ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02.01.2023 Справа № 905/1048/22
Суддя Господарського суду Донецької області Устимова А.М., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (ідентифікаційний код 14360570) до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗОВ МОТОР" (ідентифікаційний код 38242831) про вилучення транспортного засобу автомобілю TOYOTA YARIS CROSS 1.5 Hybrid, e-CVT Adventure WD серійний номер - НОМЕР_1, рік виробництва - 2021 та додані до неї документи,-
В С Т А Н О В И В:
21.12.2022 шляхом надіслання поштового відправлення Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗОВ МОТОР" про вилучення транспортного засобу - автомобілю TOYOTA YARIS CROSS 1.5 Hybrid, e-CVT Adventure WD серійний номер - НОМЕР_1, рік виробництва - 2021.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на укладання між сторонами у справі 01.02.2022 договору фінансового лізингу №MR57FLOWWSX3W-2, на підставі умов якого позивач у повному обсязі виконав свої зобов`язання за договором, передавши автомобіль відповідачу за актом приймання-передачі, відповідач свої зобов`язання щодо сплати лізингових платежів в повному обсязі не виконав, прострочення сплати становило більше 60 календарних днів, тому позивач, користуючись правом, передбаченим п. п.6.1.7,9.1 договору звернувся до відповідача з вимогою щодо розірвання договору та повернення майна, яка у визначений строк не була задоволена, що спричинило звернення до суду з позовними вимогами щодо вилучення автомобіля.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.12.2022 для розгляду даної справи визначена суддя Устимова А.М.
Дослідивши подані матеріали позовної заяви на відповідність вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати положенням статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлений обов`язок щодо надання позивачем до позовної заяви всіх наявних доказів.
Згідно із ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
На підтвердження доводів, викладених у позовній заяві, за переліком додатків, який міститься в позовній заяві, позивач надав суду копії: виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, титульної, першої та другої сторінок статуту АТ КБ "Приватбанк", витягу з Державного реєстру банків, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, договору про надання правової (правничої) допомоги б/н від 12.01.2022, додаткової угоди до нього від 30.06.2022, ордеру адвоката, договору фінансового лізингу №MR57FLOWWSX3W-2 від 01.02.2022 з додатками №1 №2 та №3, акту приймання-передачі від 09.02.2022, акту приймання на відповідальне зберігання від 04.02.2022, повідомлення про відмову від договору, виписок по рахункам.
За змістом позовної заяви позивач посилається на факт підписання між сторонами договору №MR57FLOWWSX3W-2 із використанням електронного цифрового підпису в порядку передбаченому Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис». Аналогічним способом підписані акт приймання на відповідальне зберігання від 04.02.2022, акт приймання-передачі майна від 09.02.2022, повідомлення про відмову від договору, договір на надання правової (правничої ) допомоги б/н від 12.01.2022, додаткова угода до нього від 30.06.2022 тощо.
В розумінні частини першої статті 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 96 ГПК України, електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних й інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу (ч.2 ст.96 ГПК України).
Згідно ч.3 ст. 96 вказаного Кодексу учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених в порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем подані вищезазначені електронні докази в письмовій формі (роздруківка на паперових носіях). На підтвердження скріплення їх електронними підписами надані відповідні роздруківки файлу перевірки КЕП.
В електронній формі в оригіналі або копії означені докази суду не надавались.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. (ч.ч.1,2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України).
Порядок засвідчення копій документів у письмовій формі визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020, затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») № 144 від 01.07.2020, з 01.09.2021, відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Правомірність застосування судом вказаного порядку засвідчення копій документів зазначено в постановах Верховного Суду від 14.09.2021 у справі №916/2024/20 та від 01.10.2020 у справі №910/8794/17.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї додатки, які наведені вище, судом встановлено, що вони прошиті та скріплені наліпкою: «Скріплено та пронумеровано Представник АТ КБ Приватбанк» Будьонний В.С. 01.12.2022 127сторінок» та міститься підпис вказаної особи, що скріплений печаткою позивача.
Відповідно, виходячи з його змісту, цей напис засвідчує обсяг документів, які скріплені та пронумеровані, що й засвідчено підписом уповноваженої особи та печаткою.
Окремо відміток «Згідно з оригіналом» та дати засвідчення копій, особистого підпису особи, що засвідчує відповідність копії оригіналу з вказанням власного імені та прізвища надані до позовної заяви копії документів, у томі числі й електронні докази в паперових копіях, не містять.
Таким чином, копії документів, надані позивачем в якості додатків до позовної заяви не можуть вважатися засвідченими належним чином відповідно до вимог чинного законодавства згідно ДСТУ 4163:2020.
Крім того, позивач на підтвердження наявності заборгованості за лізинговими платежами посилається на виписки з банківського рахунку, які є роздруківками з банківської програми, які не містять ані підпису особи, що їх виготовила, ані печаток чи штампів позивача.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» не виконано вимоги ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до положень статті 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (витрат на професійну правничу допомогу, витрат, пов`язаних із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи, витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів та вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду).
Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи складається не тільки зі сплаченого судового збору, а й з витрат, пов`язаних з розглядом справи. В такому розрахунку мають зазначатися не тільки вже понесені витрати, а й такі, які позивач потенційно може понести у зв`язку із розглядом справи.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що всупереч вказаної норми, позивачем у позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок щодо суми судових витрат, які він очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Вказано виключно витрати, які він вже поніс сплативши судовий збір при зверненні з позовом.
У разі відсутності інших судових витрат, крім витрат зі сплати судового збору, які понесені або потенційно можуть бути понесені позивачем, останній також повинен про це зазначити у тексті позову або у окремій заяві, доданої до нього, що у даному випадку зроблено не було.
Відповідно позивачем частково не виконано вимоги п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України щодо надання до суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які він очікує понести в зв`язку із розглядом справи або їх відсутності.
Вказане, згідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
За правилами частин першої, другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Окремо суд повідомляє, з огляду на розпорядження №16-р від 10.11.2022 «Про відновлення відправки вихідної кореспонденції», яким, враховуючи недостатність знаків поштової оплати, необхідних для безперебійної відправки вихідної кореспонденції, рекомендовано суддям та працівникам апарату суду здійснювати відправлення через поштового оператора «Укрпошта» виключно за нагальною потребою після вичерпання альтернативних способів повідомлення сторін та учасників процесу, суд, у разі наявності такої можливості, здійснює повідомлення учасників справи про рух справи шляхом надання телефонограм, направлення рішень суду на адреси електронної пошти, які вказані учасниками справи у заявах по суті, відомих з відкритих джерел та за допомогою підсистеми «Електронний суд».
Представник позивача звернувся до суду з заявою про отримання процесуальних документів в електронному вигляді на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Розпорядженням №9-р від 15.04.2022 року «Про організацію роботи та комунікацію між працівниками в Господарському суді Донецької області в умовах воєнного стану», наказом №23 від 15.04.2022 «Про впровадження дистанційної роботи працівникам апарату суду та оголошення простою» запроваджено роботу Господарського суду Донецької області у відділеному режимі, встановлено дистанційний режим роботи.
Відповідно надсилання документів, що стосуються розгляду судових справ, здійснюється без особистого прибуття до приміщення суду учасників справи органами поштового зв`язку або - бажано з метою прискорення обробки кореспонденції - через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або, у разі неможливості надсилання через систему "Електронний суд", електронною поштою на е-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).
Керуючись статтями 12, 162-164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (адреса місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код 14360570) до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗОВ МОТОР" (адреса місцезнаходження 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Флотська, буд.24, ідентифікаційний код 38242831) про вилучення транспортного засобу - автомобілю TOYOTA YARIS CROSS 1.5 Hybrid, e-CVT Adventure WD серійний номер - НОМЕР_1, рік виробництва - 2021- залишити без руху.
Акціонерному товариству Комерційний банк «Приватбанк» протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом направлення до суду належним чином засвідчених у відповідності до Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 копій виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, титульної, першої та другої сторінок статуту АТ КБ "Приватбанк", витягу з Державного реєстру банків, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, договору про надання правової (правничої) допомоги б/н від 12.01.2022, додаткової угоди до нього від 30.06.2022, ордеру адвоката, договору фінансового лізингу №MR57FLOWWSX3W-2 від 01.02.2022 з додатками №1 №2 та №3, акту приймання-передачі від 09.02.2022, акту приймання на відповідальне зберігання від 04.02.2022, повідомлення про відмову від договору, виписок по рахункам; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він очікує понести в зв`язку із розглядом справи або письмове застереження щодо відсутності таких потенційних витрат.
Запропонувати Акціонерному товариству Комерційний банк «Приватбанк» надати суду виписки з банківського рахунку з підписом особи, яка їх виготовила, засвідчені печаткою або штампом позивача.
Роз`яснити Акціонерному товариству Комерційний банк «Приватбанк», що у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці господарського суду Донецької області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://dn.arbitr.gov.ua.
Ухвала підписана 02.01.2023.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя А.М. Устимова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2023 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 108272807 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Устимова Аліна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні