Справа №293/108/23
Провадження № 2/293/160/2023
УХВАЛА
23 січня 2023 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., вирішуючи питання про відкриття провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом
ВСТАНОВИВ :
20.01.2023 ОСОБА_1 , через свого представника адвокатське бюро «Могильницький та Партнери», який діє в її інтересах на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії АМ №1027285 від 09.01.2023, звернулась до Черняхівського районного суду Житомирської області, з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить визнати за нею ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства «Федорівське», розташованого в с.Федорівка, Житомирського району Житомирської області, розміром 5,8339 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї земельної ділянки в натурі (на місцевості) в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , якій вказане право належало на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЖТ №0074435, виданого на підставі розпорядження Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області від 07.04.1997 №93.
Перевіряючи матеріали позовної заяви на відповідність вимогамстатей 175-177 Цивільного процесуального кодексу України(далі -ЦПК України), суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам вказаних статей з наступних підстав.
Зокрема, п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що у позовній заяві мають бути зазначені докази, що підтверджують викладені позивачем чи його представником обставини справи.
В позовній заяві представник позивача зазначає, що є спадкоємицею за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . ОСОБА_3 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЖТ №0074435, виданого на підставі розпорядження Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області від 07.04.1997 №93 належало право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства «Федорівське», розташованого в с.Федорівка, Житомирського району Житомирської області, розміром 5,8339 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї земельної ділянки в натурі (на місцевості). Однак, оригінал Сертифікату втрачено в зв`язку, з чим позивач не має можливості в позасудовому порядку оформити право власності на спадкове майно в інший спосіб.
Зазначаючи дані обставини, позивач не зазначає доказів втрати оригіналу Сертифікату виданого на ім`я ОСОБА_3 .
У разі неможливості отримати оригінал втраченого документу позивач повинен подати оголошення про втрату документу у регіональних друкованих засобах масової інформації за місцем розташування нерухомого майна, в якому мають бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім`я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Виходячи з вище викладеного, відповідно довимог ч.1ст.185 ЦПК України суд, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє представника позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Частиною 3 ст.185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин суд вважає, що позивачу слід надати строк для виправлення зазначених недоліків позовної заяви.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 187 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачу та його представнику 10 - денний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Копію ухвали надіслати представнику позивача.
Роз`яснити позивачу, якщо в зазначений строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Людмила ПРОЦЕНКО
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2023 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 108517838 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Проценко Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні