Єдиний унікальний номер справи 183/2604/21
Провадження № 2/183/924/22
У Х В А Л А
17січня 2023 року м. Новомосковськ Дніпропетровської області
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді МайноїГ.Є., розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника відповідача за первісним позовом, позивача за зустрічним позовом ОСОБА_1 адвоката Окорського Віталія Васильовича про проведення судового засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Трускавецької міської ради, про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів на її утримання, в режимі відеоконференції ,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду знаходиться вищезазначена цивільна справа, розгляд якої призначено у підготовчому засіданні на 24 січня 2023 року об 11 год. 00 хв. у приміщеннісуду, за адресою: Дніпропетровська область, м.Новомосковськ, вул.Гетьманська, буд. 4, зал № 5.
09 січня 2023 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» надійшло клопотання від представника відповідача за первісним позовом, позивача за зустрічним позовом ОСОБА_1 адвоката Окорського В. В. про проведення усіх судових засідань у цій цивільній справі, в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів. Указане клопотання передано судді 16 січня 2023 року.
Ознайомившись із поданим представником відповідача за первісним позовом, позивача за зустрічним позовом клопотанням, приходжу до такого висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 8 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження). Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
В порушенні зазначених вимог представником відповідача за первісним позовом, позивача за зустрічним позовом ОСОБА_1 адвокатом Окорським В. В. до клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не додано доказів його надіслання іншим учасникам справи.
Крім того, дійсно вимогами ч. 1, ч. 6 ст. 212 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Проте, аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Указана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторін.
Оскільки станом на день розгляду клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у суді відсутня технічна можливість забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, у зв`язку з тим, що на теперішній час в Україні діють планові та екстренні відключення світла через пошкодження енергетичних об`єктів під час воєнного стану. Тобто, половина робочого дня проводиться без доступу до Інтернет зв`язку, а інша половина робочого дня - без доступу до Інтернет зв`язку та без доступу до електромережі.
З урахуванням вищевикладеного, в сукупності, суд приходить до висновку про відмову у проведенні судових засідань у зазначеній цивільній справі в режимі відеоконференції.
При цьому, суд зазначає, що в разі неможливості учасників процесу з`явитися до суду або направити уповноваженого представника до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, учасники процесу не позбавлені права направити відповідні заяви по суті справи або з процесуальних питань, у порядку, передбаченому ЦПК України, в яких викласти свою правову позицію, а також роз`яснює право на подання відповідної заяви про проведення розгляду справи у їх відсутність.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 183, 212, 260 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника відповідача запервісним позовом,позивача зазустрічним позовом ОСОБА_1 адвоката ОкорськогоВіталія Васильовичапро проведення судових засідань в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 простягнення аліментівна утриманнядитини таза зустрічнимпозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особаСлужба усправах дітейТрускавецької міськоїради,про визначеннямісця проживаннядитини тастягнення аліментівна їїутримання відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Ухвала суду складена і підписана 17 січня 2023 року.
Суддя Г.Є. Майна
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2023 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 108568593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Майна Г. Є.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Майна Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні