Провадження № 2/359/1317/2022
Справа № 359/12808/21
У Х В А Л А
29 листопада 2022 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі
головую чого судді Муранової-Лесів І.В..
при секретарі Івковій Д.Л.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільського відділення Державного казначейства України, ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди завданої злочином, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області знаходиться вказана цивільна справа про відшкодування шкоди, завданої злочином.
В призначене підготовче засідання 29.11.2022 учасники справи не з`явилися, про дату, час та місце розгляду повідомлені належним чином.
Від позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про зупинення провадження у даній цивільній справі до набрання законної сили вироком Бориспільського міськраойнного суду Київської області у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2 у незаконному заволодінні майном позивача.
Дослідивши подане клопотання, суд дійшов наступних висновків.
За змістом п. 6 ч.1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі: об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб,інтересів держави.
Згідно з роз`ясненням Пленуму Верховного Суду України в п. 33 постанови «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12 червня 2009 року № 2, визначаючи наявність передбачених статтею 201 ЦПК підстав, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як зазначено у пункті 4 частини першої цієї статті - неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
З долученої до матеріалів цивільного справи копії ухвали Бориспільського міськрайонного суду від 05 серпня 2022 року (справа №359/2529/20, 1-КП/359/125/2022) встановлено, що в провадженні суду знаходиться вищезазначене кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 за ч.3 ст.15, ч.3 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, яка розглядається за участю потерпілого ОСОБА_1 .
Зважаючи, що вирок у вказаному кримінальному провадженні буде обов`язковим для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою, розглянути дану справу до набранням вироком законної сили об`єктивно неможливо.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 12, 251, 253, 259, 260, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі задовольнити.
Зупинити провадження у даній цивільній справі № 359/12808/21 за позовом ОСОБА_1 до Бориспільського відділення Державного казначейства України, ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди завданої злочином до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні (справа №359/2529/20, 1-КП/359/125/2022) за обвинуваченням ОСОБА_2 за ч.3 ст.15, ч.3 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, яка знаходиться в провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений в день її виготовлення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали. Ухвала суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подана апеляційна скарга, або якщо ухвала залишена в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя І. В. Муранова-Лесів
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2022 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 107856402 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні