Справа № 953/6525/22
Провадження № 1-кс/953/162/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2023 року м. Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання слідчого слідчої групи слідчого управління ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022220000000650від 26.10.2022за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України,
у с т а н о в и в:
До Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого слідчої групи слідчого управління ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , у якому вона просить надати дозвіл слідчому СУ ГУНП в Харківськійобласті майоруполіції ОСОБА_4 , слідчому СУ ГУНП в Харківськійобластімайоруполіції ОСОБА_5 , слідчому СУ ГУНП в Харківськійобластістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів, якізнаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), фактична адреса: АДРЕСА_1 та стосуєтьсяТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ),з можливістювилученнязавіренихналежним чином документівфінансовоїзвітності та окремізвітистатистичнихспостереженьзазначеногопідприємства з додатками та розшифровками, у тому числізвіти про основніпоказникидіяльностіпідприємств за формою «1-підприємство», за формою - реалізаціясільськогосподарськоїпродукції «21-заг», за формою - сівба та збирання урожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду«37-сг», за формою - підсумкизборуврожаюсільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду«29-сг», звітностіформи № 4-сг (річна), звіти про взаєморозрахунки з нерезидентами «1-Б», в тому числіелектроннідокументиза період з 01.09.2021 року і по теперішній час.
На обґрунтування доводів клопотання слідчим зазначено, що Відділомрозслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Харківськійобластіздійснюєтьсядосудоверозслідування у кримінальномупровадженні № 12022220000000650 від 26.10.2022 за фактом вчиненнякримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме за фактом пособництвадержаві-агресору.
Досудовимрозслідуваннямвстановлено, що 26.10.2022 слідчимуправлінням ГУНП в Харківськійобластіотриманоінформаціющодо ряду керівниківюридичнихосіб, які в періодокупаціїтериторіїмістаВовчанськ, Вовчанського району, Харківськоїобласті, співпрацювалиіз державою-агресором РФ та допомагалиокупаційнійадміністраціїдержави-агресора шляхом добровільногозбору, підготовки та передачіматеріальнихресурсів, а саме надавали пальне, продуктіхарчування, сировину та ін.
В ходідосудовогорозслідуваннядопитані в якостісвідківпрацівники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які в ходідопитуповідомили про те, щопід час окупаціїмістаВовчанськ та Вовчанського району до них на підприємство за адресою: Харківська область, Вовчанський р-н, с. Лиман, квартал Харківський, разом з озброєнимивійськовими РФ приїздив директор ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) гр. ОСОБА_8 , який поводив себе зухвало та підбурювавпрацівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » до веденнясільськогосподарськоїдіяльності, інакше у останніхбудутьпроблеми з окупаційноювладою.
Вказаніпоказаннясвідчать про те, що ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яке такожфактичнорозташоване у м. Вовчанськ, у періодокупаціїтериторіїмістаВовчанськВовчанського району Харківськоїобласті, в особі директора та засновника ОСОБА_8 співпрацювалоіз державою-агресором РФ та допомагалоокупаційнійадміністраціїдержави-агресора шляхом добровільногозбору, підготовки та передачіматеріальнихресурсів, а саме надавали пальне, продуктіхарчування, сировину та ін.
Так, 22.11.2022 направлено запит до УКА ГУНП в Харківськійобласті з метою проведеннякримінальногоаналізу по даномукримінальномупровадженню. Згідноотриманоївідповіді директором ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) є ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Крім того вказанаінформаціяпідтверджується й витягом з Єдиного державного реєструюридичнихосіб, фізичнихосіб-підприємців та громадськихформуваньвід 23.11.2022. Згідновказаноговитягу ОСОБА_8 являється як директором так і засновникомвказаного ТОВ, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 . Основним видом діяльностітовариства є вирощуваннязернових культур (крім рису), бобових культур і насінняолійних культур (КВЕД 01.11).
Крім того,в ходідосудовогорозслідування,перебуваючи натериторіїВовчанськоїтериторіальноїгромади,з допомогоюмісцевихмешканціввстановленой фактичнемісцездійсненнягосподарськоїдіяльності(місцезнаходженнявиробництва)АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_2 ).Так,за допомогоюмобільногододатку« ІНФОРМАЦІЯ_5 »встановленойого GPS-координати 50°19"52.1" АДРЕСА_3 , щопідтверджується рапортом слідчого, якийздійснюваввиїзд до Вовчанськоїтериторіальноїгромади. Оглядаючивказанікоординати у картографічному веб-сервісі « ІНФОРМАЦІЯ_5 », якийміститься у відкритомудоступі у відкритомусервісімережіІнтернет, встановлено, щоцікоординатизнаходяться на території с. Охрімівка, Вовчанськоїтериторіальноїгромади, Чугуївського району, Харківськоїобласті.
20.12.2022 у період часу з 09:56 год. до 14:32 год. було проведено обшук за місцем фактичного здійсненнягосподарськоїдіяльності (місцезнаходженнямвиробництва) АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме за координатами: 50°19"52.1"N 37°12"34.8"E, якізнаходяться на території с. Охрімівка, Вовчанськоїтериторіальноїгромади, Чугуївського району, Харківськоїобласті. В ходіпроведенняобшукувиявлено та вилученонаступнізерновікультури:коріандрнасипом з приміщення № 1;пшеницянасипом з приміщення № 2; чечевицянасипом з приміщення № 3;пшениця, чечевиця та ячміньнасипом з приміщення № 4;пшеницянасипом з приміщення № 5; пшениця та насіннясоняшниканасипом з приміщення № 6.
За результатами обшукуприміщенняіззерновими культурами опечатані за місцемїхвиявлення та підзберігальнурозпискузалишені на зберігання заступнику керівника ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
21.12.2022 вилученізерновікультуривизнаноречовимидоказами у даномукримінальномупровадженні.
У органу досудового розслідування є достатні підстави вважати вилучені зернові культури об`єктом кримінально протиправних дій, а саме співпраці ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в особі керівника з окупаційною владою.
Відповідності до вимогЗакону України «Про державну статистику»(зізмінами та доповненнями), зазначенепідприємство подавалостатистичніданіщодосвоєїфінансово-господарськоїдіяльностідо ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).
Враховуючивикладене, виникланеобхідність у доступі до речей і документів, та проведенніїхвилучення (виїмки) у ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) для встановленняобставин, щомаютьзначення для кримінальногопровадження, якіполягають у встановленнікількості (ваги) та видівзернових культур, а також даних, за наявностіякихможнабуло б ідентифікуватимайно (зерновікультури) та йогоналежність конкретному власнику, наявностірухомого майна, товару, річногофінансового обороту, ліквідностіТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у зв`язкуізтим, щонеобхідністатистичнідокументи (в тому числіелектроннідокументи), якізнаходяться у безпосередньомуволодінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та не надаються на запит.
Орган досудовогорозслідуваннявважає, щоінформація тадокументи(в тому числіелектроннідокументи)зазначеноговищепідприємства,є у розпорядженніта перебувають в приміщеннях ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:фінансовазвітність та окремізвітистатистичнихспостереженьзазначеногопідприємства, у тому числізвіти про основніпоказникидіяльностіпідприємстваза формою «1-підприємство», за формою - реалізаціясільськогосподарськоїпродукції «21-заг», за формою - сівба та збирання урожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду«37-сг», за формою -підсумкизборуврожаюсільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду«29-сг», звітностіформи № 4-сг (річна), звіти про взаєморозрахунки з нерезидентами «1-Б» за період з 01.09.2021 і по теперішній час, містятьвідомості, якібудутьвикористані як докази, самі по собі і в сукупності з іншими речами і документами кримінальногопровадженнямаютьсуттєвезначення для встановленняважливихобставин і істини у кримінальномупровадженні та кваліфікаціїкримінальногоправопорушення.
Враховуючи, щоматеріалахдосудовогорозслідуваннянаявніточнідані, щозазначенідокументи і інформація, яка міститься на різнихносіяхі знаходиться в приміщеннях ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), фактична адреса: АДРЕСА_1 , маютьсуттєвезначення для встановленняістини у справі і отриматиїх у іншийспосібнеможливо, слідчий просить задовольнити клопотання.
У судове засідання слідчий не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, у матеріалах справи міститься заява останнього про розгляд клопотання за його відсутності, яке він підтримує.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглядається судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Дослідивши матеріли клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає його таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Статтею 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Статтею 165 КПК України визначено, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку про наявність правових підстав для його задоволення, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінніІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), фактична адреса: АДРЕСА_1 та стосуєтьсяТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -
п о с т а н о в и в:
Клопотання слідчого слідчої групи слідчого управління ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022220000000650від 26.10.2022за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, - задовольнити.
Надати дозвілслідчому СУ ГУНП в Харківськійобласті майоруполіції ОСОБА_4 , слідчому СУ ГУНП в Харківськійобластімайоруполіції ОСОБА_5 , слідчому СУ ГУНП в Харківськійобластістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів, якізнаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), фактична адреса: АДРЕСА_1 та стосуєтьсяТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ),з можливістювилученнязавіренихналежним чином документівфінансовоїзвітності та окремізвітистатистичнихспостереженьзазначеногопідприємства з додатками та розшифровками, у тому числізвіти про основніпоказникидіяльностіпідприємств за формою «1-підприємство», за формою - реалізаціясільськогосподарськоїпродукції «21-заг», за формою - сівба та збирання урожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду«37-сг», за формою - підсумкизборуврожаюсільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду«29-сг», звітностіформи № 4-сг (річна), звіти про взаєморозрахунки з нерезидентами «1-Б», в тому числіелектроннідокументиза період з 01.09.2021 року і по теперішній час.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Текст ухвали складений і підписаний без проголошення 04 січня 2023 року.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108392432 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Власова Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні