Ухвала
від 15.12.2022 по справі 757/35941/22-к
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3 ,

при секретарі ОСОБА_4 ,

з участю захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 про направлення матеріалів провадження за клопотанням слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 62019100000001170 з одного суду до іншого,

в с т а н о в и л а:

12 грудня 2022 року до Київського апеляційного суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 про направлення матеріалів за клопотанням слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 62019100000001170 з одного суду до іншого, яке мотивовано тим, що до слідчого судді Печерського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого ГСУ ДБР України ОСОБА_7 погоджене прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 за ч. 5 ст. 191 КК України. Проте вищевказане клопотання надійшло з порушенням правил територіальною юрисдикції, передбаченої ч. 1 ст. 184 КПК України, оскільки досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань, робочі місця слідчих знаходиться за адресою: вул. Симона Петлюри, 15, м. Київ (Шевченківський район). Крім того, у доданих до клопотання матеріалах відсутні будь-які відомості, які б свідчили про інше місце знаходження органу досудового розслідування, ніж Шевченківський район міста Києва.

Також зазначає, що 22 березня 2018 року законом № 2367- VIII було внесено зміни до КПК України, згідно з якими для визначення територіальної юрисдикції судів має значення не місце реєстрації органу досудового


Справа №11п/824/661/2022 Клопотання захисника ОСОБА_5

Категорія: ст. 34 КПК України Доповідач ОСОБА_1

розслідування як юридичної особи, а вирішальним є місце знаходження органу досудового розслідування, а так як органом досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_6 є Головне слідче управління Державного бюро розслідувань розташоване за адресою: вул. Симона Петлюри, 15, м. Київ (Шевченківський район), то є всі підстави для направлення матеріалів заклопотанням слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з Печерського районного суду м. Києва до Шевченківського районного суду м. Києва.

Будучи повідомленим про день та час розгляду апеляційним судом клопотання, прокурор до суду апеляційної інстанції не з`явився, про поважність причин своєї неявки не повідомив і ніяких клопотань про відкладення розгляду від нього не надійшло, а тому апеляційний суд, враховуючи, що, відповідно до ч. 4 ст. 34 КПК України, його неявка не перешкоджає проведенню розгляду, вважає можливим розглянути клопотання без його участі.

Під час апеляційного розгляду захисник ОСОБА_5 заявив клопотання про залишення поданого ним клопотання без розгляду, вказуючи на неактуальність розгляду, з огляду на те, що 12.12.2022 року слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва вже розглянуто клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 .

Заслухавши доповідь судді, пояснення захисника ОСОБА_5 на підтримку заявленого клопотання, дослідивши матеріали провадження, колегія суддів вважає, що апеляційне провадження за клопотанням захисника ОСОБА_5 підлягає закриттю, з таких підстав.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Згідно ст. 1 КПК України, порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.

Відповідно до положень ст. 34 КПК України, питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного апеляційного суду.

Разом з тим, чинним КПК України не визначено, яке процесуальне рішення має прийняти колегія суддів суду апеляційної інстанції у разі надходження до неї заяви, в якій сторона кримінального провадження просить залишити без розгляду раніше подане клопотання про направлення матеріалів кримінального провадження з одного суду до іншого.

Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу. Отже, цією нормою передбачено застосування аналогії закону за наявності правових прогалин або колізій у кримінальному процесуальному законодавстві України.

У відповідності зі ст. 403 КПК України, у разі відмови особи, яка подала апеляційну скаргу, від своїх вимог і при відсутності апеляційних скарг інших учасників судового провадження, суд апеляційної інстанції своєю ухвалою закриває апеляційне провадження.

З огляду на те, що в чинному КПК України лише у статті 403 передбачено рішення суду апеляційної інстанції в разі прийняття відмови особи від апеляційної скарги, колегія суддів вважає за можливе застосувати положення зазначеного закону, та прийняти відмову захисника ОСОБА_5 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 , від поданого ним в порядку ст. 34 КПК України клопотання про направлення матеріалівпровадження за клопотанням слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 62019100000001170 з одного суду до іншого, а провадження по розгляду даного клопотання закрити.

На підставі викладеного та керуючись ч. 6 ст. 9, ст. 403 КПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

закрити апеляційне провадження за клопотанням захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 про направлення матеріалів провадження за клопотанням слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 62019100000001170 з одного суду до іншого, у зв`язку з відмовою захисника ОСОБА_5 від поданого ним клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:




ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 .

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.12.2022
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу107962814
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/35941/22-к

Ухвала від 25.01.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Росік Тетяна Володимирівна

Ухвала від 15.12.2022

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Горб Ірина Михайлівна

Ухвала від 12.12.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

Ухвала від 12.12.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні