ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.12.2022 р. Справа № 914/3222/22
Суддя Господарського суду Львівської області Яворський Б.І.,
розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи: Товариства з обмеженою відповідальністю «БУСОЛ», м.Буськ Львівської області,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС», м.Брест Республіка Білорусь,
про стягнення 196'168,77 євро заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БУСОЛ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» про стягнення 196'168,77 євро заборгованості за договором поставки, що еквівалентно становить 7'557'048,76 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 16.12.2022 справу №914/3222/22 передано на розгляд судді Яворському Б.І.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» встановлено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова. Органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом (ч.1 та ч.6 ст.13 Закону).
Господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою. Суди забезпечують рівність прав учасників судового процесу за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасникам судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом (ч.ч.1-4 ст.10 ГПК України).
Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, заявником долучено докази (документи), складені на російській мові, проте відсутній належним чином засвідчений переклад таких документів.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до п.7 гл.8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України у разі якщо документи, що посвідчуються, видаються або засвідчуються, викладені на двох і більше окремих аркушах, вони повинні бути з`єднані у спосіб, що унеможливлює їх роз`єднання без порушення їх цілісності, із зазначенням кількості прошитих (прошнурованих), пронумерованих і скріплених аркушів, з проставлянням підпису та печатки нотаріуса.
Отже, заявник повинен подати до суду прошиту та нотаріально засвідчену офіційним перекладом на українську мову копію договору №01/2014 від 03.01.2014 та додаткових угод до нього.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують надіслання іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається позовом в інтересах іншої особи, зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач вказав, що місцезнаходженням відповідача є: Республіка Білорусь, 224025, м. Брест, вул. Л-та Рябцева, 118В, однак АТ «Укрпошта» припинила доставку до росії та білорусі з перших днів повномасштабної війни, тому позивач не має можливості, відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, додати до позовної заяви докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У той же час, суд відзначає, що незважаючи на введення військового стану Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на час вирішення питання про прийняття вказаного позову законодавець не вніс відповідних змін до статей 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України.
Водночас позивач не надав доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу місцезнаходження відповідача приватними компаніями, які можуть здійснювати доставку поштової кореспонденції, або ж будь-яких інших доказів, які свідчать про неможливість направлення вказаних документів на адресу відповідача такими компаніями.
Крім того, позивач не позбавлений можливості направити позов з додатками на офіційну електронну адресу відповідача, зазначену ним самим у позові, однак цього теж не здійснив.
Отже, вказане свідчить про невиконання позивачем вимог п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суддя дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу 7-денний строк з дня вручення ухвали суду про залишення позовної заяви без руху на виправлення допущених недоліків шляхом надання до суду:
- нотаріально засвідчену з офіційним перекладом на українську мову договору №01/2014 від 03.01.2014 та додаткових угод до нього;
- доказів направлення ТзОВ «ВЕГАС» на електронну адресу позовної заяви з додатками.
У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Яворський Б.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2022 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 107961825 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Яворський Б.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні