Справа № 297/1916/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2022 року м. Берегово
Слідчий суддя Берегівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання захисника ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «ДЖУССО УКРАЇНА» про скасування арешту на майно, накладеного ухвалою слідчого судді Берегівського районного суду від 28.07.2022 року,
встановив:
До суду звернувся захисник ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «ДЖУССО УКРАЇНА» про скасування арешту на майно, накладеного ухвалою слідчого судді Берегівського районного суду від 16.08.2021 року.
Клопотання мотивовано тим, сектором дізнання Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні за №42021072060000018 від 01.07.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.358 ч.1 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що у приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області ОСОБА_4 перебуває виконавче провадження №57485798, відкрите на підставі наказу Господарського суду Закарпатської області №907/338/18 про стягнення з ТОВ «Джуссо Україна» з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання рішення суду на користь компанії Майнл Банк Акціенгезельшафт Республіка Австрія витрати на професійну правничу допомогу 6000 євро.
В ході проведення виконавчих дій, 26.05.2021 року приватним виконавцем ОСОБА_4 в порушення ч.5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», без відповідного рішення суду, винесено постанову про зміну назви сторони виконавчого провадження, а саме змінено попердню назву юридичної особи стягувача з Майнл Банк Акціенгезельшафт Республіка Австрія на Anglo Austrian AАB Bank AG, де фактично замінено стягувача на його правонаступника. Крім цього, приватним виконавцем ОСОБА_4 в порушення ст. 51 Закону України «Про виконавче провадження» 26.05.2021 року винесено постанову про призначення суб`єкта оціночної діяльності, якого зобов`язано визначити вартість нежитлової будівлі боржника по вул. Б. Хмельницького, 163А в м. Берегове, яке перебувало у заставі Майнл Банк Акціенгезельшафт на користь Anglo Austrian AАB Bank AG.
Відомості про кримінальне правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 214 КПК України, відповідно до вимог ч. ч. 1,4 ст. 214 КПК України 01.07.2021 року внесено прокурором Берегівської окружної прокуратури до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021072060000018.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч.1 ст.358 КК України.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за №270017412 від 11.08.2021 року нежитлові будівлі загальною площею 1139,5 кв. м. за адресою м. Берегове, вул. Б. Хмельницького, 163/А належать Товариству з обмеженою відповідальністю «Джуссо Україна», код ЄДРПОУ 38891146.
Постановою дізнавача СД Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 від 11.08.2021 року вищевказана нежитлова будівля визнана речовим доказом в кримінальному провадженні №42021072060000018 від 01.07.2021 року.
Захисник, вказує на те, що на даний час досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні завершено та постановою начальника СД Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_6 від 24.10.2022 року закрито кримінальне провадження №42021072060000018 від 01.07.2021 року, тому відпали підстави для подальшого арешту майна.
Учасники провадження в судове засідання не з`явився.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Так, статтями 7, 16 КПК України встановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Ісмаїлов проти Росії» від 06.11.2008 року, де вказувалися порушення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якому зазначено, що кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права».
Між тим, статтею 28 КПК України передбачено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Критерії для визначення розумності строків кримінального провадження визначені ч. 3 ст. 28 КПК України, однак він має бути об`єктивно необхідним для прийняття процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, продовження заходів забезпечення кримінального провадження, як упродовж досудового розслідування так і судового розгляду, ґрунтується на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи та її судового розгляду зменшуються ризики, які стали підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження, відповідно зі спливом певного часу орган досудового розслідування має навести додаткові доводи в обґрунтування наявних ризиків, що залишаються та їх аналіз, як підстави для подальшого втручання у права особи в тому числі щодо позбавлення або обмеження права власності.
Окрім того, Європейський суд з прав людини через призму своїх рішень неодноразово акцентував увагу на тому, що володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі "Іатрідіс проти Греції" [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі "Антріш проти Франції", від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та "Кушоглу проти Болгарії", заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити "справедливий баланс" між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі "Спорронг та Льонрот проти Швеції", пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі "Джеймс та інші проти Сполученого Королівства", n. 50, Series A N 98).
Встановлено, що на даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено та постановою начальника СД Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_6 від 24.10.2022 року закрито кримінальне провадження №42021072060000018 від 01.07.2021 року, тому відпали підстави для подальшого арешту майна.
Враховуючи викладене, наслідки арешту майна для його власника та володільця, розумність та співрозмірність обмеження права власності (володіння) завданням кримінального провадження, той факт, що в даний час відсутня загроза зміни або знищення майна, його окремих складових частин, втрати слідової інформації, а також керуючись принципом змагальності кримінального провадження (стаття 22 КПК України) відносно подання до суду доказів своєї правової позиції, слідчий суддя вважає можливим скасувати арешт майна.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Скасувати арешт накладений по ухвалі слідчого судді Берегівського районного суду від 16.08.2021 року у справі №297/1916/21 у кримінальному провадженню №42021072060000018 від 01.07.2021 року на нежитлову будівлю, загальною площею 1139,5 квадратним метрів, що знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Берегове, вул. Б. Хмельницького, 163/А, власником якої являється Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЖУССО УКРАЇНА», код ЄДРПОУ 38891146.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2022 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 107926653 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ІЛЬТЬО І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні