Справа № 404/3277/22
Номер провадження 1-кс/404/3205/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2022 року слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 погодженого з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження № 42022122010000141 від 22.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернулася до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням по вказаному кримінальному провадженню, щодо надання дозволу слідчому СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса; АДРЕСА_1 з можливістю ознайомитися з оригіналами документів та вилучити належним чином завірені їх копії, а саме до реєстраційної справи ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), адреса: АДРЕСА_2 .
На обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022122010000141 від 22.06.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 191 КК України.
Так, встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » за попередньою змовою групою осіб здійснювали продаж сільськогосподарської техніки, устаткування,які завезено у тому числі за підробленими документами із території Російської Федерації, за готівковий розрахунок та в подальшому отриманий прибуток привласнювали з метою приховування залишкових коштів на підприємствах.
У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022122010000141 від 22.06.2022 за ч. 3 ст. 191 КК України встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) має статутний капітал у розмірі 450 000 грн. Власником та вигодонабувачем від фінансово-господарської діяльності ПП « ОСОБА_5 » є ОСОБА_6 громадянин Російської Федерації, якому належать 30 відсотків статутного фонду, а саме 135 000 грн.
07.07.2022 на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда накладено арешт на 30 відсотків частки статутного капіталу ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), внесених ОСОБА_6 , що в грошовому еквіваленті становить 135 000 грн.
03 березня 2022 року Верховною Радою України, з урахуванням Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, прийнято Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» (далі Закон), який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об`єктів права власності російської федерації як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону Російська Федерація держава, яка рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України; резиденти - юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або у яких ІНФОРМАЦІЯ_2 або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є ІНФОРМАЦІЯ_2 та/або у яких ІНФОРМАЦІЯ_2 або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі.
Згідно аналітичної системи YouControl, реєстраційна справа ПП « ОСОБА_5 » знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В зв`язку з вищевикладеним в рамках досудового розслідування виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до речей та документів володільцем яких є ІНФОРМАЦІЯ_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса; АДРЕСА_1 щодо реєстраційної справи ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_2 .
Реєстраційна справа ПП « ОСОБА_5 » необхідна для підтвердження або спростування обставин, що підлягають доказуванню.
Відповідно статті 29 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб`єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи, громадського формування, фізичної особи - підприємця: щодо юридичної особи (крім громадського формування та релігійної організації) та фізичної особи - підприємця - у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.
Статтею 30 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.
Документи з приводу яких внесено дане клопотання, самі по собі та в сукупності з іншими здобутими доказами в ході проведення досудового розслідування, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.
Крім того, отримання тимчасового доступу до вказаних документів надасть можливість органу досудового розслідування перевірити вже зібрані докази та подальше проведення слідчих дій спрямоване на отримання нових доказів.
Обґрунтуванням необхідності у проведенні тимчасового доступу до документів із можливістю їх вилучення являється потреба у встановленні об`єктивної істини під час досудового розслідування.
Згідно чинного Кримінального процесуального законодавства України тягар доказування перед слідчим суддею, судом наявності підстав застосування заходів забезпечення кримінального провадження покладено на слідчого та прокурора як на суб`єктів, які здійснюють кримінальне провадження, а тому вони мають обґрунтувати необхідність застосування заходів його забезпечення.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи осіб, про який йдеться в клопотанні, оскільки орган досудового розслідування має намір отримати тимчасовий доступ до речей та документів і вилучити їх, що забезпечить швидке та неупереджене проведення досудового розслідування та встановлення істини у справі.
До початку судового розгляду слідчий подала письмову заяву, відповідно до якої вказала, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без її участі.
Представник особи у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Враховуючи такі обставини, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності учасників процесу та без фіксації судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав:
У провадженні Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області перебуває кримінальне провадження №42022122010000141 від 22.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Згідно з ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Для забезпечення повноти і всебічності досудового розслідування та викриття винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення існує об`єктивна необхідність для надання тимчасового доступу до вищевказаних документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх-здійснити їх виїмку (ч. 1 ст. 159 КК України).
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що матеріали клопотання містять достатні дані щодо необхідності надання тимчасового доступу до вказаних документів і речей, з метою з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні та здобуття доказів для розкриття даного кримінального правопорушення.
Таким чином, клопотання підлягає до задоволення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 246-247, 258, 263-264, 309 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.
Надати слідчому СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл натимчасовий доступдо оригіналів документів, з можливістю ознайомитися з ними, виготовити з них копії та вилучити копії,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,юридична адреса; АДРЕСА_1 ,а саме: до реєстраційної справи ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), адреса: АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали визначити до 16.02.2023 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_7 ОСОБА_8
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107942370 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні