Справа № 344/7718/22
Провадження № 1-кп/344/454/23
У Х В А Л А
03 лютого 2023 року місто Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
представника потерпілого ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.189 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 19.07.2022 обрано щодо обвинуваченого ОСОБА_7 запобіжний захід у виді тримання під вартою, у подальшому ухвалами суду вказаний запобіжний захід продовжено до 09.02.2023 року включно. Наступне судове засідання призначено на 02 березня 2023 року.
Відповідно до ч.3 ст.331 КПК України, незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
В судовому засіданні прокурором подано клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави щодо обвинуваченого ОСОБА_7 на 60 днів із врахуванням продовження існування ризиків, передбачених ст.177 КПК України.
Захисник ОСОБА_4 заперечив щодо задоволення клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, зазначив, що ОСОБА_7 перебуває під вартою близько року, допитані в судовому засіданні свідки та потерпіла не вказували, що саме ОСОБА_7 застосовував насильство, а тому просив застосувати запобіжний захід, не пов`язаний позбавленням волі домашній арешт, а в разі обранні запобіжного заходу у виді тримання під вартою визначити заставу.
Захисник ОСОБА_5 через канцелярію суду подала письмові заперечення щодо клопотання прокурора про продовження дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою та клопотання про зміну запобіжного заходу, які у судовому засіданні підтримала з підстав, наведених у них. Просила врахувати, що ризики, на які посилається прокурор, не доведено, ні потерпілі, ні свідки не підтвердили застосування до них насильства саме обвинуваченим ОСОБА_7 , що зі змісту письмової заяви ОСОБА_8 вбачається, що останній будь-яких претензій матеріального чи морального характеру до її підзахисного не має, потерпіла ОСОБА_9 у судовому засіданні висловила аналогічну позицію, а тому просила змінити ОСОБА_7 запобіжний захід з тримання під вартою на запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою цілодобовий домашній арешт.
Обвинувачений підтримав думку захисників, запевнив суд, що перешкоджати судовому розгляду, впливати на свідків чи переховуватися наміру не має, просив змінити запобіжний захід на домашній арешт або визначити заставу.
Представник потерпілого підтримав клопотання прокурора.
Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження з цього приводу, а також враховуючи в сукупності всі обставини, у тому числі передбачені у ст. 178 КПК України, суд вважає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Вирішуючи питання про застосування стосовно ОСОБА_7 запобіжного заходу, суд враховує дані щодо особи обвинуваченого, який є громадянином України, українцем, має середню освіту, неодружений, осіб на утриманні не має, офіційно не працевлаштований, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого до затримання за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, що свідчить про наявність у нього міцних соціальних зв`язків.
Прокурором поза розумним сумнівом доведено, що ризики щодо можливого переховування обвинуваченого від суду з метою уникнути покарання за вчинення інкримінованого кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, потерпілих у цьому кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином чи вчинити інше кримінальне правопорушення, продовжують існувати.
За таких обставин суд вважає, що застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо ОСОБА_7 слід продовжити. Саме такий запобіжний захід ОСОБА_7 є співмірним і доцільним задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження.
В той же час, під час судового розгляду з письмової заяви ОСОБА_8 , а також показів, наданих у судовому засіданні потерпілою ОСОБА_9 , свідками ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 не вбачається безпосереднього застосування обвинуваченим ОСОБА_7 до потерпілих ОСОБА_8 та ОСОБА_9 насильства чи погрози його застосування.
За таких обставин суд вважає за можливе згідно ч. 3 ст. 183 КПК України при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.
Відповідно до п.3 ч.5 ст.182 КПК України щодо особи, обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, розмір застави визначається в розмірі від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За наведених обставин суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому ОСОБА_7 заставу відповідно до ч.5 ст.182 КПК України в розмірі, що становить 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у національній грошовій одиниці, тобто в сумі 268 400 (двісті шістдесят вісім тисяч чотириста) гривень, яка може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду (одержувач: ТУ ДСА України в Івано-Франківській області, код: 26289647, банк: ДКС України, м. Київ, МФО: 820172, р/р: UA158 201 720 355 259 002 000 002 265), оскільки такий розмір застави є достатнім задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження.
Відповідно до ч.7 ст.182 КПК України у випадках, передбачених ч.3 або 4 ст. 183 КПК України, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, встановленому в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Окрім цього, суд вважає за необхідне відповідно до ч.3 ст.183 та ч.5 ст. 194 КПК України у разі внесення застави покласти на обвинуваченого такі обов`язки: 1) прибувати до суду та прокурора за кожною вимогою; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду чи прокурора; 3) утримуватися від спілкування з свідками та потерпілими у даному кримінальному провадженні; 4) повідомляти суд та прокурора про зміну свого місця проживання; 5) здати на зберігання до Управління ДМС в Івано-Франківській області паспорт громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну.
Відповідно до ч.4 ст.202 КПК України, обвинувачений звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної у даній ухвалі, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання останнього під вартою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176-178, 182, 183, 331, 369-372, 376 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_7 та клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити частково.
Застосування запобіжного заходу щодо обвинуваченого ОСОБА_7 у виді тримання під вартою продовжити до 02 квітня 2023 включно.
Розмір застави визначити в межах 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у національній грошовій одиниці, тобто в сумі 268 400 (двісті шістдесят вісім тисяч чотириста) гривень, яка може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду (одержувач: ТУ ДСА України в Івано-Франківській області, код: 26289647, банк: ДКС України, м. Київ, МФО: 820172, р/р: UA158 201 720 355 259 002 000 002 265).
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу в розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протягом дії ухвали.
У разі внесення застави покласти на обвинуваченого ОСОБА_7 наступні обов`язки: 1) прибувати до суду та прокурора за кожною вимогою; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду чи прокурора; 3) утримуватися від спілкування з свідками та потерпілими у даному кримінальному провадженні; 4) повідомляти суд та прокурора про зміну свого місця проживання; 5) здати на зберігання до Управління ДМС в Івано-Франківській області паспорт громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну.
Роз`яснити обвинуваченому, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документу із відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув`язнення. Після отримання та перевірки документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа місця ув`язнення має негайно здійснити розпорядження про звільнення з-під варти та повідомити усно і письмово прокурора та Івано-Франківський міський суд.
У разі внесення застави та з моменту звільнення з-під варти у зв`язку із внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Копію ухвали для виконання направити начальнику Івано-Франківської установи виконання покарань (№12) та вручити обвинуваченому і прокурору негайно після її оголошення, інші сторони мають право отримати її копію в суді.
Ухвалу може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_13
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2023 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 108775430 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Вимагання |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Зеленко О. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Зеленко О. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Зеленко О. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Зеленко О. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Зеленко О. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Зеленко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні