Ухвала
від 16.02.2023 по справі 914/3222/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

16.02.2023Справа № 914/3222/22

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «БУСОЛ», м.Буськ Львівської області,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС», м.Брест Республіка Білорусь,

про стягнення 196'168,77 євро заборгованості,

Суддя Б. Яворський,

при секретарі О. Муравець.

Представники сторін:

від позивача: Ж. Гавриченко,

від відповідача: не з`явився.

Відводів складу суду сторонами не заявлялося.

Відповідно до ст.222 ГПК України фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу vkz.court.gov.ua.

СУД ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БУСОЛ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» про стягнення 196'168,77 євро заборгованості за договором поставки, що еквівалентно становить 7'557'048,76 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 16.12.2022 справу №914/3222/22 передано на розгляд судді Яворському Б.І.

Ухвалою суду від 20.12.2022 суд залишив без руху позовну заяву та надав позивачу строк для усунення недоліків. Після усунення позивачем допущених недоліків, ухвалою Господарського суду Львівської області від 02.01.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 02.02.2023; суд встановив строк для реалізації сторонами процесуальних прав. Причини відкладення підготовчого засідання викладено в ухвалі суду від 02.02.2023.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» (код ЄДРПОУ 200613829) є нерезидентом, інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва у справі немає, а тому про розгляд даної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» є Республіка Білорусь, 224025, м. Брест, вул. Л-та Рябцева, 118В.

Порядок вручення судових та позасудових документів на території Республіки Білорусь регулюється відповідно до п.1 ч.1 ст.76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Оскільки відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання (Республіка Білорусь), то до правовідносин щодо повідомлення іноземної сторони про розгляд справи, необхідно застосовувати положення Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року (надалі Конвенція), учасниками яких є Україна та Республіка Білорусь.

Відповідно до ст. 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Положеннями ст. 3 Конвенції передбачено, що орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Статтею 15 Конвенції, зокрема, встановлено, що кожна договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови:

a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією,

b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців,

c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Україна і Республіка Білорусь є учасниками Співдружності Незалежних Держав, які підписали Угоду про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності (ратифікована Постановою ВР №2889-XII (2889-12) від 19.12.1992), яка регулює питання вирішення справ, що випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин між господарюючими суб`єктами, з їх відносин з державними та іншими органами, а також виконання рішень за ними.

У відповідності до п. 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 №1092/5/54, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Відповідно до інформації, яка міститься на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права: http://www.hcch.net, Центральним органом Республіки Білорусь є Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Belarus

Legal and Treaties Department, який знаходиться за адресою: Ul. Lenina, 19, Minsk, 220030, Belarus.

Згідно положень п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Так, п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України передбачено, що провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

01.03.2022 АТ «Укрпошта» повідомила, про припинення обмін поштою до росії та білорусі з перших днів повномасштабної війни. При цьому, згідно до ч. 4 ст.122 ГПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається у суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщено не пізніше, ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. В оголошенні про виклик вказуються дані, зазначені у частині першій статті 121 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку додатково повідомити відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 20, 176, 177, 182, 183, 228, 229, 234, 235, 365, 367 Господарський процесуальний кодекс України, суд

УХВАЛИВ:

1. Підготовче засідання призначити на 14.09.2023 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м.Львів, вул.Личаківська, 128, 2 поверх. Інформацію про номер залу судового засідання буде розміщено на дошці оголошень.

2. Провадження у справі № 914/3222/22 зупинити до 14.09.2023.

3. Зобов`язати позивача до 01.03.2023, надати суду нотаріально засвідчений переклад даної ухвали суду, позовної заяви з додатками доданого до неї судового доручення у вигляді прохання про вручення документів у цивільній справі та підтвердження про їх вручення на російську чи білоруську мову.

4. Встановити відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов; у випадку часткової або повної сплати суми боргу надати належні докази. Копія відзиву та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Роз`яснити, що згідно ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

5. Встановити позивачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відзивів на позов для подання відповіді на відзив. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.

6. Встановити відповідачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Копії заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надісланням (наданням) заперечення до суду.

7. Звернутися до Центрального органу Республіки Білорусь - Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Belarus Legal and Treaties Department, який знаходиться за адресою:Ul. Lenina, 19, Minsk, 220030, Belarus з Проханням про вручення за кордоном судових або позасудових документів, відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року, відповідачу: Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕГАС» (Республіка Білорусь, 224025, м. Брест, вул. Л-та Рябцева, 118В) ухвали Господарського суду Львівської області від 02.01.2023 та позовної заяви з додатками у справі №914/3222/22, та ухвали суду від 16.02.2023..

Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до ст. 178 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Західного апеляційного господарського суду у порядку, встановленому ст.ст.256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали виготовлено 16.02.2023.

СуддяБ. Яворський.

Дата ухвалення рішення16.02.2023
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу109014946
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 196'168,77 євро заборгованості,

Судовий реєстр по справі —914/3222/22

Рішення від 03.10.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 14.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 14.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 16.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 02.01.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні