ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
14 грудня 2022 року
м. Хмельницький
Справа № 678/1047/20
Провадження № 11-кп/4820/885/22
Суддя судовоїпалати зрозгляду кримінальнихсправ Хмельницькогоапеляційного суду ОСОБА_1 , вивчивши матеріали апеляційної скарги особи інтересів якої стосується питання про долю речових доказів у кримінальному провадженні ОСОБА_2 на вирок Старосинявського районного суду від 13 липня 2022 року, -
в с т а н о в и в :
Вироком Старосинявського районного суду від 13 липня 2022 року, залишеним без змін ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 10 травня 2022 року, ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України та призначено покарання у виді двох років обмеження волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України ОСОБА_3 звільнено від відбування покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку два роки з ряду вимог до його поведінки.
Будучи незгідним з вироком суду в частині вирішення долі речових доказів, 5 грудня 2022 року, ОСОБА_2 , подав апеляційну скаргу, в якій ставить питання в тому числі відносно сумнівів у доведеності вини ОСОБА_3 , кваліфікації його дій, допустимості зібраних доказів та вирішення питання стосовно долі речових доказів у кримінальному провадженні.
Вивчивши матеріали кримінального провадження та апеляційної скарги, вважаю, що апеляційна скарга підлягає поверненню ОСОБА_2 , виходячи з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України вирок суду може бути оскаржений протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 395 КПК України, якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 КПК України, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Посилаючись на вказану норму процесуального закону, ОСОБА_2 , посилаючись на те, що в ході судового розгляду кримінального провадження місцевим судом присутній не був, не ставлячи питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, як особа, інтересів якої стосується питання про долю речових доказів у кримінальному провадженні 5 грудня 2022 року звернувся з апеляційною скаргою на вирок суду першої інстанції.
Разом з тим, поза увагою ОСОБА_2 залишилась та обставина, що вирок Старосинявського районного суду від 13 липня 2022 року відносно ОСОБА_3 ухвалений не в порядку ст. 382 КПК України, тобто не у спрощеному порядку та не відносно кримінального проступку, оскільки кримінальне правопорушення скоєне засудженим не віднесене до такої категорії кримінальних проваджень.
Обчислення строку на апеляційне оскарження судового рішення, яке постановлене без виклику особи з дня отримання такого рішення, передбачене ч. 3 ст. 395 КПК України стосується ухвали суду або слідчого судді; обчислення такого строку стосовно вироку з вказаного періоду стосується виключно вироків ухвалених в порядку передбаченому ст. 382 КПК України, тобто ухвалених відносно кримінальних проступків, в спрощеному порядку, що в даному випадку відсутнє.
Апеляційну скаргу на вирок місцевого суду, ОСОБА_2 подав 05.12.2022 року, тобто пропустивши встановлений п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України строк на його оскарження.
Проте, як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, ОСОБА_2 , питання про поновлення строку на оскарження вироку місцевого суду не ставить, а тому матеріали його апеляційної скарги підлягають поверненню апелянту.
При цьому вважаю за необхідне роз`яснити ОСОБА_2 , що повернення апеляційної скарги не позбавляє його права повторно звернутися з аналогічними вимогами на умовах встановлених законом.
На підставівикладеного,керуючись п.1ч.2ст.395,ч.3ст.395КПК України,п.4ч.3ст.399КПК України,-
п о с т а н о в и в :
Повернути ОСОБА_2 апеляційну скаргу з доданими матеріалами на вирок Старосинявського районного суду від 13 липня 2022 року за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України.
ОСОБА_2 роз`яснити,що поверненняапеляційної скаргине позбавляєйого праваповторно звернутисяз апеляційноюскаргою навирок судуна умовахвстановлених законом.
Ухвала може бути оскаржена, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її отримання.
Суддя :
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2022 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 107854066 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Хмельницький апеляційний суд
Болотін С. М.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Єремейчук Сергій Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Єремейчук Сергій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні