Постанова
від 12.01.2023 по справі 675/1920/21
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2023 року

м. Хмельницький

Справа № 675/1920/21

Провадження № 22-ц/4820/96/23

Хмельницький апеляційний суд

в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Костенка А.М. (суддя-доповідач), Гринчука Р.С., Спірідонової Т.В.,

секретар судового засідання Кошельник В.М.

з участю; відповідача ОСОБА_1 , представника Відділу освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради

розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 675/1920/21 за апеляційною скаргою директора Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» Кушнірук Світлани Володимирівни на рішення Ізяславського районного суду Хмельницької області від 28 вересня 2022 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до директора Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» Кушнірук Світлани Володимирівни, Відділу освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради про визнання дій протиправними, скасування наказу, зобов`язання повернути ставку педагогічного навантаження, виплату різниці оплати праці та відшкодування моральної шкоди.

Заслухавши доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з апеляційною скаргою, суд

в с т а н о в и в :

В листопаді 2021 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом та, уточнивши позовні вимоги просила ухвалити рішення, яким визнати дії директорки Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» ОСОБА_1 стосовно зменшення її тижневого педагогічного навантаження з 18 до 6 годин неправомірними та притягнути до відповідальності згідно чинного законодавства; скасувати наказ про розподіл тижневого педагогічного навантаження на 2021-2022 навчальний рік; зобов`язати повернути їй ставку педагогічного навантаження відповідно до п. 1 ст. 22 Закону України «Про позашкільну освіту»; виплатити різницю оплати праці як вимушену втрату заробітної плати з 01 вересня 2021 року; зобов`язати відшкодувати моральну шкоду у розмірі 10000 грн.; стягнути з відповідачки судові витрати.

На обґрунтування своїх вимог вказувала, що 01 вересня 1981 року по день звернення до суду працює у Комунальному закладі «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» на посаді керівника гуртка. Позивачка зазначала, що з 2012 року директорка Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» почала безпідставно зменшувати їй тижневе педагогічне навантаження. Зокрема, 01 вересня 2021 року ОСОБА_1 зменшила тижневе педагогічне навантаження з 18 годин до 6 годин. Таке рішення директоркамотивувала тим, що під час здійснення внутрішнього контролю з метою перевірки відвідувань дітьми занять у 2020-2021 навчальному році була встановлена відсутність дітей на заняттях. При цьому, ОСОБА_2 звертала увагу, що директорка не врахувала те, що це був період карантину і головними критеріями роботи відповідно до діючого законодавства було дотримання санітарно-епідеміологічних норм, а згідно Постанови КМ України від 29 травня 2020 року № 393 «Про адаптований карантин» особи віком від 60 років підлягають обов`язковій ізоляції. Крім того, позивачка посилалася на рекомендації МОН, викладені у відповідних листах № 1/9-292 від 20 травня 2020 року «Щодо організації роботи закладів позашкільної освіти у 2020-2021 навчальному році» та № 6/1054-20 від 28 серпня 2020 року «Рекомендації з питань організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2020-2021 навчальному році». ОСОБА_2 зазначала, що на засіданні педагогічної ради у серпні 2020 року позивачці було відмовлено у застосуванні запропонованих у вказаних листах МОН форм і методів роботи, які б сприяли обмеженню безпосереднього фізичного контакту між учасниками освітнього процесу. У зв`язку з цим позивачка змушена була сама організовувати свою роботу таким чином, щоб дотриматись відповідних рекомендацій МОН, МОЗ та Кабінету Міністрів України. ОСОБА_2 звертала увагу суду, що у приміщенні, де проходили навчання її гуртка, з листопада по березень температурний режим не відповідав вимогам і становив 9-15 градусів, про що позивачка неодноразово доводила до відома директорки. Позивачка зазначала, що не зважаючи на такі умови нею з гуртківцями було проведено 24 заходи з урахуванням карантинних обмежень, взято участь у двох Всеукраїнських онлайн конкурсах, в одному з яких був отриманий диплом ІІ ступеня.

ОСОБА_2 зазначала, що згоди на зменшення її тижневого навантаження до 6 годин не давала, однак була згідна на зменшення тижневого навантаження до 9 годин, на що отримала від директорки категоричну відмову. Також позивачка зазначала, що директорка не дала їй можливості здійснити набір дітей у гуртки на новий 2021-2022 навчальний рік всупереч вимогам ст. 16 Постанови КМУ від 06 травня 2001 року № 433 «Про затвердження переліку позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний заклад» з 01 по 15 вересня. ОСОБА_2 також зазначала, що відчуває з боку директорки упереджене ставлення до неї як до працюючого пенсіонера, ветерана праці з педагогічним стажем 45 років, 40 з яких у даному закладі. Позивачка вказувала, що директорка порушила вимоги Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». ОСОБА_2 вказувала, що упередженим ставленням, неодноразовим безпідставним зменшенням тижневого навантаження, внаслідок чого суттєво зменшувався розмір заробітної плати, їй була завдана моральна шкода. Спроба досудового врегулювання питання бажаного результату не дала, внаслідок ОСОБА_3 змушена була звернутись до суду.

Рішенням Ізяславського районного суду Хмельницької області від 28 вересня 2022 року вказаний позов було задоволено частково.

Наказ директорки Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» Кушнірук С.В. № 31 «Про розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік» від 08 вересня 2021 року скасовано в частині встановлення ОСОБА_2 , керівнику гуртка, 6 годин тижневого навантаження педагогічного працівника на 2021-2022 навчальний рік.

Зобов`язано Відділ освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_2 за 2021-2022 навчальний рік не отриману заробітну плату відповідно до норми годин на одну тарифну ставку, що становить 18 навчальних годин на тиждень.

Стягнуто з КЗ «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» на користь ОСОБА_2 3250 грн. моральної шкоди.

Стягнуто з Відділу освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради на користь ОСОБА_2 3250 грн. моральної шкоди.

В задоволенні решти позову відмовлено.

Стягнуто з КЗ «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» на користь ОСОБА_2 297 грн. 72 коп. судових витрат.

Стягнуто з Відділу освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради на ОСОБА_4 297 грн. 72 коп. судових витрат.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, директор КЗ «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» Кушнірук С.В. подала апеляційну скаргу, посилаючись на невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції обставинам справи, порушення судом норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, просить скасувати вказане рішення, ухвалити нове, яким відмовити в позові.

Вказує, що під час розгляду справи поза увагою суду залишилось те, що ще в травні 2021 року на засіданні педагогічної ради, розглядалося питання щодо наповненості груп, відвідування занять вихованцями. Проведеним аналізом було встановлено, що відвідування учнями занять гуртків, закріплених за ОСОБА_2 здійснюється не в повному обсязі.

Рішенням тарифікаційної комісії «Про попереднє тижневе навантаження» від 09.06.2021р. (протокол №1) ОСОБА_2 встановлено тижневе навантаження 6 годин, про що її повідомлено наказом «Про попередній розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2020-2021 н.р.» від 11.06.2021р. № 24.

Крім того, на засіданні тарифікаційної комісії 17.08.2021р. (протокол №2 від 17.08.2021р.)- члени комісії, попередньо провівши усні бесіди з кожним педагогічним працівником індивідуально, в тому числі і з ОСОБА_2 , було прийнято рішення про встановлення тижневого навантаження позивачці на новий навчальний рік - 6 годин.

На засіданні педагогічної ради позашкільного закладу 30.08.2021р. позивачці ще раз в усній формі доведено до відома, що її тижневе навантаження на 2021-2022 н.р. становить 6 годин. Саме така тарифікація була погоджена у відділі освіти наказом № 31 від 08.09.2021р. «Про розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 н.р.»

Як вказує апелянт, такі дії відповідають ч. 3 ст. 32 Кодексу законів про працю України, зокрема, працівник був повідомлений під розпис з попереднім навантаженням на наступний навчальний рік.

Крім того, якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден працювати в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п. 6. ст. 36 цього Кодексу.

ОСОБА_2 знала про такі зміни і продовжувала працювати, виконувала свої посадові обов`язки із 6-годинним тижневим навантаженням, що свідчить про те, що вона погодилася на зміну істотних умов праці.

Отже, прийняття судом першої інстанції рішення про скасування наказу директорки, суперечить положенням чинного трудового законодавства.

З мотивів того, що ОСОБА_2 продовжувала працювати, апелянтка вважає, що їй не було заподіяно моральної шкоди, доказів заподіяння моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків, які б вимагали додаткових зусиль в організації свого життя, суду надані не були. Отже, стягнення моральної шкоди є безпідставним.

ОСОБА_2 , скориставшись своїм правом на подання заперечень, подала відзив на апеляційну скаргу. Вважає доводи безпідставними та необґрунтованими, тому просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Ізяславського районного суду Хмельницької області без змін.

Так, звертає увагу на те, що апелянтка, вказуючи на порушення судом норм процесуального права не зазначила, які саме норми права було порушено судом.

Також вважає, що суд першої інстанції вірно встановив, що відповідач не дотримав процедуру зміни істотних умов праці визначену ч.ч. 3,4 ст. 32 КЗпП України та ст. 22 Закону України «Про позашкільну освіту» про те, що педагогічне навантаження, менше тарифної ставки, передбаченої ч. 1 ст. 22 Закону встановлюється лише за письмовою згодою працівника. А оскільки ні письмової, ні усної згоди на зменшення педагогічного навантаження не давала, то дії директорки є неправомірними.

Крім того, з вказаним наказом її було ознайомлено лише 31.01.2022р., тому єдиним законним шляхом відновлення порушених права було скасування наказу № 31 від 08.09.2021р.

Також звертає увагу, що після підписання наказу № 24 від 11.06.2021 р. з анотацією «Не згідна», саме директорка повинна була скликати Комісію для розгляду даного питання та повідомлено про це Відділ освіти, що не було нею зроблено.

Отже, вказує, що зміна істотних умов праці, яка призвела до зменшення її заробітної плати, була проведена відповідачем свідомо з порушенням законодавчих норм.

Рішення суду в частині задоволення позовних вимог до Відділу освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради в частині зобов`язання нарахувати та виплатити ОСОБА_2 за 2021-2022 навчальний рік неотриману заробітну плату відповідно до норми годин на одну тарифну ставку, що становить 18 навчальних годин на тиждень, стягнення з Відділу на користь ОСОБА_2 3250 грн. моральної шкоди та судових витрат Відділом освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради в апеляційному порядку не оскаржено та відповідно до вимог ст. 367 ЦПК України в апеляційному порядку не переглядається.

Перевіривши матеріали справи, колегія судді вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

У відповідності до ст. 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Так судом встановлено, що ОСОБА_2 працює керівником гуртка Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» Відділу освіти, молоді і спорту Ізяславської міської ради.

21 травня 2021 року на своєму засіданні педагогічна рада Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради», ухвалила погодитись з попереднім розподілом тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік.

Наказом № 23 Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» від 03 червня 2021 року «Про створення тарифікаційної комісії на 2021-2022 навчальний рік» була створена тарифікаційна комісія з проведення тарифікації педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік.

На першому засіданні тарифікаційної комісії 09 червня 2021 року, що директорка комунального закладу запропонувала зменшити тижневе навантаження ОСОБА_2 до 6 годин. Вказана пропозиція була прийнята комісією.

Відповідно до наказу Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» № 24 від 11 червня 2021 року «Про попередній розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік» здійснено попередній розподіл годин тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік, зокрема, ОСОБА_2 , керівнику гуртка, 6 годин. Відповідно до інформації з цього наказу ОСОБА_2 , підписуючись про ознайомлення з наказом, вказала, що не згідна з ним.

На другому засіданні тарифікаційної комісії Комунального закладу Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва 17 серпня 2021 року відбулося друге засідання, що підтверджується відповідним протоколом, був затверджений остаточний розподіл педагогічного навантаження на 2021-2022 навчальний рік, при якому педагогічне навантаження ОСОБА_2 становило 6 годин.

На засіданні педагогічної ради Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» 30 серпня 2021 року педагогічна рада ухвалила додати тижневе навантаження педагогічних працівників (розподіл годин) до тарифікаційних матеріалів для погодження з відділом освіти Ізяславської міської ради. В протоколі засідання вказано, що директорка установи зачитала інформацію про розподіл годин тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік, де серед інших було зазначено, що тижневе навантаження ОСОБА_2 на 2021-2022 навчальний рік становить 6 годин.

Відповідно до наказу Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» № 31 від 08 вересня 2021 року «Про розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік» здійснено розподіл годин тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік, зокрема, ОСОБА_2 , керівнику гуртка, 6 годин. Відповідно до інформації з цього наказу ОСОБА_2 , підписуючись про ознайомлення з наказом 31 січня 2022 року, вказала, що не згідна з ним.

Закон України «Про позашкільну освіту»відповідно до Конституції України визначає державну політику у сфері позашкільної освіти, її правові, соціально-економічні, а також організаційні, освітні та виховні засади.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.12Закону України «Про позашкільну освіту»заклад позашкільної освіти є юридичною особою. Форма власності закладу позашкільної освіти визначається відповідно до законодавства. Статус комунального має заклад позашкільної освіти, заснований на комунальній формі власності.

Частиною 1ст.11Закону України«Про позашкільнуосвіту» визначено, щокерівництво закладом позашкільної освіти здійснює його директор. Колегіальним органом управління закладу позашкільної освіти є педагогічна рада, повноваження якої визначаються статутом цього закладу. Педагогічна рада створюється в усіх закладах освіти, що забезпечують позашкільну освіту, незалежно від підпорядкування,типів і форми власності.

Рішення педагогічної ради закладу позашкільної освіти вводяться в дію рішеннями керівника закладу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.22 Закону України «Про позашкільну освіту»норма годин на одну тарифну ставку керівників гуртків, секцій, студій, клубів, творчих об`єднань закладу позашкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, а також педагогічних працівників мистецьких шкіл становить 18 навчальних годинна тиждень. Оплата роботи здійснюється відповідно до обсягу педагогічного навантаження. Розподіл педагогічного навантаження у закладі позашкільної освіти здійснюється його керівником. Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу позашкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його письмовою згодою.

Відповідно до п. 31 Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 433 від 06 травня 2001 року «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад», обсяг педагогічного навантаження у позашкільному навчальному закладі визначається керівником закладу згідно із законодавством і затверджується для державних і комунальнихпозашкільних навчальних закладів відповідним органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить цей заклад, для приватних позашкільних навчальних закладів - засновником (власником).

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального

року можливий у разі зміни кількості годин за окремими навчальними

програмами, що передбачається навчальним планом, у разі вибуття

або зарахування вихованців, учнів, слухачів позашкільного

навчального закладу протягом навчального року або за письмовою

згодою педагогічного працівника,

Відповідно до п. 3.8 статуту Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради», затвердженого рішенням другої (позачергової) сесії Ізяславської міської ради восьмого скликання від 30 грудня 2020 року № 12, саме директор будинку творчості здійснює розподіл педагогічного навантаження педагогічних працівників закладу відповідно до законодавства.

З виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копія якої додана до матеріалів справи, вбачається, що Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва являється комунальним закладом Ізяславської міської ради, юридичною особою, керівником якого являється ОСОБА_1 , котра має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності.

Наказом № 123-н від 20 серпня 2021 року Відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради Хмельницької області «Про проведення тарифікації педагогічних працівників та формування фактичної мережі закладів освіти Ізяславської міської ради на 2021/2022 навчальний рік» для забезпечення якісного проведення тарифікації працівників підпорядкованих закладів освіти на 2021/2022 навчальний рік затверджений графік роботи комісії відділу освіти,; надані керівні настанови вказаній комісії, керівникам закладів загальної середньої освіти, юрисконсульту, економісту служби фінансово-господарського обслуговування закладів освіти, головному спеціалісту відділу. Відповідно до затвердженого вказаним наказом графіку роботи комісії Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради мав проходити тарифікацію 03 вересня. Згідно переліку документів, які необхідно надати відділу освіти, молоді та спорту для проходження тарифікації, у пункті 10 зазначений список працівників та копії заяв про згоду працювати з неповним навантаженням.

Отже письмова згода працівника позашкільного навчального закладу на зменшення тарифної ставки згідно чинного законодавства є обов`язковою умовою такого зменшення.

При цьому таке зменшення тарифної ставки протягом навчального року допускається виключно лише в разі перерозподілу педагогічного навантаження протягом навчального року у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачається навчальним планом, у разі вибуття або зарахування вихованців, учнів, слухачів позашкільного

навчального закладу або за письмовою згодою педагогічного працівника,

Як встановлено судом, позивач не давала письмової згоди на зменшення тарифної ставки з 18 до 6 годин перед початком 2021 навчального року, зменшення їй тарифної ставки відбулось без її згоди, а отже наказ директорки Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» № 31 «Про розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік» від 08 вересня 2021 року в частині встановлення шести годин тижневого навантаження педагогічного працівника на 2021-2022 навчальний рік ОСОБА_2 винесений з порушення норм ст.. 22 Закону України «Про позашкільну освіту», п. 31 Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 433 від 06 травня 2001 року, а тому підлягає скасуванню.

Відповідно до ст.237-1Кодексузаконів пропрацю України відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.

Внаслідок порушення законних прав ОСОБА_2 . Комунальним закладом «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» позивачці були завдані моральні страждання, що полягали у зміні істотних умов праці, недоотриманні заробітної плати, вимагали додаткових зусиль для організації свого життя, зокрема, звернення до суду за захистом своїх прав.

Визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 3250 грн., заподіяної незаконними діями відповідача - Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради», суд першої інстанції в повній мірі прийняв до уваги характер та обсяг заподіяних позивачці моральних страждань, їх характер, тривалість, тривалість та істотність втрати нормальних життєвих зв`язків, їх наслідки, та виходив із засад розумності, виваженості та справедливості.

Доводи апеляційної скарги, що зменшення тарифної ставки позивачці відбулось на підставі відповідних рішень педагогічної ради підприємства, тарифікаційної комісії, а отже є правомірним слід відхилити, оскільки вищевказані рішення суперечать нормам законодавства, які регулюють правовідносини в сфері позашкільної освіти.

Посилання апелянта, що ОСОБА_2 знала про такі зміни і продовжувала працювати, виконувала свої посадові обов`язки із 6-годинним тижневим навантаженням, що свідчить про те, що вона погодилася на зміну істотних умов праці, суд не приймає до уваги, оскільки позивачка в строк, передбачений КЗпП, оскаржила дії керівника підприємства, що свідчить про її незгоду зі зміною умов праці.

Також безпідставними є твердження апелянта, що позивачу не було заподіяно моральної шкоди та відповідно відсутні підстави для відшкодування такої шкоди.

З усієї очевидністю вбачається, що позивачка, внаслідок дій керівника закладу зазнала моральних страждань, переживань, що вимагало додаткових зусиль в організації свого життя, в тому числі й звернення до суду з метою захисту своїх прав.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду в частині, що переглядається в апеляційному порядку, а саме скасування наказу директорки Комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» ОСОБА_1 № 31 «Про розподіл тижневого навантаження педагогічних працівників на 2021-2022 навчальний рік» від 08 вересня 2021 року в частині встановлення ОСОБА_2 , керівнику гуртка, 6 годин тижневого навантаження педагогічного працівника на 2021-2022 навчальний рік та стягнення з КЗ «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» на користь ОСОБА_2 моральної шкоди,

ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст. ст. 268, 374, 375, 382, 384, 389, 390 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу директора комунального закладу «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва Ізяславської міської ради» Кушнірук Світлани Володимирівни залишити без задоволення.

Рішення Ізяславського районного суду від 28 вересня 2022 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повне судоверішення складено 16січня 2023 року.

Судді А.М. Костенко

Р.С. Гринчук

Т.В. Спірідонова

СудХмельницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення12.01.2023
Оприлюднено18.01.2023
Номер документу108406339
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —675/1920/21

Постанова від 12.01.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Костенко А. М.

Постанова від 12.01.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Костенко А. М.

Ухвала від 09.12.2022

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Костенко А. М.

Ухвала від 09.12.2022

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Костенко А. М.

Ухвала від 11.11.2022

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Костенко А. М.

Рішення від 28.09.2022

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Рішення від 28.09.2022

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 31.03.2022

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 14.01.2022

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 19.11.2021

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні