Ухвала
від 20.12.2022 по справі 577/1660/22
КОНОТОПСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 577/1660/22

Провадження № 1-кп/577/240/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"20" грудня 2022 р.

Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі Сумської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022200450000270 від 23 квітня 2022 року, по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Конотопського міськрайонного суду Сумської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Ухвалою Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 17 червня 2022 року ОСОБА_5 обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Відповідно до ухвали суду від 28 жовтня 2022 року обраний у відношенні ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжений до 25 грудня 2022 року до 24 год. 00 хв.

Судовий розгляд кримінального провадження не може бути завершений до спливу вказаного строку, оскільки у кримінальному провадженні не досліджені письмові докази та не допитаний свідок.

Прокурор звернувся до суду з клопотанням про продовження ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на те, що ризики, які мали місце на час обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а саме, що ОСОБА_5 може переховуватися від суду, впливати на свідка, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також вчинити інше кримінальне правопорушення, не перестали існувати.

Обвинувачений ОСОБА_5 проти задоволення клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою заперечує, прохає обрати йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_4 проти задоволення клопотання прокурора також заперечує, вважає, що для тримання ОСОБА_5 під вартою відсутні підстави.

Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вважає, що клопотання прокурора про продовження ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 331 КПК України за наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

Вирішуючи питання доцільності продовження тримання під вартою обвинуваченого, суд враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену у п. 79 рішення у справі «Харченко проти України» від 10 лютого 2011 року, згідно якої питання про те, чи є тривалість тримання під вартою обґрунтованою, не можна вирішувати абстрактно. Воно має вирішуватися в кожній справі з урахуванням конкретних обставин, підстав, якими національні органи мотивували свої рішення, та належно задокументованих фактів, на які посилався заявник у своїх клопотаннях про звільнення з-під варти. Таке, що продовжується, тримання під вартою може бути виправданим у тій чи іншій справі лише за наявності специфічних ознак того, що цього вимагають істинні вимоги публічного інтересу, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважують правило поваги до особистої свободи.

ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Вказаний злочин є злочином у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших правопорушень проти здоров`я населення.

Вищевказані обставини свідчать про те, що обвинувачений ОСОБА_5 має підвищену суспільну небезпеку для оточуючих.

Злочин, передбачений ч. 2 ст. 307 КК України, відповідно до ст. 12 КК України, належить до тяжких злочинів та за його вчинення передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

В той же час, при вирішенні питання щодо запобіжного заходу врахування тяжкості злочину має свій раціональний зміст, оскільки свідчить про ступінь суспільної небезпечності особи та дозволяє спрогнозувати з достатньо високим ступенем імовірності її поведінку, беручи до уваги, що майбутнє покарання за вчинений злочин підвищує ризик того, що обвинувачений може ухилитися від суду, тобто існує певна ймовірність того, що ОСОБА_5 , з метою уникнення покарання, передбаченого за вчинення інкримінованого йому злочину, може вдатися до відповідних дій.

Згідно правової позиції Європейського суду з прав людини, небезпека ризику переховування від суду може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю інформації про матеріальний, соціальний стан особи та інше. Так у справі «Ілійков проти Болгарії» Європейський суд з прав людини зазначив, що «суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризику переховування».

Суд також приймає до уваги, що ОСОБА_5 з 29 березня 2021 року перебуває на обліку у лікаря-нарколога КНП КМР «Конотопська ЦРЛ імені академіка М. Давидова» із діагнозом «Епізодичне вживання амфетаміну», продовжував вживати психотропні речовини та за висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння від 01 травня 2022 року, ОСОБА_5 23 квітня 2022 року (на час його затримання працівниками поліції) перебував у стані наркотичного сп`яніння, викликаного вживанням амфетаміну.

ОСОБА_5 не працює та не має постійного джерела доходів.

Відповідно до реєстру матеріалів досудового розслідування свідком інкримінованого ОСОБА_5 злочину зазначений ОСОБА_6 .

Обвинувачений ОСОБА_5 не заперечує, що ОСОБА_6 є його знайомим.

За таких обставин, суд приходить висновку, що стороною обвинувачення надані докази, що ризики, які існували на час обрання обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а саме, що він може переховуватися від суду, впливати на свідка, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також вчинити інше кримінальне правопорушення, продовжують існувати і на даний час, а тому обраний ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою слід продовжити до двох місяців.

При цьому, суд також приймає до уваги, що згідно практики Європейського суду з прав людини суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.

Керуючись ст.ст. 177, 183, 331, п. 2 ч. 1, п. 1-1 ч. 2, ч. 3 ст. 395 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжити до 16 лютого 2023 року до 24 год. 00 хв.

Ухвала може бути оскаржена прокурором, обвинуваченим та його захисником безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її оголошення, а обвинуваченим протягом п`яти днів з моменту вручення йому копії ухвали.

СуддяОСОБА_7 ОСОБА_8

СудКонотопський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.12.2022
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу107970195
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів

Судовий реєстр по справі —577/1660/22

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 21.06.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 09.04.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 21.06.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Вирок від 29.03.2023

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 13.02.2023

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 20.12.2022

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

Ухвала від 28.10.2022

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Ярмак О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні