Ухвала
від 08.12.2022 по справі 910/12100/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про заміну правонаступником

м. Київ

08.12.2022Справа № 910/12100/21

За позовомСТЕФАНО РІЧЧІ С.П.А. (STEFANO RICCI S.P.A.)до1) Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) 2) Серджіо Россі С.П.А.продострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації Суддя Підченко Ю.О. Секретар судового засідання Лемішко Д.А.Представники сторін:

від позивача: Задорожний Р.В. - представник за довіреністю;

від відповідача-1: не з`явився;

від відповідача-2: Падох О.В. - представник за довіреністю.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/12100/21 за позовом Стефано Річчі С.П.А. до Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" та Серджіо Россі С.П.А. про дострокове припинення в Україні міжнародної реєстрації та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спірна торговельна марка за міжнародною реєстрацією № 625950 повністю не використовувалась щодо зазначених у реєстрації товарів протягом п`яти років, які передували даті подання позовної заяви.

З огляду на те, що в підготовчому провадженні здійснено дії передбачені ст. 182 Господарського процесуального кодексу України, суд вирішив закрити підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті.

У судовому засіданні 08.12.2022 представник позивача спочатку усно, а потім письмово наполягав на заміні відповідача-1 його правонаступником.

Представник відповідача2 надав усні пояснення, а відповідач-1 явку уповноваженого представника в судове засідання 08.12.2022 не забезпечив.

Розглянувши клопотання про заміну правонаступником, подане СТЕФАНО РІЧЧІ С.П.А. (STEFANO RICCI S.P.A.), суд відзначає наступне.

За приписами ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

За загальним правилом, правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов`язанні, його слід розглядати як певний юридичний механізм похідного правонабуття, за яким до правонаступника переходять суб`єктивні права та обов`язки попередника. Правонаступництво для юридичних осіб може наставати в разі їх припинення з правонаступництвом. Припинення юридичної особи з правонаступництвом, тобто реорганізація юридичної особи, може проводитися у формі злиття, приєднання, поділу або перетворення.

Отже, правонаступництвом є перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Розрізняють дві форми правонаступництва: універсальне та часткове (сингулярне). При універсальному правонаступництві до правонаступника (фізичної або юридичної особи) разом з правами первісного кредитора переходять і його обов`язки. Таке правонаступництво має місце у разі спадкування, реорганізації юридичної особи шляхом перетворення, злиття, приєднання. При частковому (сингулярному) правонаступництві, до правонаступника переходять тільки певні права та обов`язки кредитора.

16.06.2020 було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності», яким було створено національний орган інтелектуальної власності та внесено зміни у відповідні закони, якими регулюються правовідносини в сфері інтелектуальної власності, зокрема і в Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», яким регулюються спірні правовідносини у даній справі.

Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», Національний орган інтелектуальної власності (далі - НОІВ) - державна організація, що входить до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, визначена на національному рівні Кабінетом Міністрів України як така, що здійснює повноваження у сфері інтелектуальної власності, визначені цим Законом, іншими законами у сфері інтелектуальної власності, актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та статутом, і має право представляти Україну в міжнародних та регіональних організаціях.

Зокрема, Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» було доповнено статтею 2-1 наступного змісту: Функції НОІВ виконує юридична особа публічного права (державна організація), утворена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та визначена Кабінетом Міністрів України.

До владних повноважень, делегованих НОІВ, належить:

- приймання заявок, проведення їх експертизи, прийняття рішень щодо них;

- видача свідоцтв на торговельні марки, здійснення державної реєстрації торговельних марок;

- опублікування офіційних відомостей про торговельні марки та подані заявки на торговельні марки у Бюлетені, ведення Реєстру та Бази даних заявок, внесення до Реєстру відомостей,

- надання витягів та виписок в електронній та (або) паперовій формі;

- здійснення міжнародного співробітництва у сфері правової охорони інтелектуальної власності і представлення інтересів України з питань охорони прав на торговельні марки у Всесвітній організації інтелектуальної власності та інших міжнародних організаціях відповідно до законодавства;

- здійснення підготовки, атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);

- ведення Державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);

- інформування та надання роз`яснень щодо реалізації державної політики у сфері охорони прав на торговельні марки.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» Національний орган інтелектуальної власності є функціональним правонаступником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, щодо окремих функцій та повноважень з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності, визначених цим Законом.

Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.10.2020 №1267-р «Про національний орган інтелектуальної власності» визначено, що на виконання підпункту 1 пункту 7 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 червня 2020 №703-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» визначити, що Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.

Тож, тимчасово функції Національного органу інтелектуальної власності було покладено на Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності».

Разом з тим, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 №943-р «Про деякі питання Національного органу інтелектуальної власності» було визначено, що Державна організація «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.

Вказане розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 №943-р набрало чинності з 08.11.2022, отже функції Національного органу інтелектуальної власності, зокрема, і щодо ведення Реєстру торгівельних марок і внесення до Реєстру змін та відомостей, з 08.11.2022 перейшли від Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» до Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій».

Таким чином, Державна організація «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» є функціональним правонаступником Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни відповідача-1 у справі № 910/12100/21 - Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» на його правонаступника - Державну організацію «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій».

Керуючись ст. 52, ч. 2 ст. 232, ст. ст. 233, 234, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву СТЕФАНО РІЧЧІ С.П.А. (STEFANO RICCI S.P.A.) про заміну правонаступником задовольнити.

2. Замінити первісного відповідача-1 у справі № 910/12100/21 Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» на його правонаступника - Державну організацію «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (01601, м. Київ, вул. Глазунова, 1; ідентифікаційний код 44673629).

Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено та підписано - 13.12.2022

Суддя Ю.О. Підченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.12.2022
Оприлюднено14.12.2022
Номер документу107830496
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності про торговельну марку (знака для товарів і послуг) щодо комерційного найменування

Судовий реєстр по справі —910/12100/21

Ухвала від 18.10.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Копитова О.С.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Копитова О.С.

Ухвала від 17.08.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Ухвала від 31.07.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Постанова від 19.06.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Грек Б.М.

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Грек Б.М.

Ухвала від 26.04.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Грек Б.М.

Рішення від 26.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 08.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні