Ухвала
від 23.01.2023 по справі 289/2042/20
НЕ ВКАЗАНО

Номер справи 289/2042/20

Номер провадження 1-кп/289/7/23

УХВАЛА

23.01.2023 м. Радомишль

Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання в.о. завідувача Житомирського відділення КНДІСЕ ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Від в.о. завідувача Житомирського відділення КНДІСЕ ОСОБА_2 надійшло клопотання про проведення судового засідання, яке відбудеться 26.01.2023 об 14:00 год. за участю експерта ОСОБА_5 в режимі відеоконференції з приміщення Корольовського районного суду м. Житомира. Неможливість прибуття експерта в судове засідання обгрунтовується об`єктивними обставинами, а саме: запровадженням в Україні воєнного стану і пов`язаними з цим складнощами в забезпеченні службових відряджень працівників ЖВ КНДІСЕ.

Суд, розглянувши вищезазначене клопотання, вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:

1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;

2) необхідності забезпечення безпеки осіб;

3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;

4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;

5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

Згідно ч. 3 ст. 336 КПК України застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до ч. 7 ст. 336 КПК України хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються за допомогою технічних засобів відеозапису.

Частиною 9 ст. 336 КПК України визначено, що дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Отже, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.

Згідно ч. 1 ст. 318 КПК України судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку.

Вирішуючи вказане клопотання, суд зважає на тривалість розгляду справи у суді (понад два роки), а також на те, що з технічних причин допит експерта в режимі відеоконференції може не відбутись, що в свою чергу призведе до чергового відкладення розгляду справи та відповідно до затягування розгляду справи.

Водночас, відкладення розгляду справи порушує право обвинувачених щодо розгляду їх справи впродовж розумного строку, передбаченого ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини та основних свобод» від 04.11.1950.

Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що клопотання ОСОБА_2 про участь експерта ОСОБА_5 судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 336 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання в.о. завідувача Житомирського відділення КНДІСЕ ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення23.01.2023
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу108529869
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —289/2042/20

Ухвала від 08.04.2025

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Антонюк Наталія Олегівна

Ухвала від 10.03.2025

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Антонюк Наталія Олегівна

Ухвала від 10.03.2025

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Антонюк Наталія Олегівна

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 19.05.2023

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 11.05.2023

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Вирок від 29.03.2023

Кримінальне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 23.01.2023

Кримінальне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні