ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"11" січня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/3191/22
Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М., розглянувши матеріали справи №916/3191/22
за позовом: Приватного підприємства «КИРОЛ» (65005, м. Одеса, вул. Дальницька, 45; код ЄДРПОУ 34319879);
до відповідача: Спільного товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛВЕСТ» (212026, Республіка Білорусь, м. Вітєбськ, пр-т Генерала Люднікова, 10; УНП 300084770).
про стягнення 355835,18 євро
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: 29.11.2022 до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява (вх.№3298/22) ПП «КИРОЛ» до відповідача СТОВ «БЕЛВЕСТ», в якій позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за Контрактом №298/18/19-10 від 21.12.2018 у розмірі 274283,51 євро і пеню в розмірі 65689,06 євро та суму основного боргу за Контрактом № 184/21/19-10 від 22.07.2021 у розмірі 12455,92 євро і пеню в розмірі 3436,69 євро, а також судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов контрактів №298/18/19-10 від 21.12.2018 та № 184/21/19-10 від 22.07.2021 в частині повної та своєчасної оплати за отриманий товар.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.12.2022 позовну заяву ПП «КИРОЛ» було залишено без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків.
30.12.2023 до суду від позивача надійшла заява (вх.№30180/22) про усунення недоліків позовної заяви, згідно з якою позивач недоліки позовної заяви усунув в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Зі змісту ч.1 ст. 176 ГПК України вбачається, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). При цьому, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 цієї ж статті Кодексу визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Розглянувши матеріали позовної заяви та враховуючи усунення позивачем недоліків, суд вважає їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження, оскільки відсутній жоден з передбачених законом критеріїв для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження або визнання її судом малозначною.
Відповідно до частин першої та другої статті 366 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Статтею 367 ГПК України встановлено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Згідно із частинами першою та третьою статті 368 ГПК України зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті. Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до статті 1 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Згідно із статтею 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує: a) можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном, b) можливості для судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуючої Держави здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави, c) можливості для будь-якої заінтересованої в судовому процесі особи здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави.
Відповідно до відомостей, що знаходяться у вільному доступі в мережі інтернет на сайті постійного бюро Гаагської конференції з міжнародного приватного права за посиланням ://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=242, Республіка Білорусь не заперечує проти способів передачі документів, передбачених пунктом а) статті 10 Конвенції.
З огляду на наведене, суд вважає за можливе надіслати повідомлення - ухвалу Господарського суду Одеської області від 11.01.2023 та матеріали позовної заяви у справі №916/3191/22 безпосередньо на адресу нерезидента Спільного товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛВЕСТ» (212026, Республіка Білорусь, м. Вітєбськ, пр-т Генерала Люднікова, 10; УНП 300084770).
Для належного повідомлення відповідача про розгляд справи, необхідно вручати судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на англійську або білоруську мову, які повинен забезпечити позивач по справі.
Як випливає з інформації розміщеній на офіційному сайті АТ «УКРПОШТА», 25.02.2022 Укрпошта припинила поштове співробітництво з поштою Білорусі. Посилки та перекази в цю країну не приймаються. А відтак, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надіслати копію цієї ухвали, позовну заяву та додатки до неї за допомогою інших операторів поштового зв`язку.
Керуючись ст. ст. 12, 120, 165, 176, 234, 235, 247, 367, 368 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Відкрити провадження у справі №916/3191/22.
2.Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3.Підготовче засідання призначити на "08" лютого 2023 р. о 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 13 (5 поверх), тел. 0(482)307-969.
4.Зобов`язати учасників справи повідомити суду номери засобі зв`язку, офіційну електронну адресу та/або адресу електронної пошти в порядку ст. ст. 6, 162, 165 ГПК України.
5.Запропонувати відповідачу надати до суду: відзив на позовну заяву в порядку ст. ст. 165, 178 ГПК України у строк протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі; додати до відзиву докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; надіслати копію відзиву та доданих до нього доказів позивачу одночасно з надісланням відзиву до суду; відповідні докази надіслання відзиву і доданих до нього доказів позивачу надати до суду.
6.Повідомити учасників справи про наявність у Господарському суді Одеської області технічної можливості ознайомлення з матеріалами справи в дистанційному режимі, шляхом надсилання скан-копії матеріалів судової справи на електронну адресу, визначену заявником.
7.Повідомити учасників справи про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до п.4 ст.197 ГПК України та в приміщенні суду відповідно до ч.ч.5-7 ст. 197 ГПК України.
8.Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
9.Зобов`язати ПП «КИРОЛ» у строк до 23.01.2023 зробити у одному примірниках нотаріально засвідчений переклад на англійську або білоруську мову позовної заяви із доданими документами та даної ухвали суду.
10. Запропонувати ПП «КИРОЛ» власними засобами надіслати відповідачу копії нотаріально посвідченого перекладу позовної заяви з додатками до неї та ухвали Господарського суду Одеської області про відкриття провадження у справі № 916/3191/22 від 11.01.2023 на англійській або білоруській мові (докази направлення надати суду).
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Невінгловська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 108413680 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Невінгловська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні