ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
при призначення судового засідання
м. Київ
28.12.2022Справа № 910/13227/21
Господарський суд міста Києва у складі судді Селівона А.М., розглянувши матеріали
заяви відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕВІ Україна"
про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат на правничу допомогу
у справі № 910/13227/21
за позовом Приватного акціонерного товариства "Пиво-Безалкогольний комбінат "Радомишль" вул. Микгород 71, м.Радомишль, Житомирська область,12201
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕВІ Україна" вул. К.Маркса 1, м. Київ, 02088
про розірвання договору та стягнення 299 790,00 грн.
Представники сторін: не викликались.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Приватне акціонерне товариство "Пиво-Безалкогольний комбінат "Радомишль" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕВІ Україна" про стягнення 299 790,00 грн. та розірвання договору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем як постачальником своїх зобов`язань за Договором поставки № 03/09/20 від 03.09.2020 року в частині поставки товару належної якості та відмови усунення дефектів поставленого товару, виявлених протягом гарантійного строку, внаслідок чого укладений договір підлягає розірванню згідно ч. 2 ст. 651 ЦК України з одночасним стягненням з відповідача сплаченої за товар суми на підставі ч. 2 ст. 678 ЦК України.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.08.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/13227/21, приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом на підставі ч.3 ст. 12 ГПК України постановлено розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 23.09.2021 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.12.2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті на 02.02.2022 року.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 08.12.2022 року у справі № 910/13227/21 в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Через систему "Електронний суд" 13.12.2022 року від відповідача надійшла заява б/н від 13.12.2022 року про розподіл судових витрат (стягнення витрат на правничу допомогу) в порядку ст.ст. 123, 126, 129, 221, 244 ГПК України, в якій останній просить ухвалити додаткове рішення у справі та стягнути з позивача - Приватного акціонерного товариства "Пиво-Безалкогольний комбінат "Радомишль" витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 25000,00 грн., понесені відповідачем в межах судової справи №910/13227/21. Заяву разом з доказами на підтвердження понесених витрат та доказами направлення копії заяви про ухвалення додаткового рішення до електронного кабінету позивача судом долучено до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 8 ст. 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
При цьому як встановлено судом за матеріалами справи, в поданій відповідачем - ТОВ "ЕВІ України" під судового засідання з розгляду справи по суті 07.07.2022 року (на стадії вступного слова) заяві б/н від 07.07.2022 року останній звернувся з повідомленням згідно ч. 8 ст. 129 ГПК України щодо подання відповідних доказів на підтвердження понесених стороною витрат на правову допомогу протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.
Відповідно до ст. 221 Господарського процесуального кодексу України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.
Згідно ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі, в тому самому порядку, що й судове рішення.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Суд зазначає, що за приписами частини 3 статті 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються і розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Отже, за висновками суду, відповідний розгляд заяви про ухвалення додаткового рішення про компенсацію здійснених відповідачем витрат на оплату правничої допомоги здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи, з урахуванням норм ст.ст. 126, 129, 130 ГПК України.
Разом з тим суд зазначає, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
При цьому розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (справи "Фрідлендер проти Франції", "Федіна проти України", "Матіка проти Румунії", "Літоселітіс проти Греції").
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що очевидно, для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Суд неодноразово визнавав, що неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо (рішення у справі "Штеґмюллер проти Авторії"). Таким чином, у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.
За таких обставин, дослідивши матеріали заяви відповідача про розподіл судових витрат (стягнення витрат на правничу допомогу) та додані до неї документи, оскільки питання про відшкодування витрат відповідача на професійну правничу допомогу судом при ухваленні рішення у справі № 910/13227/21 не розглядалось і рішення з цього приводу не приймалось, з метою недопущення порушення процесуальних прав сторін, повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність розгляду заяви відповідача в судовому засіданні з викликом учасників справи для розгляду питання щодо ухвалення відповідного додаткового рішення у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 123, 126, 129, 221, 232-235, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕВІ Україна" про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/13227/21 про розподіл судових витрат в частині стягнення витрат на правову допомогу до розгляду.
2. Призначати судове засідання по розгляду заяви відповідача на 26.01.23 о 15:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 10 .
3. Запропонувати позивачу надати через канцелярію суду в строк до 19.01.2023 року включно:
- письмові пояснення щодо заяви відповідача про ухвалення додаткового рішення у справі про стягнення витрат на правничу допомогу, копію яких направити заявнику (відповідачу).
4. Повідомити про засідання учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України сторонам надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.
5. Попередити учасників судового процесу про неприпустимість зловживання процесуальними правами, визначеного ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, а також невиконання процесуальних обов`язків та створення протиправних перешкод у здійсненні судочинства, та, відповідно, можливість застосування заходів процесуального примусу з підстав та в порядку, визначеному главою 9 ГПК України.
6. Довести до відома учасників справи приписи ч. 4 ст. 244 ГПК України, згідно яких неприбуття у судове засідання осіб які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
7. Запропонувати учасникам справи подати до суду заяву/клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів або про розгляд справи без участі сторін.
8. Також суд наголошує на можливості подання процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо, вчинення інших процесуальних дій в електронній формі з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
9. Сторонам направити на електронну адресу еср_s38_1@kі.arbitr.gov.ua текст заяви/відзивів/пояснень/заяв/клопотань у форматі Word, розрахунки, що містять формули - у форматі Exel.
10. Запропонувати сторонам надати суду актуальні адреси електронної пошти та номери засобів телефонного зв`язку з метою отримання від суду інформації щодо ходу розгляду справи.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя А.М.Селівон
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2022 |
Оприлюднено | 03.01.2023 |
Номер документу | 108187414 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Селівон А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні