Справа № 450/4003/22 Провадження № 2/450/1788/22
УХВАЛА
про забезпечення позову
05 грудня 2022 року Пустомитівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Кукси Д.А.
при секретарі Оленич О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя ,-
ВСТАНОВИВ :
До Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя із заявою про забезпечення позову, шляхом накладення заборони щодо відчуження нерухомого майна, а саме житлового будинку АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 05.12.2022 відрито провадження по справі.
Свою заяву про забезпечення позову мотивує тим, що у випадку невжиття заходів забезпечення позову, а саме заборони на відчуження житлового будинку, оскільки такий може бути відчужена відповідачем, що в подальшому порушить права позивачки, і позивачка буде змушена звертатися за захистом таких до суду.
Згідно ч. 1 ст. 153 та ч. 2 ст. 247 ЦПК України сторони у судове засідання не викликалися, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Виходячи з засад диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до частини 1 статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Окрім того, згідно положень ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, що слід застосовувати і при розгляді заяви про забезпечення позову.
За змістом ст. 152 ЦПК України заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до таких дій може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб, учасників процесу.
Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 15.08.2012 відповідач ОСОБА_2 , являється власником житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 .
Шлюб між сторонами укладений 01.06.1996 року про що свідчить свідоцтво про шлюб видане відділом реєстрації актів громадського стану Франківського району м. Львова актовий запис №217.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачені статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Проаналізувавши заяву про забезпечення позову та матеріали цивільної справи, дослідивши докази у їх сукупності, приходжу до висновку про підставність поданої заяви, оскільки даний спір в судовому порядку не вирішено по суті, вищевказаний житловий будинок належить відповідачу. Тому позивачкою підставно наведено припущення про те, що невжиття заходів забезпечення позову може в майбутньому можуть утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення у справі та, як вбачається з матеріалів справи, призвести до порушення її прав та законних інтересів. Враховуючи, що вид забезпечення позову, запропонований позивачкою, є відповідним із вимогами ст. 150 ЦПК України, заяву слід задовольнити та вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони щодо відчуження нерухомого майна.
Керуючись ст. ст.12,13,149-153, 247, 260, 351-354 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ :
Заяву позивачки ОСОБА_1 про забезпечення позову задоволити.
З метою забезпечення позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, вжити заходи забезпечення позову до вирішення спору по суті, шляхом накладення заборони відчуження житлового будинку, що за адресою АДРЕСА_1 який належить ОСОБА_2 .
Для забезпечення відповідності виконавчого документа надати наступні анкетні дані стягувача та боржника
- Стягувач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 .
- Боржник: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 .
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Строк пред`явлення ухвали до виконання три роки з дати її постановлення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання до Львівського Апеляційного суду.
СуддяД. А. Кукса
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 07.12.2022 |
Номер документу | 107667698 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Кукса Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні