Справа № 640/10991/22
У Х В А Л А
26 грудня 2022 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої Дубровної В.А, розглянувши в порядку письмового провадження окреме процесуальне питання в адміністративній справі за позовною заявою Знам`янської сільської ради Березівського району Одеської області до Західного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування рішення,
встановила:
Знам`янська сільська рада Березівського району Одеської області ( далі позивач, Знам`янська сільрада) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Західного офісу Держаудитслужби ( далі відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати висновок Західного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу закупівлі Знам`янської сільської ради Березівського району Одеської області, оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-11-24-010294-а.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.07.2022 року у справі № 640/10991/22 позовну заяву передано на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду за територіальною підсудністю в порядку ст. 29 КАС України.
Ухвалою суду від 14.10.2022 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом. (п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Як вбачається з матеріалів справи, предметом оскарження у даній справі є висновок Західного офісу Держаудитслужби за № UA-2021-11-24-010294-а від 01.07.2022 року про результати моніторингу закупівлі в частині встановлення порушення щодо не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону і укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та зобов`язання Замовника припинити зобов`язання за укладеним за результатами проведення процедури закупівлі договором з дотримання норм ГК України та ЦК України, зокрема, але не виключно, шляхом письмового звернення до ТОВ « Агросервіс» щодо розірвання договору.
Перебуваючи на стадії розгляду справи по суті та дослідуючи надані сторонами докази, судом встановлено, що виконання вимог спірного висновку має безпосередній вплив на права і обов`язки не лише позивача, але і на ТОВ « Агросервіс», яке на час проведення відповідачем моніторингу та прийняття ним цього висновку було переможцем конкурсу закупівлі, в межах яких здійснено моніторинг, та з ним укладено договір підряду № 93 від 29.12.2021 р., що підтверджується додатковою угодою № 3 від 11.07.2022 р. до вказаного договору ( а.с. 16).
Правовий статус та порядок вступу у справу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, врегульований ст.. 49 КАС України.
При цьому, участь у справі третіх осіб з одного боку обумовлена завданням адміністративного судочинства, яким згідно з частиною першою статті 2 КАС України є справедливий, неупереджений та своєчасний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин, а з іншого - вимогами процесуального законодавства про законність і обґрунтованість судового рішення.
Натомість правовим наслідком незалучення до участі у справі третіх осіб є порушення конституційного права на судовий захист, оскільки особи не беруть участі у справі, вирішення якої може безпосередньо вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов`язки та не реалізують комплексу своїх процесуальних прав.
Аналогічних висновків Верховний Суд дійшов у постановах від 02.04.2020 у справі № 400/2165/19, від 16.04.2020 у справі № 480/496/19, від 30.06.2020 у справі №300/938/19.
Частиною 2 ст. 49 КАС України передбачено, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.
Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі. (стаття 258 КАС України)
Разом з тим, суд відмічає, що підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. ( частина третя статті 262 КАС України).
З огляду на викладене та враховуючи перебування судді на стадії розгляду справи по суті, суд вважає на необхідне вирішити питання щодо переходу розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч. 3 ст. 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. (ч. 1 ст. 179 КАС України)
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Частиною 2 ст. 193 цього Кодексу передбачено, що строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
З огляду на викладене суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. ( частини 1, 6 ст. 120 КАС України).
У зв`язку з перебуванням судді у відпустці судове рішення складено та підписано у перший після неї робочий день.
Процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал. ( ч. 2ст. 241 КАС України).
Керуючись ст. ст. 12, 241, 257, 262 КАС України, суд -
ухвалив
Перейти до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
Призначити підготовче засідання на 05 січня 2023 року о 10-30 год., яке відбудеться у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою вул. Фонтанська дорога 14, м. Одеса, 2 поверх, зал судових засідань № 12.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає, заперечення на неї включається до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.А. Дубровна
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2022 |
Номер документу | 108079040 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні