У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 495/3891/22
Номер провадження 1-кс/495/2579/2022
23 грудня 2022 рокум. Білгород-Дністровський
Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 за дорученням старшого групи прокурорів - прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів,
В С Т А Н О В И В:
14.12.2022 року прокурор Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 за дорученням старшого групи прокурорів - прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з погодженим прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
В клопотанні зазначено, що слідчим відділом Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 12022162240000461 від 23.04.2022 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 3 КК України щодо самовільного будівництва будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці.
Встановлено, що 22.04.2022 Білгород-Дністровським РВП ГУНП в Одеській області зареєстровано телефонне повідомлення інспектора Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу ОСОБА_5 про те, що на даний час, посадовими особами бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , без отримання відповідних дозвільних документів, проводять самовільне незаконне будівництво та реконструкцію артезіанської свердловини, на самовільно зайнятих земельних ділянкахв охоронних зонах.
При виїзді на місце події, проведено огляд проїжджої частини, яка знаходиться біля бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , де було візуально встановлено, що на території бази відпочинку проводяться будівельно-монтажні роботи із залучення спеціальної техніки та найманих робітників, при цьому огляд самої території бази відпочинку не проводилось, так як не було отримано відповідного дозволу.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.06.2019 між ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі розпорядження голови ІНФОРМАЦІЯ_3 за №252/А-2019 від 25.02.2019 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі та надання в оренду земельних ділянок» та ОСОБА_6 , укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,5831 га, кадастровий номер: 5120887700:05:001:0203 та земельної ділянки площею 0,0169 га, кадастровий номер: 5120887700:05:001:0204 із земель рекреаційного призначення, для будівництва обслуговування об`єктів рекреаційного призначення (для обслуговування бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 49 років.
Також, встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 наказом № 3 від 09.02.2022 затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва «Реконструкція будівлі №14 бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер 7/22 від 09.02.2022.
Однак, вказана орендована земельна ділянка рекреаційного призначення, на якій проводиться незаконне будівництво знаходиться за межами населеного пункту та є власністю держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка в свою чергу згідно Закону України «Про регулюваннямістобудівної діяльності» і повинна погоджувати та затверджувати містобудівні умови та обмеження.
Окрім цього, відповідно до, ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об`єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", підключення об`єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Проте, будь який відомостей про початок будівельних робіт реєстр будівельної діяльності не містить.
Частиною 8 статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки можуть бути скасовані головними інспекторами будівельного нагляду в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду у разі їх невідповідності містобудівному законодавству, містобудівній документації на місцевому рівні, будівельним нормам, стандартам і правилам.
Також, частиною 6 статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності обapos;єкта будівництва проектній документації на будівництво такого обapos;єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, скасування містобудівних умов та обмежень.
Таким чином, в ході досудового розслідування для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та для підтвердження факту підписання відповідальними особами містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , а також притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб виникла необхідність у призначенні судової почеркознавчої експертизи, а також інших будівельних експертиз для якої необхідні оригінали документів. Проведення судової почеркознавчої експертизи без оригіналів документів неможливо.
Отже, на даний момент органу досудового розслідування для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадження, та з метою призначення судової почеркознавчої експертизи, органу досудового розслідування необхідно отримати доступ до оригіналу документу, який знаходяться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки розташованої по Одеська область, Білгород-Дністровський район, Шабівська сільська рада (за межами несеного пункту), комплекс будівель та споруд № 51 №7/22 від 09.02.2022 року, проектної документації на реконструкцію, нового будівництва вказаного об`єкту, та інших документів які подавались ОСОБА_6 для затвердження містобудівних умов та обмежень.
Дана документація та документи, які подавались для її затвердження мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні та без її отримання неможливо провести судово-почеркознавчу експертизи у данному кримінальному провадженні, а також встановити осіб які мають відношення до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
На підставі наведеного прокурор просить клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, надали до суду письмову заяву з проханням розглядати дане клопотання за їх відсутності та на підставі доданих копій матеріалів до клопотання, а також зазначили, що клопотання підтримують, просять його задовольнити.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
У відповідності до п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України, сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене та те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені в клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин по кримінальному провадженню № 12022162240000461, тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-164 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурораБілгород-Дністровськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 задорученням старшогогрупи прокурорів-прокурора Білгород-Дністровськоїокружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих в даному кримінальному проваджені та прокурорам Білгород-Дністровської окружної прокуратури, які включені до групи прокурорів даного кримінального правопорушення, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться в володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомитися з ними, та вилучити їх оригінали (здійснити їх виїмку) або вилучити їх електронні копій документів, шляхом їх копіювання на цифрові носії інформації, а саме:
?містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва «Реконструкція будівлі №14 бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер 7/22 від 09.02.2022;
?проектну документацію об`єкта будівництва «Реконструкція будівлі №14 бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
інших документів які подавались 26.01.2022 (заява № 06.1-09/17-02.623) ОСОБА_6 до ІНФОРМАЦІЯ_5 для затвердження містобудівних умов та обмежень на вищевказаний об`єкт реконструкції (будівництва).
Строк дії ухвали один місяць.
Ухвала, у відповідності до положень статті 309 Кримінального процесуального кодексу України, оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108136096 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні