Справа № 438/1599/21 Головуючий у 1 інстанції Слиша А.Т.
Провадження № 22-ц/811/2469/22 Доповідач в 2-й інстанції Савуляк Р.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Савуляка Р.В.,
суддів: Мікуш Ю.Р., Приколоти Т.І.
секретаря: Салати Я.І.,
розглянувши питання про виправлення описки в резолютивній частині постанови Львівського апеляційного суду від 07 грудня 2022 року у цивільній справі за апеляційноюскаргою Малого приватного підприємства «Аліса» на рішення Бориславського міського суду Львівської області від 06 вересня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Малого приватного підприємства «Аліса» про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження рухомого майна,-
ВСТАНОВИЛА:
Статтею 269 ЦПК України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття.
Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу.
Згідно з п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Встановлено, що постановою Львівського апеляційного суду від 07 грудня 2022 року апеляційну скаргу Малого приватного підприємства «Аліса» залишено без задоволення, однак в резолютивній частині постанови допущено описку, зокрема, зазначено рішення Бориславського міського суду Львівської області від 06 вересня 2022 року «залишити без задоволення», замість правильного «залишити без змін».
Керуючись ст. 269 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Внести виправленняу текстрезолютивної частинипостанови Львівськогоапеляційного судувід 07грудня 2022року,а саме:в другомуабзаці вказаноїпостанови Львівськогоапеляційного судувід 07грудня 2022року замість«рішення Бориславськогоміського судуЛьвівської областівід 06вересня 2022року залишитибез задоволення»зазначити тавважати правильним«рішення Бориславськогоміського судуЛьвівської областівід 06вересня 2022року залишитибез змін».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Повний текст ухвали складено 07 грудня 2022 року.
Головуючий: Савуляк Р.В.
Судді: Мікуш Ю.Р.
Приколота Т.І.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2022 |
Оприлюднено | 12.12.2022 |
Номер документу | 107774464 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Савуляк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні