30.01.2023
Справа № 617/1115/21>
Номер провадження 2/948/475/22>
У Х В А Л А
30 січня 2023 року Машівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Шинкарчука Я.А.,
секретар судового засідання Сизоненко Н.М.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні судув смтМашівка Полтавськогорайону Полтавськоїобласті клопотанняадвоката ЛазебногоЮрія Олександровичапро участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїв порядкустатті 212ЦПК України уцивільній справі№617/1115/21 за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Вовчанської міської ради», треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної злочином,
в с т а н о в и в:
У провадженніМашівського районногосуду Полтавськоїобласті знаходитьсяцивільна справа№617/1115/21 за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Вовчанської міської ради», треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної злочином.
Підготовче засідання призначено на 31 січня 2023 року о 10 годині 00 хвилин.
25січня 2023року доелектронну судунадійшло клопотанняадвоката ЛазебногоЮрія Олександровичапро участьпозивача ОСОБА_1 у судовомузасіданні впорядку статті212ЦПК України уцивільній справі№617/1115/21 в режимі відеоконференції з приміщення Московського районного суду міста Харкова, оскільки через відсутність у позивача можливість прибути до приміщення суду.
Розглянувши відповідне клопотання адвоката суд вважає, що воно не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За змістом частини шостої статті 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
З матеріалів справи вбачається, що клопотання адвоката Лазебного Юрія Олександровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, яке надійшло на електронну адресу суду не підписане кваліфікованим електронним підписом відправника, про що складено акт відповідальною особою за здійснення електронного обміну документів в Машівському районному суді Полтавської області від 25.01.2023.
Відповідно до частини восьмої статті 14 ЦПК України, особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
За змістом частини восьмої статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до п. 59 Перехідних положень Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС процесуальні та інші документи можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, з якої надійшли документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом.
З урахуванням наведеного, враховуючи, що клопотання адвоката Лазебного Юрія Олександровича не засвідчено кваліфікованим електронним підписом, у суду відсутні правові підстави для задоволення вказаного клопотання про проведення судового засідання у даній справі в режимі відеоконференції.
Керуючись статтею 212 ЦПК України, суд,
постановив:
Відмовити узадоволенні клопотанняадвоката ЛазебногоЮрія Олександровичапро участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїв порядкустатті 212ЦПК України уцивільній справі№617/1115/21 за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Вовчанської міської ради», треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної злочином.
Ухвала не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Я.А. Шинкарчук
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 108675815 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні