Ухвала
від 26.12.2022 по справі 914/3240/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26.12.2022 р. Справа № 914/3240/22

Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОГОТЕЛЬ», м.Львів

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖОІН АП! УКРАЇНА», м.Київ

про стягнення заборгованості. Ціна позову: 599 647,28 грн.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖОІН АП! УКРАЇНА» про стягнення заборгованості у розмірі 599 647,28 грн

Дослідивши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно п.8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, позовна заява не містись відомостей, передбачених у п.8 ч.3 ст.162 ГПК України про зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Відповідно до ст.27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Як вбачається з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань офіційною адресою місцезнаходження Відповідача є 02121, м.Київ, вул.Харківське шосе, буд.201-203, літ 2А, в той час як Позивачем у позовній заяві зазначено адресу місцезнаходження Відповідача (02121, м.Київ, вул.Харківське шосе, буд.201-203, корп.2 кв. А), яка не відповідає відомостям про місцезнаходження Відповідача у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

І врахуванням вищенаведеного (невірно зазначеної адреси місцезнаходження Відповідача), долучені до позовної заяви докази надіслання позовної заяви з додатками відповідачу не видається за можливе вважати належними (оскільки не підтверджують надіслання позовних матеріалів на адресу місцезнаходження відповідача), а відтак, що позивачем виконано вимоги ч.1 ст.172 ГПК України.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Крім того, суд вбачає за доцільне звернути увагу позивача на те, що опис вкладення повинен містити деталізований перелік документів, які вкладаються у поштове відправлення та, відповідно, які надсилаються відповідачу.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОГОТЕЛЬ» без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «ЄВРОГОТЕЛЬ» строк на усунення недоліків позовної заяви 5 (п`ять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «ЄВРОГОТЕЛЬ» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

-зазначення інформації щодо вірної адреси місцезнаходження Відповідача;

- надання належних документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви від 14.12.2022 і доданих до неї документів (оригінали опису вкладення та фіскального чеку);

- подання заяви про усунення недоліків, в якій зазначити відомості на виконання вимог п.8 ч.3 ст.162 ГПК України.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.

Суддя Кітаєва С.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.12.2022
Оприлюднено28.12.2022
Номер документу108085803
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —914/3240/22

Ухвала від 23.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 27.01.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 06.01.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 26.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні