Справа № 308/574/23
1-кс/308/154/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2023 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі: прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 42022071210000510 від 22 листопада 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України, про проведення обшуку, -
В С ТА Н О В И В:
13.01.2023 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 42022071210000510 від 22 листопада 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про проведення обшуку, за яким вона просить слідчого суддю: надати дозвіл на проведення обшуку будинку АДРЕСА_1 та прилеглих до нього приміщень і сховищ, з метою відшукання та вилучення, клаптику паперу з-під патронів.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2022 року ОСОБА_5 запропонував ОСОБА_6 придбати у нього зброю і боєприпаси, після чого ОСОБА_6 звернувся до правоохоронних органів із відповідною заявою та діяв під контролем на викриття злочинної діяльності ОСОБА_5 .
ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 26.11.2022, у невстановлених досудовим розслідуванням місці та спосіб придбав бойову автоматичну нарізну вогнепальну зброю, автомат моделі «АК-74», калібру 5,45х39 мм, із серійним номерним позначенням « НОМЕР_1 », 1990 року випуску та 4 бойові проміжні патрони центрального бою, калібру 5,45х39 мм, споряджені звичайною кулею зі сталевим осердям та призначені для стрільби з відповідної вогнепальної зброї калібром 5,45х39 мм, які є боєприпасами, виготовлені промисловим способом та придатні до стрільби, та зберігав їх за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
У подальшому 26.11.2022 близько 20 год. 00 хв. ОСОБА_5 , перебуваючи поблизу магазину «Добробут-М» за адресою: с. Угля, вул. Центральна, 91Є, Тячівського району, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою незаконного збагачення, збув ОСОБА_6 бойову автоматичну нарізну вогнепальну зброю, автомат моделі «АК-74», калібру 5,45х39 мм, із серійним номерним позначенням « НОМЕР_1 », 1990 року випуску та 4 бойові проміжні патрони центрального бою, калібру 5,45х39 мм, споряджені звичайною кулею зі сталевим осердям та призначені для стрільби з відповідної вогнепальної зброї калібром 5,45х39 мм, які є боєприпасами, виготовлені промисловим способом та придатні до стрільби за грошові кошти в розмірі 1000 доларів США.
Крім того, ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.01.2023, у невстановлених досудовим розслідуванням місці та спосіб повторно придбав предмет, схожий на бойову автоматичну нарізну вогнепальну зброю, автомат моделі «АК-74», калібру 5,45х39 мм, із серійним номерним позначенням « НОМЕР_2 », 1990 року випуску та 20 предметів, схожих на бойові патрони, калібру 5,45х39 мм, які зберігав у невстановленому досудовим розслідуванням місці.
У подальшому 10.01.2023 11 год. 13 хв., ОСОБА_5 перебуваючи на території АЗС «Маркет», за адресою: смт. Буштино, вул. Головна, 444, Тячівського району, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою незаконного збагачення, повторно збув ОСОБА_6 предмет, схожий на бойову автоматичну нарізну вогнепальну зброю, автомат моделі «АК-74», калібру 5,45х39 мм, із серійним номерним позначенням « НОМЕР_2 », 1990 року випуску та 20 предметів, схожих на бойові патрони, калібру 5,45х39 мм за грошові кошти в розмірі 61000 грн.
10.01.2023 року громадянином ОСОБА_5 надано письмовий дозвіл на проведення огляду за адресою АДРЕСА_1 .
У ході проведення огляду місця події від 10.01.2023 року, який проводився за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення або майна, яке будь-яким чином має відношення до кримінального правопорушення було виявлено та вилучено:
-клаптик паперу з-під патронів, який поміщено до спеціального пакету НПУ №WAR1113969
Зважаючи на те, що огляд місця події за адресою АДРЕСА_1 , проводився слідчим, у відповідності до ст.233 КПК України, органд досудового розслідування просить надати дозвіл на проведення обшуку будинку АДРЕСА_1 та прилеглих до нього приміщень і сховищ, з метою відшукання та вилучення, клаптику паперу з-під патронів.
У судовому прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав зазначених у клопотанні.
Дослідивши докази додані до клопотання слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Згідно приписів ст.ст. 85-86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
Згідно ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Як слідує зі змісту п. 10 ч. 3, ст. 214, ч. 1 ст. 233 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні та проводяться лише після внесення відомостей щодо кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (крім огляду місця події у невідкладних випадках).
Відповідно п.п. 4, 5, 6 ч. 3 ст. 234 КПК України клопотання слідчого, погоджене з прокурором, повинне містити відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.
Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння особи, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Слідчим суддею встановлено, що Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42022071210000510 від 22 листопада 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Згідно протоколу огляду від 10.01.2023 року було проведено огляд місця події за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого було виявлено та вилучено: клаптик паперу з-під патронів, який поміщено до спеціального пакету НПУ №WAR 1113969.
Постановою старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_7 від 10.01.2023 року вищезазначений: клаптик паперу з-під патронів, який поміщено до спеціального пакету НПУ №WAR 1113969 визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Згідно з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, номер інформаційної довідки №319944975 житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_8 .
Як вбачається з заяви ОСОБА_5 , яка міститься в матеріалах справи, останній надав добровільну згоду на проведення огляду його будинку, що за адресою: АДРЕСА_1 .
11.01.2023 року ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Проаналізувавши надані суду матеріали та обставини викладені у клопотанні, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання, оскільки слідчим доведено належними та допустимими доказами той факт, що є обґрунтована необхідність проведення обшуку з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та з метою збереження речових доказів, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні,
Керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 235, 237, 309, 310 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл стороні кримінального провадження на проведення огляду, який проводився за правилами обшуку 10.01.2023 року будинку АДРЕСА_1 та прилеглих до нього приміщеннях і сховищах, які належать на праві приватної власності ОСОБА_8 , в ході якого виявлено та вилучено клаптик паперу з-під патронів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2023 |
Оприлюднено | 18.01.2024 |
Номер документу | 108427510 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дергачова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні