвала
від 18.11.2022 по справі 210/6308/21
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/6308/21

Провадження № 1-кс/210/1743/22

"18" листопада 2022 р. слідчийсуддя Дзержинськогорайонного судум.Кривого РогуДніпропетровської області ОСОБА_1 за участюсекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши клопотаннястаршого слідчоговідділу розслідуванняОВС тазлочинів учиненихОГ таЗО СУГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 в рамкахкримінального провадження№ 12021040000000439 від 04.06.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1, ч. 2 ст. 255-1 КК України, про тимчасовий доступ до документів,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділу розслідування ОВС та злочинів учинених ОГ та ЗО СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу з клопотанням про здійснення тимчасового доступу до документів.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий зазначив, що Відділенням поліції №2 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021040000000439, за ознаками ч.2 ст. 189, ч.1 ст.255-1, ч.2 ст.255-1 КК України.

Процесуальне керівництво у даному провадженні здійснюється першим відділом процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до постанови начальника слідчого управління ГУНІЇ в Дніпропетровській області до складу слідчої групи включені слідчі слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб у складі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших невстановлених осіб, діючи за зверненнями ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , використовуючи наявний в них авторитет в кримінальному середовищі, умисно встановлюють та поширюють злочинний вплив на території Дніпропетровської області та за її межами, з метою організації та координації злочинної діяльності, вчинення тяжких злочинів, в тому числі вимагання відносно ОСОБА_11 , протидії господарській діяльності ОСОБА_11 , з метою отримання прибутку для фінансування злочинних груп та укріплення злочинного впливу.

Крім того в ході досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_4 , 22.10.2021 року з метою уникнення виявлення правоохоронними органами належного йому майна звернувся до ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , та надав довіреність з метою розпорядження його майном, а саме автомобілем BMW 530, який мав держ номер НОМЕР_1 vin НОМЕР_2 y разі його затримання.

Так, 22.10.2021 року нотаріусом ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 було видано довіреність на бланку НРО 402502, реєстраційний номер 52916464 від ОСОБА_4 на представників ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , за відсутності самого ОСОБА_4 , що підтверджується матеріалами кримінального провадження.

У ході проведення досудового розслідування, з метою перевірки та підтвердження факту вчинення злочину, з метою проведення почеркознавчих експертиз, встановлення осіб, які вчинили злочин, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу з можливістю вилучення копі документів, які знаходяться у приватного нотаріуса ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 , а саме:

1.копії документів, за якими посвідчувались повноваження сторін, копія реєстру для реєстрації нотаріальних дій, інші документи щодо проведених реєстраційних чи нотаріальних дій 22.10.2021 відносно довіреності, виданої на бланку НРО 402502, реєстраційний номер 52916464, номер у реєстрі нотаріальних дій 1689 від ОСОБА_4 на представників ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .

Документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Тимчасовий доступ до вищезазначених документів, має значення для: ??швидкого та повного проведення досудового розслідування; ??встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; ??встановлення кола осіб які ймовірно вчинили вищевказане кримінальне правопорушення (злочин), щоб кожний, хто його вчинив, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини; ??використання отриманої інформації у сукупності з іншими доказами (показаннями свідків, висновками експертиз, тощо) у кримінальному провадженні, що дозволить встановити важливі обставини.

Слідчий зазначає, що на підставі вище викладеного та з урахуванням того, що для з?ясування всіх обставин кримінального провадження, встановлення осіб, які вчинили злочин, свідків, необхідна інформація, яка знаходиться у приватного нотаріуса ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 , та іншим способом отримати вказані доказі вчиненого злочину не можливо.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Згідно ст. 132 ч. 2 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

У відповідності до ч. 4, 6 ст. 107 КПК України, за письмовою заявою учасників судового засідання, фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею про тимчасовий доступ до речей та документів, не здійснювалась.

Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі, з урахуванням наступного.

Вважаю, що заявлене клопотання відповідає вимогам ст. 132, 160 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачено такий вид заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей та документів.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

За змістом ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, зокрема висновків експертів.

Таким чином, необхідна органу досудового розслідування інформація, не може бути здобута іншим способом, окрім як на підставі відповідного рішення суду.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

В силу положень ч. ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі, документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 2, 4, 5 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Судом встановлено, що Відділенням поліції №2 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021040000000439, за ознаками ч.2 ст. 189, ч.1 ст.255-1, ч.2 ст.255-1 КК України.

Процесуальне керівництво у даному провадженні здійснюється першим відділом процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Дніпропетровської обласної прокуратури.

Відповідно до постанови начальника слідчого управління ГУНІЇ в Дніпропетровській області до складу слідчої групи включені слідчі слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області.

Статтею 159 та ст. 162 КПК передбачено такий захід забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до документів, персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних. Наведені норми передбачають отримання слідчим, прокурором інформації з метою перевірки факту причетності до події кримінального правопорушення та визначення кола осіб, які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно зі ст. 163 ч.5 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення (виїмку) належним чином завірені копії, які знаходяться у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 , для можливості використання як доказу відомостей, що містяться в ньому.

Приймаючи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати вказані у клопотанні документи в інший спосіб та, враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає можливим задовольнити клопотання слідчого.

Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. 110, 159-164, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування ОВС та злочинів учинених ОГ та ЗО СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження № 12021040000000439 від 04.06.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1, ч. 2 ст. 255-1 КК України, про тимчасовий доступ до документів задовольнити повністю.

Надати дозвіл на тимчасове вилучення (виїмку) документів, які знаходяться у приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 , а саме:

копії документів, за якими посвідчувались повноваження сторін, копія реєстру для реєстрації нотаріальних дій, інші документи щодо проведених реєстраційних чи нотаріальних дій 22.10.2021 відносно довіреності, виданої на бланку НРО 402502, реєстраційний номер 52916464, номер у реєстрі нотаріальних дій 1689 від ОСОБА_4 на представників ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .

Надати розпорядження приватному нотаріусу Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 забезпечити тимчасовий доступ до вищевказаних документів.

Невиконання даної ухвали з боку осіб, яким надано розпорядження, тягне за собою наслідки, передбачені ст.166 КПК України.

Виконання ухвали про надання дозволу на тимчасовий доступ до зазначеної інформації, речей та документів, які находяться у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_12 , розташований за адресою АДРЕСА_1 надати - старшому слідчому СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , а також слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №12021040000000439 від 04.06.2021.

Визначити строк дії ухвали тривалістю 60 (шістдесят) днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_13 ОСОБА_14

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення18.11.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу107665029
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —210/6308/21

Ухвала від 01.11.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 07.12.2022

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Мудрецький Р. В.

Ухвала від 18.11.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 18.11.2022

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Слоквенко Г. П.

Ухвала від 01.11.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Чайкіна О. В.

Ухвала від 01.11.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Чайкіна О. В.

Ухвала від 30.09.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Чайкіна О. В.

Ухвала від 30.09.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Чайкіна О. В.

Ухвала від 30.09.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Чайкіна О. В.

Ухвала від 29.09.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Чайкіна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні