ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"03" січня 2023 р. Справа № 924/1146/21
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., при секретарі судового засідання Потербі О.О., розглянувши матеріали справи
за позовом фізичної особи ОСОБА_1
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Чайка" по вул. Зарічанська, 26
про визнання недійсним рішенням, оформленого пунктом №5 протоколу загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Чайка" по вул. Зарічанська, 26 , від 02.09.2018 №12
Представники сторін:
від позивача: Новак В.В., Голдзінська О.К. представник згідно ордеру
від відповідача: Цибулько В.О. голова правління
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду знаходиться справа за позовом фізичної особи ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Чайка" по вул. Зарічанська, 26 про визнання недійсним рішенням, оформленого пунктом №5 протоколу загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Чайка" по вул. Зарічанська, 26 , від 02.09.2018 №12.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в порушення вимог статей 6, 10 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" йому, як члену ОСББ, повідомлення про проведення зборів, ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення зборів у письмовій формі або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на його адресу не направлялось, відповідно ним отримано не було. Повідомлення з порядком денним, вивішене на дверях під`їзду позивача, останній не спостерігав, як того вимагає п. 4.2 Статуту ОСББ "Чайка" по вул. Зарічанська, 26. Вказує, що відповідно до протоколу, питання щодо затвердження проекту порядку денного на голосування не ставилось та з даного приводу рішення не приймалось. Крім того, повідомляє позивач, оспорюваний протокол не містить питання та результатів голосування щодо обрання голови та секретаря зборів, що ставить під сумнів правомочність рішень, прийнятих на зборах, які ним оформлені.
Відповідач 10.11.2022р. подав до господарського суду клопотання про витребування доказів з проханням: витребувати у Державної Прикордонної служби України данні про пересічення Позивачем кордону України в 2017-2020 роках, як доказ того в які періоди цих років позивач перебував за межами України і не міг фізично бути присутнім на зборах та не міг отримати повідомлення про дату проведення зборів в вересні 2018 року.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до вимог ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Частиною 2 ст. 81 ГПК України передбачено, що у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
З наведених норм слідує, що істотною ознакою судових доказів є те, що ними визнаються не будь-які фактичні дані, а лише ті, які підтверджують заявлені вимоги чи подані заперечення та інші обставини, які мають значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Докази витребуються судом за клопотанням учасника справи у разі неможливості отримати цей доказ таким учасником справи самостійно.
Господарський суд дослідивши та проаналізувавши клопотання відповідача про витребування доказів, дійшов висновку, що вказане клопотання задоволенню не підлягає, оскільки з поданого клопотання вбачається, що відповідач не довів, які саме аргументи позивача з огляду на позовні вимоги має спростувати такий доказ в контексті п. 2 ч. 2 ст. 81 ГПК України.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи викладені обставини, господарський суд дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання у даній справі.
Керуючись ст. 46, 73, 74, 80, 81, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
В клопотанні відповідача від 10.11.2022р. про витребування доказів відмовити.
Підготовче засідання у справі №924/1146/21 відкласти на 14:30 год. 12.01.2023р.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.
Явка в підготовче засідання на розсуд сторін.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.
Повний текст виготовлено 03.01.2023р.
Суддя В.В. Димбовський
Віддрук. 4 прим.:
1 - в справу,
2 - позивачу - ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 )
3 - представнику позивача Кучер Марині Миколаївні ( ІНФОРМАЦІЯ_3 )
4 - відповідачу-1 ( info@yarmolynetska-gromada.gov.ua)
5 - відповідачу-2 Відділу з питань соціальної політики Ярмолинецької селищної ради (площа 600-річчя Ярмолинець, буд. 1, смт. Ярмолинці, Хмельницької області ) - рек.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2023 |
Оприлюднено | 05.01.2023 |
Номер документу | 108238641 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Димбовський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні