Справа № 570/3859/22
провадження № 2/570/1150/2022
У х в а л А
25 листопада 2022 року
Рівненський районний суд в особі судді Кушнір Н.В., перевіривши виконаннявимог ст.175-177,184ЦПК Українипри подачіцивільного позовуОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кибалюка" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
покликаючись на непогашення відповідачем заборгованості по внесках на управління багатоквартирним будинком в сумі 40 069 грн. 21 коп., представник позивача адвокат Грабовський В.А. у поданій 17 жовтня 2022 року позовній заяві просить стягнути з ОСОБА_1 40 069 грн. 21 коп. боргу та вирішити питання щодо розподілу судових витрат.
У поданій 25 листопада 2022 року заяві вказаний представник позивача просить передати справу за виключною підсудністю до Рівненського міського суду.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом позову є заборгованість щодо обслуговування нерухомого майна, а саме квартири по АДРЕСА_1 .
Усі справи, які підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, розглядаються судом за встановленими правилами підсудності, а їх порушення є ознакою незаконності рішення. Згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", інститут підсудності одночасно пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п.1 ст.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою додатково "належний суд", тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
ВССУ у своєму листі N 6-47/0/9-12 від 10.07.2012 (лист ВССУ N 6-47/0/9-12) зазначає, що територіальна підсудність збільшується колом цивільних справ у спорах, рішення яких віднесено до повноважень суду першої інстанції (ст.108-114 ЦПК України).
Відповідно до п.42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01.03.2013 N 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" передбачено, що виключну підсудність встановлено для позовів, що створюються із приводу нерухомого майна. Відповідно до положень статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позов про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК).); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договором найму житлового приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Виходячи з вимог ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцем майна або основної його частини. У разі якщо між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо кількох об`єктів нерухомого майна, розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Таким чином, правила виключної підсудності, які застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
До такого висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 10 квітня 2019 року у справі № 638/1988/17 (провадження № 61-30812св18).
Відповідно до п.1 ч.1. ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншого суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Отже, суд не погоджується з доводами позивача пр подачі позову про те, що справа підсудна Рівненському районному суду Рівненської області.
Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду
Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи про розгляд іншого суду за встановленою цією Кодексом підсудністю з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, розглядається на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Згідно з ч.2 ст.32 ЦПК України справа, передана одному суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 Кодексу, має бути прийнята до провадження судом, яким вона надіслана.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.30, 31, 353 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
цивільний позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кибалюка" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості передати за підсудністю до Рівненський міський суд Рівненської області.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 /п`ятнадцяти/ днів з дня її підписання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Кушнір Н.В.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2022 |
Оприлюднено | 09.12.2022 |
Номер документу | 107736162 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Кушнір Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні