ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
19.01.2023Справа № 910/8817/22Суддя Господарського суду міста Києва Алєєва І.В., розглянувши матеріали заяви Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Престиж Лайф Плюс» про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів у справі
за позовом Обслуговуючий кооператив «Житлово - будівельний кооператив «Престиж Лайф Плюс»
до Приватного підприємства «Соло - СВ»
про стягнення 2 837 605, 20 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідача про стягнення 2 837 605, 20 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.09.2022 позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків та спосіб їх усунення.
18.10.2022 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Обслуговуючий кооператив «Житлово - будівельний кооператив «Престиж Лайф Плюс» надійшло клопотання про усунення недоліків, відповідно до якого, позивачем усунуто недоліки, зазначені в ухвалі Господарського суду міста Києва від 19.09.2022.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.11.2022 було відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 12.12.2022
Ухвалою господарського суду міста Києва від 12.12.2022 було продовжено строк підготовчого провадження та відкладено розгляд справи на 23.01.2023.
21.12.2022 від Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Престиж Лайф Плюс» надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши дану заву суд дійшов висновку про її повернення з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до вимог «Правил надання послуг поштового зв`язку», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
За приписами п.п. 59, 61 зазначених вище Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Таким чином, належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Натомість, заявником не надано вказаних доказів на підтвердження відправлення заяви.
Відповідно до частини першої статті 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
За змістом частини четвертої статті 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 170, 197, 234, п.п.17.6 п.17 «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Обслуговуючий кооператив «Житлово - будівельний кооператив «Престиж Лайф Плюс» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, передбаченому розділом IV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.В. Алєєва
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2023 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 108479735 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Алєєва І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні