Ухвала
від 15.02.2023 по справі 379/211/22
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 379/211/22

Провадження № 1-кп/379/9/23

УХВАЛА

про проведення судового засідання у режимі відеоконференції

15 лютого 2023 рокум.Тараща

Таращанський районний суд Київської області у складі

головуючої судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника - адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 3 клопотання експертів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про участь у судовому засіданні у кримінальному провадженні № 12021110000000268, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.03.2021, за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 КК України, в режимі відеоконференції,

У С Т А Н О В И В :

На розгляді Таращанського районного суду Київської області перебуває кримінальне провадження № 12021110000000268, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.03.2021, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 КК України.

Чергове судове засідання в указаному кримінальному провадженні призначено судом на 09 год 30 хв 15 лютого 2023 року, в яке за клопотанням прокурора викликано свідків та судових експертів ОСОБА_7 і ОСОБА_6 ..

В судове засідання експерти не з`явилися. 06.02.2023 на електронну пошту суду від експерта ОСОБА_6 надійшло клопотання, в якому вона повідомляє про неможливість прибуття до суду у зв`язку з постійним проживанням і перебуванням у м. Бровари Київської області, а також тим, що на її утриманні і одноособовому піклуванні перебуває двоє малолітніх дітей, оскільки її чоловік є військовослужбовцем ЗСУ та постійною загрозою ракетних атак, просить провести судове засідання в режимі відеоконференції з Броварським міськрайонним судом Київської області у зв`язку із значною територіальною віддаленістю Таращанського районного суду Київської області від її місця проживання і роботи.

Також 07.02.2023 через канцелярію суду експерт ОСОБА_7 подав клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, оскільки для виїзду експерта у КНДІСЕ не передбачено фінансування.

У судовому засіданні прокурор клопотання експертів підтримала та просила провести наступне судове засідання за їхньої участі в режимі відеоконференції. Щодо клопотання експерта ОСОБА_7 в частині проведення відеоконференції з приміщення КНДІСЕ - вказала, що це не передбачено КПК України та просила провести відеоконференцію з Солом`янським районним судом м. Києва, враховуючи попереднє клопотання цього ж експерта.

Обвинувачена та її захисник не заперечували щодо задоволення клопотання експерта ОСОБА_6 , у клопотанні експерта ОСОБА_7 про проведення відеоконференції з приміщення КНДІСЕ просили відмовити.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження та оглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно ч.1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

На підставі ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

Суд враховує, що Указом Президента України від 24.02.2022 року за №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України від 24.02.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався і діє натепер.

Відповідно до ст.12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

За ч.1 ст. 327 КПК України якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття.

Зважаючи на аргументи клопотання експерта ОСОБА_9 , враховуючи введений на території України воєнний стан, задля забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне указане клопотання експерта ОСОБА_6 задовольнити та провести наступне судове засідання за її участю в режимі відеоконференції з Броварським міськрайонним судом Київської області.

Вирішуючи клопотання експерта ОСОБА_7 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, суд зазначає наступне.

Безпосередньо організація проведення судового засідання в режимі відеоконференції згідно зі ст. 336 КПК України покладається одночасно як на суд, що розглядає відповідне провадження, так і на суд (або орган досудового слідства, або установу попереднього ув`язнення, або установу виконання покарань) за територіальним місцезнаходженням учасника судового процесу, що обрав такий вид участі у засіданні.

У ході проведення судового засідання в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення з використанням власного облікового запису в системі «EasyCon» реалізація положень ч. 4 ст. 336 КПК України є неможливою.

Таким чином, проведення відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участю сторін поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів учасників цією нормою не передбачено.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 01.12.2021 у справі № 760/15429/20 (провадження № 51?4104км21).

Відтак, суд вважає за необхідне частково задовольнити клопотання експерта ОСОБА_7 та, враховуючи раніше заявлене ним клопотання, провести наступне судове засідання за його участю в режимі відеоконференції з Солом`янським районним судом міста Києва.

За положенням ч.5 ст. 336 КПК України якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 69, 327, 336 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання експерта ОСОБА_6 про її допит в режимі відеоконференції - задовольнити.

Клопотання експерта ОСОБА_7 про його допит в режимі відеоконференції - задовольнити частково.

Відкласти судове засідання у кримінальному провадженні № 12021110000000268, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.03.2021, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 КК України, на 10 год 30 хв 27 лютого 2023 року та провести його в режимі відеоконференції

за участю експерта ОСОБА_6 - з Броварським міськрайонним судом Київської області (м. Бровари, вул. Грушевського, 2) та

за участю експерта ОСОБА_7 - з Солом`янським районним судом міста Києва (м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1).

Забезпечення проведення судового засідання о 10 год 30 хв 27 лютого 2023 року у цьому кримінальному провадженні в режимі відеоконференції за участю експерта ОСОБА_6 доручити Броварському міськрайонному суду Київської області (м. Бровари, вул. Грушевського, 2) та за участю експерта ОСОБА_7 доручити Солом`янському районному суду міста Києва (м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1).

На підставі ч. 5 ст. 336 КПК України доручити відповідальній службовій особі відповідного суду здійснити дії, передбачені ч. 4 ст. 336 КПК України, а саме:

-перевірити документи експерта, що посвідчують особу та підтверджують повноваження;

- вручити експерту пам`ятку про його права та обов`язки, передбачені КПК України, а також текст /бланк для заповнення/ присяги і розписки про попередження про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку;

- перебувати поряд з експертом до закінчення судового засідання.

Судове засідання у кримінальному провадженні для інших учасників судового провадження відбуватиметься в залі судових засідань № 3 Таращанського районного суду Київської області за адресою: вул. Сікевича Володимира, 61, м. Тараща, Київська область, 09501.

Використовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.

Учасникам судового провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.

Копію ухвали невідкладно направити до Броварського міськрайонного суду Київської області (м. Бровари, вул. Грушевського, 2) та до Солом`янського районного суду міста Києва (м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1) - для організації її виконання.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.

Головуюча суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.02.2023
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу108986579
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Випуск або реалізація недоброякісної продукції

Судовий реєстр по справі —379/211/22

Ухвала від 15.11.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 05.06.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 22.03.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 15.02.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 07.02.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 24.01.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

Ухвала від 23.02.2022

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Музиченко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні