Справа № 154/4101/21 Провадження № 22-ц/802/240/23 Головуючий у 1 інстанції: Каліщук А. А. Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
18 січня 2023 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Федонюк С. Ю., перевіривши апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 на рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 14 грудня 2022 року в справі за позовом Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 14 грудня 2022 року позов задоволено.
Ухвалено стягнути з ОСОБА_1 на користь Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 " заборгованість по утриманню будинку та прибудинкової території за період з 01.05.2019 по 30.09.2021 в сумі 7 265, 34 грн та 2270 грн судового збору.
Не погодившись із даним рішенням суду, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, однак вона не може бути прийнята апеляційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття апеляційного провадження, оскільки в порушення вимог статті 356 ЦПК України апеляційна скарга не в повній мірі відповідає вимогам щодо її форми та змісту та не додано документи, що підтверджують сплату судового збору.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на підставі статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» як споживач комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
Проте доводи ОСОБА_1 є необґрунтованими з огляду на таке.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України (частина перша статті 3 Закону України «Про судовий збір»).
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» визначено пільги щодо сплати судового збору особами, які звертаються до суду із позовом, скаргою, заявою та іншим зверненням процесуального характеру.
Наведений закон не визначає пільги щодо сплати судового збору споживачів.
Частиною третьою статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Велика Палата Верховного Суду у справі №761/24881/16-ц (провадження №14-57цс18) зазначила, що спеціальний закон, звільнивши споживачів від сплати судового збору за подання позову, зазначив, що вони звільняються з метою захисту своїх порушених прав (стаття 22 Закону України «Про захист прав споживачів»).
Ураховуючи наведене, споживачі звільняються від сплати судового збору на всіх стадіях цивільного процесу у випадку, якщо вони є позивачам і звертаються до суду з позовами про захист прав споживачів.
Проте, ОСОБА_1 не звільнена від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції , оскільки не є позивачем у справі № 154/4101/21, а звертається до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 14 грудня 2022 року, як відповідач.
Наведене свідчить, що вказані обставини не можуть вважатись достатньою підставою для звільнення апелянта від сплати судового збору у даній справі, тому особі, яка подала апеляційну скаргу, необхідно сплатити судовий збір.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст.4 Закону за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту оскаржуваного судового рішення слідує, що позов подано у 2021 році.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено, що з 01 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2270 грн.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, розмір судового збору за подання апеляційної скарги у даному випадку становить 3405 грн (2270 грн х 150%), який слід сплатити на рахунок за такими реквізитами:
отримувач УК у м. Луцьку /Луцьк ОТГ/ 22030101;
код отримувача: 38009371;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку (МФО) 899998;
рахунок отримувача: UA938999980313121206080003550;
призначення платежу:*; 101;
На підтвердження сплати судового збору до Волинського апеляційного суду необхідно надати оригінал квитанції про його оплату, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Разом з тим, апеляційна скарга оформлена із порушенням вимог статті 356 ЦПК України.
Відповідно до вимог п.3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Означена неповна інформація щодо учасників розгляду перешкоджає суду виконати обов`язок щодо їх належного повідомлення про розгляд цієї справи і надати можливість скористатись своїми процесуальними правами на стадії апеляційного провадження.
Враховуючи викладене, заявнику необхідно виконати вимоги пункту 3 частини другої статті 356 ЦПК України та надати суду уточнену редакцію апеляційної скарги та її копію для всіх учасників справи із повним та вірним найменуванням учасників та їх представників, із зазначенням їх місцезнаходження.
З огляду на викладене та відповідно до вимог ч. 2 ст. 357 ЦПК України, подану апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.185, 356, 357 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 нарішення Володимир-Волинськогоміського судуВолинської областівід 14грудня 2022 року в даній справі залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу, строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги.
Оригінал квитанції про сплату судового збору надати в апеляційний суд.
Роз`яснити, що у разі невиконання вказаних вимог суду у зазначений строк, апеляційну скаргу буде визнано неподаною та повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2023 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 108475094 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні