Ухвала
від 23.11.2022 по справі 333/3501/22
КОМУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

Справа №333/3501/22

Провадження №1-кс/333/1659/22

УХВАЛА

Іменем України

23 листопада 2022 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про продовження строку обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, в межах застосованого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Токмак, Запорізької області, українця, громадянина України, тимчасово не працюючого, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, має вищу освіту, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

21.11.2022 прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням про продовження строку обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, в межах застосованого запобіжного заходу у вигляді застави відносно підозрюваного ОСОБА_4 .

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, щоРішенням Ради оборони Запорізької області №122 від 02.08.2022 затверджено порядок перетинання лінії зіткнення громадянами України.

Відповідно до вказаного порядку перетинання лінії зіткнення особами та автотранспортом, а також переміщення вантажів (товарів), здійснюється у складі гуманітарних колон через блокпост у с. Кам`янське.

Визначення загальної кількості транспорту по напрямкам для включення до складу колони здійснюється робочою групою за результатами щоденного моніторингу фактичного виїзду (заїзду) транспортних засобів на тимчасово окуповану територію.

Склад робочої групи затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18.07.2022 № 316. На засідання робочої групи залучаються представники Донецької, Луганської та Херсонської областей (за згодою).

Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою:

вул. Оріхівське шосе, 36, м. Запоріжжя (далі - Пункт пропуску) щоденно з 06.00 до 17.00.

Формування колон для виїзду здійснюється з урахуванням черговості подання заявок за визначеними напрямками виїзду та кількості заявок від кожного з напрямків.

Перевага у черговості включення до складу колони на виїзд надається транспорту, що здійснює безкоштовну евакуацію осіб з тимчасово окупованих територій, перевезення гуманітарних вантажів та виконання інших соціально значущих проблем. Щоденна кількість місць для такого транспорту в колоні на виїзд має становити не менш ніж 20 відсотків від загальної кількості транспорту.

Включення до складу колони транспорту, що здійснює перевезення вантажів, які попереджають виникнення надзвичайних ситуацій техногенно екологічного характеру, здійснюються за окремим рішенням Ради оборони Запорізької області.

Допуск автотранспорту на територію Пункту пропуску здійснюється працівниками Головного управління Національної поліції в Запорізькій області за списками, які формуються на підставі заявок, поданих відповідно до вимог Інструкції з оформлення заявок для виїзду на тимчасово окуповану територію, наведеної у додатку.

Виїзд на тимчасово окуповану територію здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством, та за наявності документів, що посвідчують особу, відповідних документів на транспортний засіб, документів на товар (вантаж), що перевозиться.

Військовослужбовці, представники правоохоронних та контролюючих органів, що здійснюють свою діяльність у Пункті пропуску та на блокпостах, в межах чинного законодавства мають право проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.

Враховуючи стан автомобільної дороги та земельного полотна через річку Янчекрак за маршрутом слідування колони, включення до її складу забороняється: вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т; автобусів, обладнаних місцями для сидіння в кількості більше двадцяти двох, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, окрім транспорту для евакуації мешканців тимчасово окупованих територій.

У разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров`ю громадян може бути введене тимчасове обмеження (заборона) руху транспортних засобів за маршрутом слідування колони. Рішення про тимчасове обмеження (заборону) руху транспортних засобів за маршрутом слідування колони приймається: військовим командуванням, що відповідає за визначену ділянку оборони - у разі погіршення безпекової ситуації; Головним управління ДСНС України у Запорізькій області - у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного рівня.

Дотримання вимог цього Порядку при формуванні колон, попередження несанкціонованого виїзду осіб та транспортних засобів на тимчасово окуповану територію, а також вивезення вантажів (товарів) забезпечується представниками військового командування, Управління СБУ в Запорізькій області, Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управлінням патрульної поліції в Запорізькій області, Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області, ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які діють відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції.

Даний Порядок розміщується на офіційних сайтах Запорізької обласної військової адміністрації, Запорізької міської ради та доводиться до відома територіальних громад через районні військові адміністрації.

Щоб оформити та подати заявку для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, необхідно:

Подати заявку встановленої форми, яка подається шляхом заповнення електронної форми за посиланнями, які розміщуються на офіційних сайтах Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради.

Консультаційна допомога щодо порядку оформлення заявок для виїзду на тимчасово окуповану територію надається за телефонами та електронними адресами, наведеними в таблиці.

Після внесення інформації про виїзд в електронну форму заявці присвоюється особистий номер у черзі на виїзд у відповідному напрямку.

Напередодні дня виїзду визначеними працівниками проводиться інформування осіб про дату виїзду за телефонами, наведеними у заявці.

У день виїзду особи, які подавали заявки на виїзд, мають прибути у Пункт пропуску для формування колони.

Внесення змін у заявку щодо дати виїзду, марки та державного номеру автомобіля, списку осіб, які включені до заявки на виїзд, не дозволяється.

Подання наступної заявки на виїзд особи або транспортного засобу на тимчасово окуповану територію дозволяється лише після повернення на підконтрольну територію після виїзду за попередньою заявкою.

Так, 24.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , в ході телефонних розмов з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , використовуючи можливості, пов`язані із його особистими зв`язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення їх до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ними фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому вони будуть переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_4 неправомірної вигоди ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зможуть виїхати у порядку черговості у строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_4 створив такі умови ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , за яких останні були змушені надати ОСОБА_4 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022 приблизно о 08 годині 00 хвилин ОСОБА_4 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов`язані із його особистими зв`язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_6 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 40 000 гривень, а також 1000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_7 , які ОСОБА_4 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_6 та ОСОБА_7 будуть переміщатись.

На підставі викладеного ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Також, 25.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , в ході телефонних розмов з

ОСОБА_8 , використовуючи можливості, пов`язані із його особистими зв`язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_8 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення його до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_4 неправомірної вигоди ОСОБА_8 зможе виїхати у порядку черговості у строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_4 створив такі умови ОСОБА_8 , за яких останній був змушені надати ОСОБА_4 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022 приблизно о 08 годині 00 хвилин ОСОБА_4 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов`язані із його особистими зв`язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_9 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США, а також 1000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_8 , які ОСОБА_4 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_8 та ОСОБА_9 будуть переміщатись.

На підставі викладеного ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Крім цього, приблизно 22.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , в ході телефонних розмов з ОСОБА_9 , використовуючи можливості, пов`язані із його особистими зв`язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_9 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення його до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_4 неправомірної вигоди ОСОБА_9 зможе виїхати у порядку черговості у строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_4 створив такі умови ОСОБА_9 , за яких останній був змушені надати ОСОБА_4 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022 приблизно о 08 годині 00 хвилин ОСОБА_4 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов`язані із його особистими зв`язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_9 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США, а також 1000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_8 , які ОСОБА_4 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_8 та ОСОБА_9 будуть переміщатись.

На підставі викладеного ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

26.08.2022 о «15» годині «24» хвилини, ОСОБА_4 затримано в порядку

ст. 208 КПК України за підозрою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України.

27.08.2022, в порядку положень 11 глави КПК України, ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження № 12022082040001220 від 26.08.2022 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, за яке законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з конфіскацією майна.

27.08.2022 ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду

м. Запоріжжя № 1-кс/333/1043/22 по справі № 333/3501/22 підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 24.10.2022, з можливістю внесені застави у розмірі 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у сумі 150 480 гривень.

29.08.2022 ОСОБА_4 звільнено з-під варти у зв`язку із внесенням застави і покладено обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України:

- прибувати за викликом до слідчого, суду у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження;

- не відлучатися з місця проживання та реєстрації без дозволу слідчого, який проводить досудове розслідування, або суду;

- повідомляти слідчого, який проводить досудове розслідування, або суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілими у кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

22.09.2022, в порядку положень 11 глави КПК України, ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження № 12022082040001221 від 26.08.2022 повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2 КК України.

05.10.2022 ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду

м. Запоріжжя № 1-кс/333/1283/22 по справі № 333/4435/22 підозрюваному

ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження № 12022082040001221 від 26.08.2022 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

27.08.2022 матеріали кримінального провадження №12022082040001220 від 26.08.2022 об`єднано з кримінальним провадженням №42022082030000059 від 01.07.2022 в одне провадження під загальним №42022082030000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України.

11.10.2022 матеріали кримінального провадження №12022082040001221 від 26.08.2022 об`єднано з кримінальним провадженням №42022082030000059 від 01.07.2022 в одне провадження під загальним №42022082030000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, в тому числі:

- заявами про вчинення злочину від 26.08.2022 поданих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ;

- протоколами допитів потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ;

- протоколами впізнання за фотознімками за участі потерпілих ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_10 ;

- протоколами впізнання за фотознімками за участі свідка ОСОБА_10 ;

- протоколом затримання ОСОБА_4 в порядку ст. 208 КПК України;

- протоколом обшуку та огляду автомобіля «Шкода Октавія» реєстраційний номер НОМЕР_1 ;

- протоколом обшуку квартири за місцем мешкання ОСОБА_4

- іншими матеріалами провадження.

Досудове розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про обрання запобіжного заходу з покладенням на підозрюваного обов`язків завершити не виявляється можливим, у зв`язку з великим обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування.

В судовому засіданні прокурор підтримав доводи, викладені у клопотанні, та просив продовжити підозрюваному ОСОБА_11 строк дії обов`язків, покладених на нього при застосуванні запобіжного заходу, вважаючи, що потреба у їх застосуванні продовжує існувати. Протягом строку дії попередньої ухвали факти порушення підозрюваним покладених обов`язків не встановлені, однак ризики кримінального провадження продовжують існувати. З метою подальшої належної поведінки підозрюваного та належного виконання процесуальних дій існує необхідність у продовженні покладених обов`язків.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 заперечували проти задоволення клопотання з підстав відсутності обґрунтованої підозри, ризиків кримінального провадження.

Заслухавши сторони кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшла таких висновків.

Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 27.08.2022 підозрюваному ОСОБА_4 обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів (до 24.10.2022). Одночасно визначений альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 150 480 грн. та на підставі ч. 5 ст. 194 КПК України у разі її внесення на підозрюваного покладено відповідні обов`язки. При вирішенні питання про покладення обов`язків слідчий суддя встановив термін дії обов`язків у разі внесення застави - два місяці з моменту внесення застави.

На підставі ч. 1, 2 ст. 114 КПК України для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження. Будь-які строки, що встановлюються слідчим суддею, не можуть перевищувати меж граничного строку, передбаченого цим Кодексом, та мають бути такими, що дають достатньо часу для вчинення відповідних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень та не перешкоджають реалізації права на захист.

Отже визначення початку строку дії покладених обов`язків днем внесення застави повністю узгоджується з приписами ст. 184, 202 КПК України.

Слід також зазначити, що сутність обов`язків, які покладаються на підозрюваного на підставі ст. 194 КПК України, полягає в їх додатковій природі по відношенню до застосованого запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою. В даному випадку таким запобіжним заходом є застава, яка почала діяти щодо підозрюваного з моменту її внесення - 29.08.2012.

У цьому кримінальному провадженні ОСОБА_4 26.08.202 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Виходячи із положень ч. 5, 7 ст. 194 КПК України, обов`язки покладаються на підозрюваного у випадку, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність обґрунтованої підозри і ризиків кримінального провадження та неможливість застосування більш м`якого запобіжного заходу.

Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 27.08.2022 підозрюваному ОСОБА_4 обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів (до 24.10.2022). Одночасно визначений альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 150 480 грн. та відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України на підозрюваного покладені такі обов`язки:

- прибувати за викликом до слідчого, суду у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження;

- не відлучатися з місця проживання та реєстрації без дозволу слідчого, який проводить досудове розслідування, або суду;

- повідомляти слідчого, який проводить досудове розслідування, або суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілими у кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Ухвало слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 23.11.2022 у кримінальному провадженні строк досудового розслідування був продовжений на п`ять місяців, до 26.01.2023 (включно).

Відповідно до ч. 5, 7 ст. 194 КПК України обов`язки можуть бути покладені на підозрюваного на строк не більше двох місяців. У разі необхідності строк дії обов`язків може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. З огляду на приписи ч. 4 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії обов`язків згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу. Тобто при вирішенні цього питання слідчий суддя керується загальними приписами, які регулюють застосування відповідного запобіжного заходу, однак з урахуванням додаткових відомостей і спливу строку досудового розслідування.

Загальні підстави і порядок застосування та продовження запобіжного заходу визначені у ст. 194, 199 КПК України, конструкції яких передбачають такі критерії дослідження слідчим суддею обставин (фактів):

1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) наявність достатніх підстав вважати, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують продовження дії запобіжного заходу;

3) обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу.

Щодо обґрунтованої підозри слідчий суддя зазначає, що оскільки чинне законодавство не розкриває це поняття, враховуючи ст. 8, 9 КПК України, слід керуватися позиціями Європейського суду з прав людини. З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182). При чому факти, які викликали підозру, не обов`язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, щоб не лише обґрунтувати засудження, а й пред`явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи (рішення у справі «Murrаy v.United Kingdom», 14310/88, 28.10.1994, п. 55).

В цьому кримінальному провадженні йдеться про причетність ОСОБА_11 до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. ст. 369-2 КК України.

Описана у клопотанні фабула у сукупності з наданими прокурором поясненнями та представленими матеріалами кримінального провадження на даному етапі провадження дає слідчому судді можливість дійти висновку про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. ст. 369-2 КК України.

Для визначення причетності ОСОБА_4 до подій кримінального правопорушення, слідчим суддею досліджені такі докази:

- заяви про вчинення злочину від 26.08.2022 поданих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ;

- протоколи допитів потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ;

- протоколи впізнання за фотознімками за участі потерпілих ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ;

- протокол допиту свідка ОСОБА_10 ;

- протоколи впізнання за фотознімками за участі свідка ОСОБА_10 ;

- протокол затримання ОСОБА_4 в порядку ст. 208 КПК України;

- протокол обшуку та огляду автомобіля «Шкода Октавія» реєстраційний номер НОМЕР_1 ;

- протокол обшуку квартири за місцем мешкання ОСОБА_4

- інші матеріали провадження.

Разом з тим, необхідно зауважити, що на даному етапі провадження слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих відомостей повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувальних заходів.

Щодо ризиків кримінального провадження, то прокурор зазначає про ризик переховування, ризик незаконного впливу на потерпілого, свідків. Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи.

Інкриміноване ОСОБА_4 кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 369-2 КК України, згідно ст. 12 КК України є тяжким злочином, за яке передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна. Крім того, згідно з приміткою до ст. 45 КК України, злочин, передбачений ст. 369-2 КК України, є корупційним, отже у разі засудження особи, до неї не можуть бути застосовані «пільгові» інститути кримінального права. Отже, очікування можливого суворого вироку може мати значення для можливого ризику втечі, який однак повинен оцінюватися у світлі таких факторів, як характер людини, її моральні принципи, місце проживання, робота, засоби до існування, сімейні зв`язки, а також будь-які інші зв`язки з країною, в якій особу притягнуто до кримінальної відповідальності (рішення у справі «Becciev v. Moldova», п. 58). Тому слідчий суддя, вирішуючи питання щодо продовження строків дії покладених на підозрюваного обов`язків, враховує тяжкість злочину, в якому він підозрюється, у сукупності з такими обставинами, як неможливість застосування «пільгових» інститутів кримінального права.

Тому, відповідні аргументи прокурора про наявність ризиків кримінального провадження вбачаються досить переконливими.

Також слідчому судді достатньо відомостей про обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу. Слідчий суддя приймає до уваги специфіку кримінального правопорушення, методика розслідування якого вимагає послідовності і проведення значної кількості процесуальних дій. Доводи прокурора щодо існування низки обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали мають під собою об`єктивні підстави.

Наявність обґрунтованої підозри у сукупності з ризиками кримінального провадження та потребами досудового розслідування дає слідчому судді можливість продовжити строк дії покладених на підозрюваного обов`язків як додаткових заходів процесуального примусу з урахуванням вищезазначених обставин.

За таких обставин, слідчому судді достатньо підстав для продовження строку дії додаткових обов`язків на строк, визначений прокурором. .

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 176-179, 182, 193, 194, 199, 202, 205, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ :

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов`язків, покладених ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 27.08.2022, а саме:

- прибувати за викликом до слідчого, суду у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження;

- не відлучатися з місця проживання та реєстрації без дозволу слідчого, який проводить досудове розслідування, або суду;

- повідомляти слідчого, який проводить досудове розслідування, або суд про зміну свого місця проживання;

- утриматися від спілкування зі свідками та потерпілими у кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон

Роз`яснити ОСОБА_4 , що в разі невиконання таких обов`язків щодо нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і може бути накладено грошове стягнення від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Строк дії обов`язків продовжити в межах строку досудового розслідування до 23 січня 2022 року включно.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Комунарського

районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1

СудКомунарський районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення23.11.2022
Оприлюднено23.12.2022
Номер документу107965165
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —333/3501/22

Ухвала від 18.10.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 21.03.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 27.08.2022

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 27.08.2022

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 13.12.2022

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Дадашева С. В.

Ухвала від 27.12.2022

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 13.12.2022

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Дадашева С. В.

Ухвала від 23.11.2022

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

Ухвала від 19.12.2022

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Піх Ю. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні