У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 712/6407/18
Провадження № 4с/712/13/23
11 січня 2023 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси м. Черкаси Марцішевська О.М. розглянувши матеріали скарги ОСББ «Смілянська 100/1» на дії та рішення Центрального відділу держаної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), стягувач ОСОБА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
10.01.2023 року скаржник ОСББ «Смілянська 100/1» (м. Черкаси, вул. Смілянська, 100/1) звернувся до судузі скаргою на дії Центрального відділу держаної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (м. Черкаси, просп. Хіміків, 50) у виконавчому провадженні з виконання рішення Соснівського районного суду м. Черкаси в справі № 712/6407/18 за позовом ОСОБА_1 доОб"єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку "Смілянська100/1"про відшкодуванняматеріальної таморальної шкоди,завданої внаслідокзалиття квартирита зобов`язаннявчинити певнідії,зокрема за виконавчим листом від 12.12.2019 р. про зобов`язання ОСББ «Смілянська, 100/1» здійснити капітальний ремонт покрівлі будинку 100/1, просить суд: 1) відновити строки на оскарження, оскільки про факт бездіяльності державного виконавця щодо незакінчення виконавчого провадження стало відомо лише 14 грудня 2022 року з підстав, незалежних від боржника; 2) визнати неправомірними дії державного виконавця щодо невчинення процесуальної дії у вигляді закінчення виконавчого провадження ВП № 60936165 та винесення постанови від 29 січня 2022 року про арешт коштів боржника; 3) визнати протиправною та скасувати постанову про арешт коштів боржника від 20.01.2022р.; 4) стягнути з органу ДВС судові витрати на правничу допомогу в сумі 10000 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи. Аналогічні норми зазначено у ч. 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».
У частинах 1, 2 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» такі скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК та містити відомості, перелічені п.4 ст. 74 Закону «Про виконавче провадження».
Аналогічні висновок міститься у постанові Верховного Суду від 01 липня 2021 року у справі № 369/10811/20.
Частиною 4 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді цих скарг, до цих скарг мають застосовуватися положення ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання.
Згідно з нормами ЦПК України учасниками справи не можуть бути померлі особи, разом з тим скаржником зазначено стягувачем ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 14 вересня 2022 року у справі № 712/4637/22 залишено без розгляду заяву ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), про встановлення юридичного факту для оформлення за заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 , роз`яснивши право звернення до суду в порядку позовного провадження.
Згідно із ч. 4 ст. 25 ЦК України,цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у день її смерті. Процесуальне правонаступництво фізичної особи - сторони виконавчого провадження допускається, якщо відповідні правовідносини допускають правонаступництво.
Скаржником не зазначено у скарзі правонаступника померлого стягувача ОСОБА_1 .
Крім того, заявлені у скарзі вимоги та обставини, якими вони обґрунтовуються, викладені не конкретно, зокрема що конкретно є предметом оскарження - дія чи бездіяльність у не вчиненні процесуальних дій, коли конкретно оскаржувані дії чи бездіяльність були вчинені, коли скаржник довідався чи міг довідатись про оскаржувані дії чи бездіяльність.
За таких обставин скаргу необхідно залишити без руху та надати скаржнику час, достатній для усунення вищезазначених недоліків шляхом оформлення скарги.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді цих скарг, до цих скарг мають застосовуватися положення ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч.3 ст.185 ЦПК України).
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 95, ст.177, ст.185, ст.189, 274 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Залишити безруху скаргу ОСББ «Смілянська 100/1» на дії та рішення Центрального відділу держаної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), стягувач ОСОБА_1 - надавши скаржнику строк для усунення недоліків 5(п`ять) днів з дня отримання копії ухвали, в інакшому випадку скаргу вважати неподаною та повернути скаржниці.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://sn.ck.court.gov.ua/sud2316/ .
Суддя: О.М.Марцішевська
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 108339629 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Марцішевська О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні