ЄУН 337/4283/22 Провадження № 2/337/2007/2022
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23.12.2022 м.Запоріжжя
Суддя Хортицького районного суду міста Запоріжжя Мальований В.О., розглянувши позовну заяву Суддя Хортицького районного суду міста Запоріжжя Мальований В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрованого АДРЕСА_1 ) в особі представника ОСОБА_2 ( адреса АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_3 ( адреса АДРЕСА_3 ), ОСОБА_4 ( адреса АДРЕСА_4 , третя особа Михайлівський відділ державної виконавчої служби у Василівському районі Запорізької області ( адреса вул..Привітна 2-А смт.Михайлівка Запорізької області) про зменшення розміру аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
19 грудня 2022 року ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_5 через систему «Електронний суд» звернувся до суду з даними позовом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 - 177 ЦПК України.
Пунктом 4 ст.177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи , що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі , або документи , що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідност.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.
Позивачі у справах про зменшення розміру аліментів від сплати судового збору не звільняються.
Відповідно до ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про зменшення або збільшення платежів або видач - сумою на яку зменшуються або збільшуються платежі чи видачі , але не більше ніж за один рік.
Таким чином вимога про зменшення розміру аліментів є вимогою майнового характеру , а тому має бути зазначена ціна позову і відповідно сплачено судовий збір , як за вимогу майнового характеру в сумі 1 відсоток від ціни позову , але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте до матеріалів позовної заяви не було долучено квитанції на підтвердження сплати судового збору. Також у позовній заяві не зазначено підстав звільнення позивача від обов`язку сплатити судовий збір.
Відповідно дост. 185 ЦПК Українипозовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. ст.175,177 ЦПК Українипідлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення недоліків.
В зв`язку з викладеним вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення вище зазначених недоліків.
Керуючисьст.185 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа Михайлівський відділ державної виконавчої служби у Василівському районі Запорізької області про зменшення розміру аліментів - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані недоліки, надавши йому 5 днів для усунення зазначених недоліків з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Мальований
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108046728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Мальований В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні