Ухвала
від 03.01.2023 по справі 379/211/22
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 379/211/22

Провадження № 1-кп/379/9/23

УХВАЛА

про проведення судового засідання у режимі відеоконференції

03 січня 2023 рокум.Тараща

Таращанський районний суд Київської області у складі

головуючої судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника - адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 3 клопотання експерта про участь у судовому засіданні у кримінальному провадженні № 12021110000000268, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.03.2021, за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 КК України, в режимі відеоконференції,

У С Т А Н О В И В :

На розгляді Таращанського районного суду Київської області перебуває кримінальне провадження № 12021110000000268, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.03.2021, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 КК України.

Чергове судове засідання в указаному кримінальному провадженні призначено судом на 10 год 00 хв 03 січня 2023 року, в яке за клопотанням прокурора викликано свідків та судових експертів ОСОБА_7 і ОСОБА_8 ..

В судове засідання свідки та експерти не з`явилися.

29.12.2022 до суду надійшов лист з Київського НДІСЕ за підписом директора ОСОБА_9 , в якому він посилається на відсутність фінансування на відрядження працівників та просить провести допит експерта ОСОБА_7 в режимі відеоконференції на базі Солом`янського районного суду м.Києва.

У судовому засіданні прокурор, обвинувачена та її захисник не заперечували щодо задоволення указаного клопотання та допит експерта ОСОБА_7 в режимі відеоконференції з Солом`янського районного суду м.Києва. Прокурор просив відкласти судове засідання для організації цього судового засідання і повторного виклику свідків і експертів.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження та оглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно ч.1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

На підставі ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

Суд враховує, що Указом Президента України від 24.02.2022 року за №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України від 24.02.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався і діє натепер.

Відповідно до ст.12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

За ч.1 ст. 327 КПК України якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття.

Зважаючи на аргументи клопотання, враховуючи введений на території України воєнний стан, задля забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне указане клопотання директора Київського НДІСЕ задовольнити та провести наступне судове засідання за участю експерта ОСОБА_7 в режимі відеоконференції з Солом`янським районним судом міста Києва.

За положенням ч.5 ст. 336 КПК України якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 69, 327, 336 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання директора Київського НДІСЕ ОСОБА_9 про допит експерта ОСОБА_7 в режимі відеоконференції - задовольнити.

Відкласти судове засідання у кримінальному провадженні № 12021110000000268, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.03.2021, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 КК України, на 10 год 30 хв 24 січня 2023 року та провести його в режимі відеоконференції за участю експерта ОСОБА_7 з Солом`янським районним судом міста Києва (м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1).

Забезпечення проведення судового засідання о 10 год 30 хв 24 січня 2023 року у даному кримінальному провадженні в режимі відеоконференції за участю експерта ОСОБА_7 доручити Солом`янському районному суду міста Києва (м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1).

На підставі ч. 5 ст. 336 КПК України доручити відповідальній службовій особі відповідного суду здійснити дії, передбачені ч. 4 ст. 336 КПК України, а саме:

- перевірити документи експерта, що посвідчують особу та підтверджують повноваження;

- вручити експерту пам`ятку про його права та обов`язки, передбачені КПК України, а також текст /бланк для заповнення/ присяги і розписки про попередження про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку;

- перебувати поряд з експертом до закінчення судового засідання.

Судове засідання у кримінальному провадженні для інших учасників судового провадження відбуватиметься в залі судових засідань № 3 Таращанського районного суду Київської області за адресою: вул. Сікевича Володимира, 61, м. Тараща, Київська область, 09501.

Використовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.

Учасникам судового провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.

Копію ухвали невідкладно направити до Солом`янського районного суду міста Києва (м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1) - для організації її виконання.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.

Головуюча суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.01.2023
Оприлюднено04.01.2023
Номер документу108227465
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Випуск або реалізація недоброякісної продукції

Судовий реєстр по справі —379/211/22

Ухвала від 15.11.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 05.06.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 22.03.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 15.02.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 07.02.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 24.01.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 23.02.2022

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні