Ухвала
від 04.01.2023 по справі 444/1773/22
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1773/22

Провадження № 1-кс/444/11/2023

УХВАЛА

слідчого судді

04 січня 2023 року м. Жовква

Слідчий суддя Жовківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Жовківської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про звернення застави в дохід держави, -

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Жовківської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про звернення застави в дохід держави. Клопотання обгрунтовує тим, що у провадженні відділу поліції №2 Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області, перебуває кримінальне провадження №12022141400000320 від 20 липня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , вступивши у попередню змову з невстановленими в ході досудового розслідування особами з метою виготовлення завідомо для нього підроблених документів, а саме: тимчасового посвідчення військовозобов`язаного, довідки військово-лікарської комісії та довідки про звільнення від проходження військової служби, розуміючи, що вказані документи видаються територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, керуючись корисливими мотивами, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, використовуючи реквізитні дані « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на початку червня 2022 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та спосіб, умисно виготовив підроблені офіційні документи - «Тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_1 видане на ім`я ОСОБА_5 », «Довідку за вих. № 4836 від 30.06.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 про визнання його не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку» та «Довідку військово-лікарської комісії за вих. № 4835 від 30.06.2022 видану ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 », вказавши в них завідомо недостовірні відомості.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється в підробленні офіційних документів, які звільняють від обов`язків, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України.

Окрім цього, на початку червня 2022 року до ОСОБА_4 звернувся ОСОБА_5 з приводу з`ясування обставин перетину державного кордону України, після чого в ОСОБА_4 виник умисел на організацію незаконного переправлення особи через держаний кордон України, при цьому усвідомлюючи, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №2102-IX від 24.02.2022, та постанови КМ України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57 від 27.01.1995, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється. Реалізовуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_5 через державний кордон України, з корисливого мотиву, ОСОБА_7 на початку червня 2022 року, точний час і дата не встановлено, при спілкуванні в ході зустрічі із ОСОБА_5 повідомив останньому, що його послуги щодо організації незаконного перетину державного кордону України та сприяння у цьому будуть коштувати 2000 (дві тисячі) доларів США. Крім цього, ОСОБА_4 , керуючи діями повідомив ОСОБА_5 , щоб той надав світлокопії паспорта та приписного посвідчення, що той і зробив ввечері цього ж дня. Таким чином ОСОБА_4 погодився на виготовлення підроблених документів ОСОБА_5 , а саме: тимчасового посвідчення військовозобов`язаного та довідки військово-лікарської комісії та зобов`язався організувати незаконний перетин державного кордону України ОСОБА_5 , керувати його діями та сприяти порадами, вказівками та наданням засобів шляхом виготовлення документів, які дають право на виїзд за межі України.

19.06.2022 близько 08:00 год. ОСОБА_4 , продовжуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного перетину державного кордону України, приїхав за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 , після чого попрямував з останнім на автовокзал м. Тячева, Закарпатської області, отримавши по дорозі від ОСОБА_5 в якості оплати за організацію незаконного переправлення його через державний кордон України грошові кошти в сумі 2000 (дві тисячі) доларів США та зобов`язався організувати незаконний перетин державного кордону України. В свою чергу, ОСОБА_4 , отримавши від ОСОБА_5 грошові кошти, передав останньому підроблені документи виготовлені на його ім`я, а саме: тимчасове посвідчення військовозобов`язаного та довідку військово-лікарської комісії, після чого ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію злочинного умислу на незаконне переправлення ОСОБА_5 через державний кордон України, на власному автомобілі відвіз його на автовокзал м. Тячів Закарпатської області та посадив на автобус, який прямував у м. Львів, після чого, керуючи діями, надаючи ОСОБА_5 настанови та інструктаж щодо поводження його під час перетину державного кордону України, повідомив, що ОСОБА_5 буде через пункт пропуску «Шегині - Медика» здійснювати перетин державного кордону України з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, окрім цього повідомив ОСОБА_5 , що внаслідок вжитого ним сприяння, та надання останньому документів про звільнення від військової служби ОСОБА_5 має право на виїзд за межі України.

Цього ж дня, при спробі перетину державного кордону України ОСОБА_5 на пункті пропуску «Шегині-Медика» працівниками прикордонної служби України були виявлені підроблені документи, надані ОСОБА_4 ОСОБА_5 , які в подальшому вилучені працівниками поліції.

Повідомивши про даний факт ОСОБА_4 , останній зранку наступного дня приїхав у м. Мостиська Яворівського району Львівської області та забрав ОСОБА_5 , відвізши його за місцем проживання, та пообіцявши виготовити нові документи, з метою незаконного перетину останнім державного кордону України.

Так, продовжуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного перетину державного кордону України, ОСОБА_4 04.07.2022 зустрівся із ОСОБА_9 , передав останньому підроблені документи, а саме: «Тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_1 видане на ім`я ОСОБА_5 » та «Довідку військово-лікарської комісій за вих. № 4835 від 30.06.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 », після цього, продовжуючи реалізацію злочинного умислу на незаконне переправлення ОСОБА_5 через державний кордон України, ОСОБА_4 на власному автомобілі відвіз його на автовокзал по вул. Стрийській у м. Львові та посадив на автобус сполученням «Львів-Варшава», після чого, керуючи діями, надаючи ОСОБА_5 настанови та інструктаж щодо поводження його під час перетину державного кордону України, повідомив, що ОСОБА_5 буде через пункт пропуску «Рава-Руська-Гребенне» здійснювати перетин державного кордону України з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, також повідомивши ОСОБА_5 , що внаслідок вжитого ним сприяння, та надання останньому документів про звільнення від військової служби ОСОБА_5 має право на виїзд за межі України.

05.07.2022 при спробі перетину державного кордону України ОСОБА_5 на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребенне» працівниками прикордонної служби України були виявлені підроблені документи, надані ОСОБА_4 ОСОБА_5 , які в подальшому вилучені працівниками поліції.

Повідомивши про даний факт ОСОБА_4 , останній цього ж дня приїхав у м. Рава-Руська, Львівського району Львівської області та забрав ОСОБА_5 , відвізши його за місцем проживання, повідомивши, що це якесь непорозуміння та запропонував перетнути державний кордон України через пункти пропуску із Республіками Румунія або Словаччина, однак від вказаної пропозиції ОСОБА_5 відмовився.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню шляхом порад та наданням засобів, вчинене з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

Окрім цього, ОСОБА_4 , вступивши у попередню змову з невстановленими в ході досудового розслідування особами з метою виготовлення завідомо для нього підроблених документів, а саме: тимчасового посвідчення військовозобов`язаного, довідки військово-лікарської комісії та довідки про звільнення від проходження військової служби, розуміючи, що вказані документи видаються територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, керуючись корисливими мотивами, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, використовуючи реквізитні дані « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в другій половині вересня 2022 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та спосіб, умисно, повторно виготовив підроблені офіційні документи - «Тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_2 від 02.09.2022 видане на ім`я ОСОБА_10 », «Довідку за вих. № 4997 від 02.09.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_10 про визнання його не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку» «Довідку військово-лікарської комісії за вих. № 4994 від 02.09.2022 видану ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_1 », вказавши в них завідомо недостовірні відомості.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється в підробленні офіційних документів, які звільняють від обов`язків, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, повторно тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України.

Окрім цього, в другій половині вересня 2022 року до ОСОБА_4 звернувся ОСОБА_10 з приводу з`ясування обставин перетину державного кордону України, після чого в ОСОБА_4 виник умисел на організацію незаконного переправлення особи через держаний кордон України, при цьому усвідомлюючи, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №2102-IX від 24.02.2022, та постанови КМ України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57 від 27.01.1995, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється. Реалізовуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_10 через державний кордон України, з корисливого мотиву, ОСОБА_7 в другій половині вересня 2022 року, точний час і дата не встановлено, при спілкуванні в ході зустрічі із ОСОБА_10 повідомив останньому, що його послуги щодо організації незаконного перетину державного кордону України та сприяння у цьому будуть коштувати 1200 (одна тисяча двісті) доларів США. Крім цього, ОСОБА_4 , керуючи діями повідомив ОСОБА_10 , щоб той надав світлокопії паспорта та дві фотокартки розміром 3х4, що той і зробив близько 07 години наступного дня, при цьому надавши ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 1200 (одна тисяча двісті) доларів США в якості оплати за організацію незаконного переправлення ОСОБА_10 через державний кордон України. Таким чином ОСОБА_4 погодився на виготовлення підроблених документів ОСОБА_10 , а саме: тимчасового посвідчення військовозобов`язаного, довідки про визнання не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку, довідки військово-лікарської комісії та зобов`язався організувати незаконний перетин державного кордону України ОСОБА_10 , керувати його діями та сприяти порадами, вказівками та наданням засобів шляхом виготовлення документів, які дають право на виїзд за межі України.

Після цього ОСОБА_4 , продовжуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного перетину державного кордону України, зателефонував ОСОБА_10 та повідомив, що документи готові і сказав 12.10.2022 знаходитись на автовокзалі у м. Тячів Закарпатської області та сідати у автобус сполученням «Тячів-Львів-Варшава» з метою перетину державного кордону України.

12.10.2022 о 12 годині 45 хвилин ОСОБА_4 , залучивши невстановлену слідством особу чоловічої статі, передав через останнього ОСОБА_10 підроблені документи виготовлені на його ім`я, а саме: «Тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_2 від 02.09.2022», «Довідку за вих. № 4997 від 02.09.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_10 про визнання його не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку» «Довідку військово-лікарської комісії за вих. № 4994 від 02.09.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 », попередньо надавши ОСОБА_10 настанови та інструктаж щодо поводження його під час перетину державного кордону України, та повідомивши ОСОБА_10 , що внаслідок вжитого ним сприяння, та надання останньому документів про звільнення від військової служби ОСОБА_10 має право на виїзд за межі України.

Цього ж дня, при спробі перетину державного кордону України ОСОБА_10 на пункті пропуску «Грушів-Будомєж» працівниками прикордонної служби України були виявлені підроблені документи, надані ОСОБА_4 ОСОБА_10 , які в подальшому вилучені працівниками поліції.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню шляхом порад та наданням засобів, вчинене з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

Окрім цього, ОСОБА_4 , вступивши у попередню змову з невстановленими в ході досудового розслідування особами з метою виготовлення завідомо для нього підроблених документів, а саме: тимчасового посвідчення військовозобов`язаного, довідки військово-лікарської комісії та довідки про звільнення від проходження військової служби, розуміючи, що вказані документи видаються територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, керуючись корисливими мотивами, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, використовуючи реквізитні дані « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в другій половині вересня 2022 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та спосіб, умисно, повторно виготовив підроблені офіційні документи - «Тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_3 від 05.09.2022 видане на ім`я ОСОБА_13 », «Довідку за вих. № 4998 від 05.09.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_13 про визнання його не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку» «Довідку військово-лікарської комісії за вих. № 4996 від 05.09.2022 видану ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_1 », вказавши в них завідомо недостовірні відомості.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється в підробленні офіційних документів, які звільняють від обов`язків, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, повторно тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

Окрім цього, в другій половині вересня 2022 року до ОСОБА_4 звернувся ОСОБА_13 з приводу з`ясування обставин перетину державного кордону України, після чого в ОСОБА_4 виник умисел на організацію незаконного переправлення особи через держаний кордон України, при цьому усвідомлюючи, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №2102-IX від 24.02.2022, та постанови КМ України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57 від 27.01.1995, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється. Реалізовуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України, з корисливого мотиву, ОСОБА_7 в другій половині вересня 2022 року, точний час і дата не встановлено, при спілкуванні в ході зустрічі із ОСОБА_13 повідомив останньому, що його послуги щодо організації незаконного перетину державного кордону України та сприяння у цьому будуть коштувати 1200 (одна тисяча двісті) доларів США. Крім цього, ОСОБА_4 , керуючи діями повідомив ОСОБА_13 , щоб той надав світлокопії паспорта та дві фотокартки розміром 3х4, що той і зробив близько 07 години наступного дня, при цьому надавши ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 1200 (одна тисяча двісті) доларів США в якості оплати за організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України. Таким чином ОСОБА_4 погодився на виготовлення підроблених документів ОСОБА_13 , а саме: тимчасового посвідчення військовозобов`язаного, довідки про визнання не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку, довідки військово-лікарської комісії та зобов`язався організувати незаконний перетин державного кордону України ОСОБА_13 , керувати його діями та сприяти порадами, вказівками та наданням засобів шляхом виготовлення документів, які дають право на виїзд за межі України.

Після цього ОСОБА_4 , продовжуючи свій злочинний умисел на організацію незаконного перетину державного кордону України, повідомив ОСОБА_13 , що документи готові і сказав 12.10.2022 знаходитись на автовокзалі у м. Тячів Закарпатської області та сідати у автобус сполученням «Тячів-Львів-Варшава» з метою перетину державного кордону України.

12.10.2022 о 12 годині 45 хвилин ОСОБА_4 , залучивши невстановлену слідством особу чоловічої статі, передав через останнього ОСОБА_13 підроблені документи виготовлені на його ім`я, а саме: «Тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_3 від 05.09.2022 видане на ім`я ОСОБА_13 », «Довідку за вих. № 4998 від 05.09.2022 видану ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_13 про визнання його не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку» «Довідку військово-лікарської комісії за вих. № 4996 від 05.09.2022 видану ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_1 », попередньо надавши ОСОБА_13 настанови та інструктаж щодо поводження його під час перетину державного кордону України, та повідомивши ОСОБА_13 , що внаслідок вжитого ним сприяння, та надання останньому документів про звільнення від військової служби ОСОБА_13 має право на виїзд за межі України.

Цього ж дня, при спробі перетину державного кордону України ОСОБА_13 на пункті пропуску «Грушів-Будомєж» працівниками прикордонної служби України були виявлені підроблені документи, надані ОСОБА_4 ОСОБА_13 , які в подальшому вилучені працівниками поліції.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню шляхом порад та наданням засобів, вчинене з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

02.09.2022 ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду ОСОБА_1 до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 496200 гривень з метою забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.

Згідно з повідомленням начальника ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» 07.09.2022 року ОСОБА_16 та ОСОБА_17 внесено заставу у визначеному розмірі за ОСОБА_4 , у зв`язку із чим останній звільнений із ЛУВП (№19).

Таким чином, ОСОБА_4 вважається таким до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Одночасно, ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду ОСОБА_1 до підозрюваного ОСОБА_4 покладено обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, а саме: 1) прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом; 2) не відлучатися із населеного пункту в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора чи суду; 3) повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи; 4) утримуватись від спілкування з свідками по справі; 5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну. Із покладеними ухвалою слідчого судді на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язками його було ознайомлено в залі суду та вручено копію ухвали.

Натомість, встановлено, що підозрюваний ОСОБА_4 не виконував покладених на нього ухвалами слідчого судді від 02.09.2022 та 27.10.2022 обов`язків, перешкоджав досудовому розслідуванню, у зв`язку із чим сторона обвинувачення приходить до висновку, що внесена за підозрюваного ОСОБА_4 застава, не забезпечила виконання ним обов`язків, а тому її необхідно звернути у дохід держави.

Так, не зважаючи на покладенні обов`язки ОСОБА_4 покинув місце свого проживання АДРЕСА_1 .

29.11.2022 слідчим винесено постанову про оголошення в розшук ОСОБА_4 .

Так, ОСОБА_4 не прибув за викликом на допит в якості підозрюваного 03.11.2022 та 07.11.2022 до заступника начальника СВ відділу поліції №2 Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_18 , про причини неявки не повідомив. Його захисник ОСОБА_19 в телефонному режимі повідомив, що зв`язку із підозрюваним ОСОБА_4 в нього не має.

Разом з тим, після обрання запобіжного заходу ОСОБА_4 продовжив вчиняти нові злочини, як наслідок останньому 23.12.2022 повідомлено про нову підозру.

Крім цього, слідчим суддею задоволено клопотання сторони обвинувачення та 30.11.2022 надано дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_4 для участі в розгляді клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою.

Вищенаведене свідчить, що застава, внесена за підозрюваного ОСОБА_4 не забезпечила належної поведінки підозрюваного та виконання покладених на нього обов`язків.

Беручи до уваги вищевикладене та те, що підозрюваний ОСОБА_4 порушив покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, керуючись вимогами ст. ст. 36, 131, 132, 182 КПК України, прокурор просить задовольнити клопотання та звернути внесену 07.09.2022 року ОСОБА_16 та ОСОБА_17 за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 заставу у розмірі 496 200 гривень в дохід держави.

Захиснику підозрюваного ОСОБА_4 - адвокату ОСОБА_19 на номер телефону НОМЕР_4 було здійснено виклик та повідомлено про розгляд клопотання про звернення застави в дохід держави (арк. клопот. 38).

При здійсненні телефонних дзвінків на номери телефонів №№ НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , якими користувався підозрюваний ОСОБА_4 , встановлено, що зв`язок із останнім відсутній.

При здійсненні телефонного дзвінка на номер телефону НОМЕР_8 ОСОБА_4 був повідомлений про розгляд клопотання про звернення застави в дохід держави (арк. клопот. 36).

У зв`язку з наведеним, розгляд клопотання проводиться у відсутності підозрюваного та його захисника.

Прокурор Жовківської окружної прокуратури в судовому засіданні підтримав вказане клопотання з підстав викладених у ньому. Просив клопотання задовольнити.

Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали досудового розслідування, приходжу до наступного висновку.

З витягу з ЄРДР № 12022141400000320 встановлено, що 20.07.2022 року до ЄРДР внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

31.08.2022 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

Ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 02 вересня 2022 року обрано підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України - запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 (шістдесят) днів. Визначено підозрюваному ОСОБА_4 відповідно до ч. 3 ст. 183, ч.5 ст.182 КПК України, заставу - 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить - 496 200 (чотириста дев`яносто шість тисяч гривень двісті) гривень 00 коп. В разі внесення застави покладено на ОСОБА_4 обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора чи суду згідно з викликом, не відлучатися з населеного пункту в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора чи суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або роботи; утримуватися від спілкування з свідками у справі, здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну. Також роз`яснено ОСОБА_4 , що у випадку невиконання покладених обов`язків та в подальшому розгляду питання про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на підставі п.3 ч.4 ст. 183 КПК України, слідчий суддя, суд матиме право не визначати розмір застави.

В інтересах підозрюваного ОСОБА_4 внесено в повному розмірі заставу визначену ухвалою слідчого судді про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Так, згідно із повідомленням про звільнення з-під варти після внесення застави згідно ч. 4 ст. 202 КПК України, Львівська установа виконання покарань №19, ОСОБА_4 07.09.2022 року звільнений з ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» у зв`язку із внесенням застави громадянами ОСОБА_16 та ОСОБА_17 за ОСОБА_4 .

Ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 27 жовтня 2022 року продовжено строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України покладених на ОСОБА_4 , а саме: прибувати до слідчого, прокурора чи суду згідно з викликом; не відлучатися з населеного пункту в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора чи суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або роботи; утримуватися від спілкування з свідками по справі; здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт для виїзду закордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну. Роз`яснено підозрюваному, що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави.

Ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 25.11.2023 року продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022141400000320 від 20.07.2022, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, до п`яти місяців - по 30 січня 2023 року.

29.11.2022 року заступником начальника СВ відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області капітаном поліції ОСОБА_18 винесено постанову, якою оголошено у розшук підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 у кримінальному провадженні №12022141400000320 за ч. 3 ст. 332 КК України.

Ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 30.11.2022 року надано дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , жителя АДРЕСА_1 , з метою його приводу у приміщення Жовківського районного суду Львівської області за адресою: вулиця Гагаріна 3а, м. Жовква, Львівський район, Львівська область для участі в розгляді клопотання про зміну запобіжного заходу з застави на тримання під вартою.

23.12.2022 року ОСОБА_4 повідомлено про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 КК України, яку направлено поштовими засобами зв`язку на адресу: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, а також запобігання спробам переховування від органів слідства та суду, знищення чи спотворення речей чи документів, незаконного впливу на інших осіб, перешкоджання кримінальному провадженню, вчиненню інших правопорушень. Підставою ж застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення та наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити вищезазначені дії.

Згідно з ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та сьомою статті 176 цього Кодексу.

Пунктами 1, 2 ч.7 ст.42 КПК України встановлено, що підозрюваний, обвинувачений зобов`язаний: прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб; виконувати обов`язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 182 КПК України, застава може бути внесена як самим підозрюваним, обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем). Заставодавцем не може бути юридична особа державної або комунальної власності або така, що фінансується з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі якої є частка державної, комунальної власності, або яка належить суб`єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності.

Як зазначено в ч. 4 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

З матеріалів кримінального провадження встановлено, що ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 02 вересня 2022 року відносно підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 (шістдесят) днів, з визначенням застави в розмірі 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить - 496 200 (чотириста дев`яносто шість тисяч гривень двісті) гривень 00 коп. та на якого покладено обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України.

07 вересня 2022 року підозрюваний ОСОБА_4 був звільнений з під варти, у зв`язку з внесенням за нього застави у розмірі 496 200, 00 гривень, заставодавцями ОСОБА_16 та ОСОБА_17 .

Відповідно до ч. 8 ст. 182 КПК України, у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Згідно з ч. 9 ст. 182 КПК України, питання про звернення застави в дохід держави вирішується слідчим суддею, судом за клопотанням прокурора або за власною ініціативою суду в судовому засіданні за участю підозрюваного, обвинуваченого, заставодавця, в порядку, передбаченому для розгляду клопотань про обрання запобіжного заходу. Неприбуття в судове засідання зазначених осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду питання, не перешкоджає проведенню судового засідання.

Згідно з ч. 4 ст. 202 КПК України, з моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Перевіряючи обґрунтованість клопотання прокурора та легітимність мети звернення застави в дохід держави, слідчий суддя враховує, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч.1 ст.131 КПК України), а метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання відповідним ризикам (ч.1 ст.177 КПК України).

Метою вищевказаної норми ч. 8 ст. 182 КПК України є запобігання порушенню підозрюваним покладених на нього обов`язків шляхом застосування заходу кримінально-процесуальної відповідальності за таке порушення.

Можливість та підстави застосування такого заходу кримінально-процесуальної відповідальності, як звернення застави в дохід держави, чітко визначено КПК України, були зрозумілими та передбачуваними як підозрюваному, так і заставодавцям.

Під час розгляду клопотання встановлено, що підозрюваний ОСОБА_4 після внесення за нього застави та звільнення з-під варти, порушив покладені на нього обов`язки, за викликами до слідчого не з`являвся, покинув місце свого проживання, про фактичне місце свого перебування не повідомив, останнього було оголошено в розшук.

Вказане свідчить про порушення підозрюваним обов`язків, покладених на нього згідно з ч. 5 ст. 194 КПК України ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 02.09.2022 року.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено, що підозрюваний ОСОБА_4 порушив покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, у зв`язку з чим вважає, що клопотання прокурора про звернення застави в дохід держави підлягає до задоволення.

Таким чином заставу, внесену за обвинуваченого ОСОБА_4 громадянами ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , належить звернути в дохід держави.

Керуючись ст.ст. 110, 177, 178, 182, 183, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Жовківської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про звернення застави в дохід держави у кримінальному провадженні №12022141400000320 від 20 липня 2022 року за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.358 КК України - задовольнити.

Звернути заставу, внесену за підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у кримінальному провадженні №12022141400000320 від 20.07.2022 року в сумі 496 200 (чотириста дев`яносто шість тисяч гривень двісті) гривень 00 коп. в дохід держави, та зарахувати заставу до спеціального фонду Державного бюджету України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.01.2023
Оприлюднено06.01.2023
Номер документу108256620
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про звернення застави в дохід держави

Судовий реєстр по справі —444/1773/22

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 22.11.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 07.11.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 03.05.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

Ухвала від 20.01.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 04.01.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 28.12.2022

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні