ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.01.2023 р. справа № 914/2457/22
м.Львів
за позовом: Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , смт.Брюховичі, м.Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Червона мавпа, м.Львів
про стягнення коштів. Ціна позову 233390,88 грн.
Суддя Кітаєва С.Б.
При секретарі: Сосницькій А.А.
Представники сторін:
від позивача: Задорожний Ю.В. - адвокат
від відповідача: не з`явився
Суть спору: фізична особа підприємець ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Червона мавпа про стягнення коштів за договором суборенди нежитлового приміщення №01-003-2021-07-с від 20.07.2021 у розмірі 233390,88 грн., з яких: 76926,61 грн. заборгованості зі сплати орендних платежів, 47011,73 грн. заборгованості зі сплати комунальних платежів, 20455,16 грн. пені, 8612,36 грн. інфляційних втрат, 7715,84 грн. 20% річних, 72669,18 грн. штрафу.
Хід розгляду викладено у відповідних ухвалах суду у справі. Так, зокрема, ухвалою суду від 21.12.2022 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 11.01.2023.
Представник позивача в підготовче засідання 11.01.2023 з`явився.
Відповідач явки повноважного представника в підготовче засідання 11.01.2023 не забезпечив.
Відповідно до п.2, ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Стаття 164 ГПК України, встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, і вказує, що до позову повинні бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи, у тому числі відповідачу, копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
При цьому, слід відзначити, що порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. №270 (з наступними змінами та доповненнями).
Відповідно до ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
В даному випадку, відповідачем за даним позовом визначено - Товариство з обмеженою відповідальністю Червона мавпа, адреса місцезнаходження 79034, м. Львів, вул. Мишуги, 3А, кв.2, (ідентифікаційний код 44245683).
Враховуючи, що, у зв`язку із введенням воєнного стану на території України доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань був обмежений і перевірити інформацію щодо відповідача, його найменування та місцезнаходження стало можливим після відновлення доступу до реєстру.
Як убачається з відомостей з Єдиного державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 13.05.2022 відбулася зміна найменування відповідача з ТзОВ «Червона мавпа» на ТзОВ «Косенко» та адреси його місцезнаходження з адреси: АДРЕСА_1 , на адресу: 80015, Львівська область, Червоноградський район, с.Трудолюбівка.
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належними доказами направлення відповідачу копії позову з додатками будуть докази направлення їх листом з описом вкладення за адресою місцезнаходження відповідача згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
В якості доказів направлення копії позовної заяви відповідачу, позивачем надано фіскальний чек, накладну (службовий чек) та опис вкладення у цінний лист про направлення позовних матеріалів ТзОВ «Червона мавпа» а не ТзОВ «Косенко», а також вказано адресу Одержувача: 79034, м. Львів, вул. Мишуги, 3А, кв., а не адресу: 80015, Львівська область, Червоноградський район, с.Трудолюбівка.
Відповідно до ч.11 ст.176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно із ч.ч.1,3 ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: 1) верховенство права; 2) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 3) гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; 4) змагальність сторін; 5) диспозитивність; 6) пропорційність; 7) обов`язковість судового рішення; 8) забезпечення права на апеляційний перегляд справи; 9) забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках; 10) розумність строків розгляду справи судом; 11) неприпустимість зловживання процесуальними правами; 12) відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (ч.3 ст.2 Господарського процесуального кодексу України).
Рішеннями Європейського суду з прав людини у справах "Dombo Beheer B.V. v. the Netherlands" від 27.10.1993 (пункт 33) та "Ankerl v. Switzerland" від 23.10.1996 (пункт 38) встановлено, що принцип рівності сторін у процесі - у розумінні "справедливого балансу" між сторонами - вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони. Рівність засобів включає: розумну можливість представляти справу в умовах, що не ставлять одну сторону в суттєво менш сприятливе ніж іншу сторону; фактичну змагальність; процесуальну рівність; дослідження доказів, законність методів одержання доказів; мотивування рішень.
Крім того, принцип змагальності тісно пов`язаний з принципом рівності, тоді як рівноправність сторін - один із необхідних елементів принципу змагальності "без якого змагальність як принцип не існує". Рівноправність сторін є суттю змагальності, бо тільки через рівні можливості сторін можлива реалізація принципу змагальності.
Суд визначає в межах, встановлених ГПК України, порядок здійснення провадження у справі відповідно до основних засад (принципів) господарського судочинства та у своїй діяльності забезпечує непорушність балансу інтересів сторін, їх рівності та змагальності, у тому числі і шляхом запобігання зловживання процесуальними правами окремими учасниками судового процесу.
Оскільки після відкриття провадження у справі, а саме в підготовчому засіданні 11.01.2023р. встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 ГПК України, суд приходить до висновку постановити ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача, що відповідно до положень ч.ч.12,13 ст.176 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Враховуючи викладене вище, позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.162, 164, 169, 170, 172, ч.11 ст.176, ст.234 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 - без руху.
2. Встановити Фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 строк п`ять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання:
- заяви на виконання п.2 ч.3 ст.162 ГПК України із зазначенням вірного найменування відповідача та його місцезнаходження;
- належних та допустимих доказів на підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви та всіх долучених до позовної заяви документів.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України.
4. Попередити позивача проте, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений законом, згідно ч.13 ст.176 ГПК України має наслідком залишення позовної заяви без розгляду.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 108413461 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні